Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Pięć korzyści herbaty kopru włoskiego

W średniowieczu, w noc święta poświątecznego, ludzie wieszali kopyta nad drzwiami, aby chronić dom przed złymi duchami.

Chociaż nie jest już stosowany jako dekoracja ochronna, koper jest nadal jedną z bardziej powszechnie stosowanych roślin leczniczych, sugerowaną do wszystkiego, od kolki do zapalenia spojówek.

Korzyści z herbaty kopru włoskiego są zarówno kulinarne, jak i lecznicze. Koper jest używany w wielu różnych kuchniach, od indyjskiej do włoskiej, do współczesnej fuzji, a wszystkie części rośliny są używane, w tym liście, nasiona i bulwa.

Cesarz Karol Wielki został tak zabrany koprem, że wziął kwitnącą roślinę do Europy i wyhodował ją w swoich majątkach.

Szybkie fakty dotyczące kopru włoskiego:

 • Łacińska nazwa dla kopru włoskiego jest.
 • Starożytni Grecy i Rzymianie uważali, że koper może przynieść siłę i męstwo i prowadzić do dłuższego życia.
 • Korzyści z herbaty kopru włoskiego są bardzo podobne do tych uzyskanych z nasion kopru włoskiego.

Korzyści zdrowotne

Herbata kopru włoskiego w przezroczystym kubku, z nasionami kopru w misce i drewnianą łyżką oraz kwiat kminku,

Przez wieki, wiele oświadczeń zdrowotnych dotyczyło kopru włoskiego, a picie herbaty koperkowej jest ustaloną praktyką w medycynie tradycyjnej na całym świecie.

Chociaż zachodnia nauka nie zweryfikowała wszystkich tych korzyści, ludzie wykorzystali koperek do:

 • złagodzić wzdęcia
 • zachęcać do oddawania moczu
 • zwiększyć metabolizm
 • leczyć nadciśnienie
 • poprawić wzrok
 • zapobiegać jaskrze
 • regulują apetyt
 • usunąć śluz z dróg oddechowych
 • stymulują produkcję mleka u kobiet karmiących
 • przyspieszyć trawienie
 • zmniejszyć gaz
 • redukować stres
 • odtruć organizm

Nasiona kopru w sitku do herbaty nad kubkiem ziołowej herbaty.

Według zielarzy, nasiona kopru są skuteczną pomocą w trawieniu. Może pomóc w rozluźnieniu mięśni gładkich układu żołądkowo-jelitowego i zmniejszyć skurcze gazu, wzdęcia i brzucha.

W rzeczywistości nalewki lub herbaty z nasion kopru włoskiego mogą być stosowane w leczeniu skurczów mięśni żołądka spowodowanych zespołem nadwrażliwości jelita grubego, wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy, chorobą Leśniowskiego-Crohna i innymi schorzeniami wpływającymi na układ żołądkowo-jelitowy.

Koper może być również stosowany w połączeniu z innymi środkami ziołowymi w celu modyfikacji działań ubocznych formuł ziołowych stosowanych jako środki przeczyszczające lub innych metod leczenia problemów trawiennych.

1. Bolesne okresy

Bolesne miesiączki lub bolesne miesiączkowanie są częstym problemem dla wielu kobiet, które często stosują bez recepty leki, takie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) w leczeniu bólu.

Jednak około 10-20 procent kobiet, które cierpią na poważne skurcze i dyskomfort podczas ich okresu, nie znajduje ulgi dzięki temu podejściu.

Wiele z nich zamiast tego korzysta z alternatywnych lub uzupełniających terapii, a badanie z 2012 r. Sugeruje, że koper może być pomocny w tym zakresie.

Badacze spekulują, że koper pomaga w utrzymaniu macicy z kurczeniem się, co jest przyczyną bólu zgłaszanego przez kobiety z bolesnym miesiączkowaniem.

2. Kolka

Jedną z istotnych zalet kopru włoskiego jest jego właściwości przeciwzapaleniowe. Z tego powodu niektórzy ludzie uważają, że herbata kopru włoskiego może również odgrywać rolę w zmniejszaniu objawów kolki u niemowląt.

3. Regulowanie poziomu cukru we krwi

Wielu zielarzy i uzupełniających lekarzy zaleca herbatę kopru włoskiego jako sposób na regulację poziomu cukru we krwi.

W badaniu w Bangladeszu, w którym myszy leczono ekstraktem z nasion mentolowego kopru włoskiego, stwierdzono, że przy pewnych poziomach dawkowania ekstrakt ten obniżał poziom glukozy we krwi w tempie porównywalnym do standardowych leków przeciwhiperglikemicznych.

4. Ulgę w bólu

Koper jest również uważany za pomocny w łagodzeniu bólu. W tym samym badaniu z Bangladeszu stwierdzono, że ekstrakt z kopru włoskiego zmniejsza wskazania bólu na poziomie zbliżonym do poziomu kwasu acetylosalicylowego.

5. Nawodnienie

Dobrze nawodnione jest ważne dla ogólnego stanu zdrowia, więc jedną z bardziej bezpośrednich korzyści herbaty z kopru włoskiego jest to, że zapewnia ona osobom smaczny napój bez kofeiny.

Herbata kopru włoskiego lub ekstrakt z kopru włoskiego?

Wyciąg z nasion kopru włoskiego to nie to samo co herbata kopru włoskiego. Herbata kopru włoskiego jest mniej przetworzona i prawdopodobnie jest czysta; a wymierny, korzystny wpływ herbaty kopru włoskiego sugeruje wiele powodów jej picia. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nie monitoruje suplementów i ekstraktów z ziół.

Ponadto niektórzy ludzie po prostu uważają, że herbata z kopru jest pyszna.

Badania

Koper na drewnianym stole, z małą butelką oleju z kopru i trochę nasion w większym słoiku.

Chociaż większość oświadczeń zdrowotnych dotyczących herbaty kopru włoskiego i kopru włoskiego opiera się na tradycyjnej medycynie, niektóre badania naukowe wykazały, że rośliny mają specyficzne właściwości podobne do leków, w szczególności olejki eteryczne, które mogą promować zdrowie.

Badania wykazały, że korzyści z herbaty kopru włoskiego związane z olejkami eterycznymi kopru włoskiego obejmują:

 • zmniejszanie tworzenia się skrzepów krwi
 • zwiększenie wydzielania mleka i wspomaganie układu rozrodczego kobiety
 • działając jako przeciwutleniacz
 • działanie przeciwbakteryjne
 • aktywność przeciwgrzybicza
 • właściwości przeciwzapalne
 • przeciwcukrzycowy
 • kontrolowanie roztoczy

Naukowcy odkryli, że zmielone nasiona kopru w roztworze są skuteczne przeciwko bakteriom, które powodują niestrawność, biegunkę i czerwonkę, a także niektóre infekcje nabyte w szpitalu.

Według jednego z badań, koperek był skuteczny w zbieraniu wolnych rodników, które powodują choroby. Sugerowane ekstrakty z kopru mogą być pomocne osobom w zapobieganiu skutkom wielu chorób przewlekłych i niebezpiecznych warunków zdrowotnych, w tym raka, stwardnienia tętnic lub miażdżycy i zapalenia.

Chociaż nawet najbardziej zaangażowani opiekunowie naturalni nie twierdzą, że picie herbaty z kopru włoskiego może być jak zanurzenie się w fontannie młodości, badania te sugerują, że związki znalezione w koprze mogą pomóc w złagodzeniu skutków starzenia.

Ryzyka

Koper jest uważany za dość łagodny, chociaż niektóre osoby mogą być na niego uczulone. Możliwe jest również przedawkowanie wydobytych olejów znajdujących się w koprze.

Niektóre badania wykazały, że fenek ma działanie estrogenne, co oznacza, że ​​naśladuje działanie estrogenu. Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny pić herbaty kopru włoskiego. Osoby z nowotworami wrażliwymi na estrogen powinny również unikać stosowania kopru włoskiego.

Estragol, kluczowy składnik kopru włoskiego, został zidentyfikowany jako potencjalny czynnik rakotwórczy, dlatego osoby z nowotworem lub o wysokim ryzyku choroby są zachęcane do ograniczenia stosowania herbicy z kopru włoskiego lub unikania go w ogóle.

Czym jest koper włoski?

Pochodzący z regionu Morza Śródziemnego koper występuje na całym świecie, a jego wykorzystanie jest tak liczne jak miejsca, w których rośnie.

Aromatyczny i pachnący koper jest używany w następujący sposób:

 • jako przyprawa
 • zjedzone na surowo
 • wysuszony
 • duszony
 • grillowany
 • ogolony
 • duszony

Ma charakterystyczny lukrecjowy smak i jest stosowany w sałatkach, kiełbasach, lodach, ciastkach, napojach alkoholowych, daniach z makaronu i wielu innych.

Like this post? Please share to your friends: