Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Nowy stent biodegradowalny „tak dobry jak obecny standard złota”

Nowy, biodegradowalny stent do tętnic wieńcowych jest porównywalny z obecnym standardem złota, wynika z nowego badania opublikowanego w 2006 roku.

ilustracja stentu tętnicy wieńcowej

Stenty do tętnic wieńcowych są metalowymi rusztowaniami zaprojektowanymi do odblokowania tętnic, które dostarczają krew do serca. Stenty wstawione pacjentom w ciągu ostatniej dekady zazwyczaj były lekami wymywającymi, co oznacza, że ​​są one pokryte lekami, aby zapobiec ponownemu zablokowaniu tętnicy.

Jednak polimery stosowane w tych stentach nie ulegają biodegradacji i mają elementy ze stali nierdzewnej, które są powiązane ze zwiększonym ryzykiem powikłań.

Zalety nowego stentu nad tymi wcześniejszymi stentami uwalniającymi lek są takie, że rozporka stosowana w stencie nie jest grubą stalą nierdzewną, ale jest „ultracienkim” kobaltem-chromem – najcieńszą rozporka, która jest obecnie dostępna – i że zastosowany polimer jest ulegające biodegradacji.

Aby przetestować skuteczność nowego stentu, pacjenci z chorobą wieńcową zostali losowo przydzieleni do otrzymania nowego stentu lub standardowego typu stentu. Łącznie 1 063 osób otrzymało nowy, eksperymentalny stent, a 1056 otrzymało standardowy stent.

Naukowcy obserwowali pacjentów przez 12 miesięcy po otrzymaniu stentów. Badanie wykazało, że podobna liczba pacjentów w obu grupach zmarła z powodu problemów z sercem, miała atak serca spowodowany ponownym zablokowaniem tętnicy lub wymagała innej operacji na tej samej tętnicy w okresie badania.

W grupie eksperymentalnej stent, te niekorzystne działania zdarzyły się około 6,5% uczestników, podczas gdy w normalnej grupie stentów zdarzyło się około 6,6% uczestników.

Korzyści były najbardziej widoczne w podgrupie, ale potrzebne są dalsze badania

W podgrupie pacjentów, którzy mieli zawał serca, nowy stent wykazywał znacznie wyraźniejszą przewagę nad normalnym stentem. W tej podgrupie, 3,3% uczestników wyposażonych w stent eksperymentalny doświadczyło działań niepożądanych, w porównaniu z 8,7% uczestników, którzy byli wyposażeni w normalny stent.

Według autora badań, dr. Thomasa Pilgrima ze szwajcarskiego ośrodka kardiologicznego w Szpitalu Uniwersyteckim w Bernie w Szwajcarii, nowy stent „dopasował wyniki jednego z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych stentów uwalniających leki nowej generacji” i „stanowi kolejny logiczny krok w udoskonalenie stentu poprzez połączenie ultracienkiej platformy z polimerem, który całkowicie ulega degradacji. „

Jednak na temat różnic w podgrupie ataku serca dr Pilgrim przyznaje, że zespół „nie może wykluczyć, że te odkrycia są spowodowane wyłącznie przez przypadek”. Mówi, że przyszłe badania będą musiały zbadać, czy różnice te można odtworzyć w tej podgrupie.

W 2012 r. Poinformowano, że Medtronic Inc’s Resolute Integrity ™ Drug-Eluting Stent został zatwierdzony przez Food and Drug Administration. Producent twierdził, że ten stent poprawił się na swoim poprzednim nagim metalowym stencie, wprowadzając to, co firma nazywa „nieprzerwaną sinusoidą”.

Ciągła technologia sinusoidalna obejmuje „jedną ciągłą, pojedynczą żyłę drutu, która jest formowana w sinusoidalną falę, a następnie owinięta spiralnym wzorem i zespolona laserem w pewnych punktach, dzięki czemu każdy stent jest porównywalny do elastycznej sprężyny”.

Również w 2012 roku badanie wykazało, że pacjenci z implantem stentu byli półtora raza bardziej narażeni na śmierć w przypadku depresji, w porównaniu z pacjentami z implantem stentu, którzy nie byli w depresji.

Naukowcy stojący za tym badaniem zauważyli, że lekarze tradycyjnie koncentrują się na czynnikach medycznych – takich jak cukrzyca lub rodzinna choroba serca – podczas oceny ryzyka zgonu pacjentów z implantem stentu „, ale to nie jest cały obraz. w połączeniu z czynnikami medycznymi. „

Like this post? Please share to your friends: