Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Native American Ancestors przybyli z Azji w trzech Migrations

Przodkowie rdzennej ludności amerykańskiej z krańca Chile na południu do Kanady na północy, wyemigrowali z Azji przynajmniej w trzech falach, według nowego międzynarodowego badania opublikowanego w Internecie w tym tygodniu, w którym wzięło udział ponad 60 badaczy w 11 krajach w Ameryce Północnej. plus cztery w Europie i Rosja.

W swoich dotychczasowych badaniach opisujących różnorodność genetyczną rdzennych Amerykanów naukowcy badali zmienność sekwencji nuklearnych w Ameryce Północnej. Odkryli, że podczas gdy większość populacji rdzennych Amerykanów pochodzi głównie z jednej migracji, istniały dwa kolejne, które również wniosły znaczący wkład genetyczny.

Pierwsza migracja, która doprowadziła do większości populacji rdzennych Amerykanów, była jedną grupą o nazwie „Pierwsi Amerykanie”, którzy przemierzyli z Azji do Ameryki most lądowy o nazwie Beringia, który istniał w epokach lodowcowych ponad 15 000 lat temu. naukowcy, których wysiłki koordynowała profesorAndres Ruiz-Linares z wydziału genetyki, ewolucji i środowiska w University College London (UCL) w Wielkiej Brytanii.

Późniejsi migranci prawdopodobnie przybyli na łodzie, po tym jak most lądowy zniknął pod koniec epok lodowcowych.

W oświadczeniu prasowym, Ruiz-Linares wyjaśnia, że ​​od lat toczy się debata na temat tego, czy osadnictwo obu Ameryk pochodziło z jednego lub kilku z Syberii.

„Ale nasze badania rozstrzygają tę debatę: rdzenni Amerykanie nie pochodzą z pojedynczej migracji, nasze badania również rzucają światło na wzory humisizpadów w obu Amerykach” – dodaje.

Ustalenia potwierdzają to, co zaproponował językoznawca Joseph Greenberg w 1986 r. Od badania różnic językowych wśród rdzennych Amerykanów, powiedział, że Amerykanie zostali zaludnieni w trzech falach migracji.

Do badania naukowcy przeszukali ponad 300 000 specyficznych markerów DNA lub „snips” (SNP, polimorfizmy pojedynczego nukleotydu) z 52 grup rdzennych Amerykanów i 17 grup syberyjskich, poszukując podobnych i różnych wzorów genów.

Współautor David Reich, profesor genetyki w Harvard Medical School w USA, twierdzi, że znalazł dowody co najmniej trzech „głębokich linii”:

„Linia azjatycka, która prowadzi do Pierwszych Amerykanów, jest najstarsza, a azjatyckie linie, które przyczyniły się do powstania DNA dla Eskimo-Aleutspeakerów i Kanewejczyków mówiących na Dene z Kanady, są bardziej powiązane z dzisiejszymi populacjami Azji Wschodniej, „mówi Reich.

Wygląda na to, że 50% DNA głośników Eskimo-Aleut pochodzi od Pierwszych Amerykanów, podczas gdy w chipewyanach mówiących w języku Na-Dene, 90% ich DNAdescends od pierwszych Amerykanów.

Analiza wykazała również, że kiedy te fale migracji dotarły do ​​obu Ameryk, grupy rozszerzyły się na południe, obejmując linię brzegową, rozdzielając po drodze. Po oderwaniu grupy bardzo niewiele się ze sobą mieszały, zwłaszcza te, które trafiły do ​​Ameryki Południowej.

Ale podczas gdy mieszanie wydawało się być ogólnym wzorcem po rozproszeniu, naukowcy odkryli dwa uderzające wyjątki. Jeden pokazuje re-mix północ-południe, a drugi re-mix z Zachodu na Wschód.

W rekonstrukcji Północ-Południe, wygląda na to, że nastąpiła pewna migracja powrotna z Ameryki Południowej na północ, co znajduje odzwierciedlenie w genomach środkowoamerykańskich głośników Changu-chan, które zawierają DNA z dwóch szeroko rozdzielonych pasm rdzennego pochodzenia.

Podczas rekonstrukcji na Wschodzie i Zachodzie wydaje się, że niektórzy mówcy Eskimo-Aleut wyemigrowali z powrotem do Azji, ponieważ genomy Naukan i nadmorskich populacji Czukczi w północno-wschodniej Syberii noszą pewne „pierwsze amerykańskie” DNA.

Analiza nie była prosta, ponieważ naukowcy musieli znaleźć sposób na wykluczenie genów z populacji europejskiej i afrykańskiej, która dotarła do obu Ameryk od końca XV wieku.

Ruiz-Linares twierdzi, że udało im się opracować metodę „oderwania” dodawania tych genów do mieszanki, co, jak powiedział, „pozwoliło nam zapoznać się z historią wielu rdzennych mieszkańców Ameryki, niż moglibyśmy zrobić inaczej”.

W skład zespołu weszli naukowcy z: Argentyny, Boliwii, Brazylii, Kanady, Chile, Kolumbii, Kostaryki, Francji, Gwatemali, Meksyku, Peru, Rosji, Hiszpanii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i USA.

Napisane przez dr Catharine Paddock

Like this post? Please share to your friends: