Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Niebezpieczne opryszczki narządów płciowych mogą być ukryte, sprawdź się!

Nowe szwedzkie badanie wykazało, że opryszczka może być bardziej ukryta niż wcześniej sądzono, a samo posiadanie wizualnego potwierdzenia choroby przenoszonej drogą płciową nie oznacza, że ​​nie jesteś zainfekowany. W badaniu tylko czterech na dziesięciu pacjentów z opryszczką narządów płciowych rzeczywiście wiedziało, że chorują, a jedna trzecia z nich nie zdawała sobie sprawy, że zostali zakażeni, zgłaszali typowe objawy podczas wizyty kontrolnej.

Matilda Berntsson przedstawiła informacje i stwierdza:

„1 014 pacjentów, którzy uczęszczali do poradni zdrowia seksualnego, kliniki skórnej Sahlgrenska University Hospital i poradni zdrowia seksualnego Sesam, przebadano pod kątem wirusa opryszczki pospolitej typu 2. Obecność przeciwciał we krwi świadczy o tym, że dana osoba jest zarażona wirusem. nasze postrzeganie opryszczki narządów płciowych jest powszechne i większość osób noszących ją nie wie, że ją mają. Niespecyficzne nawracające objawy narządów płciowych mogą być nierozpoznaną opryszczką, którą można wykryć za pomocą prostego testu u lekarza „.
Zasadniczo, jeśli jesteś zaniepokojony, idź się wymeldować. Nie czekaj, aż pojawią się otwarte rany lub inne objawy wizualne.

Opryszczka narządów płciowych wywołana przez wirus opryszczki typu 2 rozprzestrzenia się poprzez kontakt seksualny, a ponad 500 milionów ludzi na całym świecie cierpi na tę chorobę. Na zachodzie 10 do 30% populacji nosi wirusa, co czyni go jednym z najbardziej rozpowszechnionych infekcji przenoszonych drogą płciową.

Wirus powoduje bolesne owrzodzenia i pęcherze w okolicy narządów płciowych oraz, w rzadkich przypadkach, poważne infekcje mózgu i rdzenia kręgowego. Infekcja trwa do końca życia i obecnie nie ma leków ani szczepionek na opryszczkę narządów płciowych. Wirus opryszczki pospolitej typu 1, który na ogół powoduje opryszczkę / opryszczkę jamy ustnej, może również infekować narządy płciowe, ale raczej nie powoduje powtarzających się problemów.

Berntsson kontynuuje:

„Jeśli objawy i / lub wyniki sugerują opryszczkę, istnieją dobre metody badania tego schorzenia.Odnotowane objawy mogą być leczone lekami, które łagodzą dyskomfort, a codzienne zapobiegawcze leczenie może być stosowane przez dłuższy okres, w którym nawroty są częste.”
W powiązanym artykule opublikowanym w The Journal of American Medical Association Anna Wald, M. D., M.P.H., z University of Washington and Fred Hutchinson Cancer Research Center, Seattle dodaje:

„Nasze odkrycia sugerują, że zarządzanie najlepszymi praktykami u osób zarażonych HSV-2, które dowiadują się, że są zakażone podczas testów serologicznych, powinno zawierać wskazówki dotyczące postępowania w przypadku objawów narządów płciowych, a także porady dotyczące możliwości przeniesienia. jest zarówno problemem pacjenta, jak i zdrowia publicznego, a głównym problemem wielu osób seropozytywnych HSV-2 jest ryzyko przeniesienia na partnerów seksualnych, co z naszego doświadczenia jest głównym źródłem niepokoju u pacjentów z opryszczką narządów płciowych. „
Wald podsumowuje najlepsze praktyki zapobiegania i przenoszenia:

„Używanie prezerwatyw, codzienne podawanie walacyklowiru i ujawnianie serostatu HSV-2, każdy w przybliżeniu zmniejszają ryzyko przeniesienia HSV-2, jednak podejścia te docierają do niewielkiej części populacji i nie miały wpływu na seroprewalencje HSV-2 w surowicy krwi. Jedną z przyczyn tak ograniczonego efektu jest to, że niewiele osób wie o ich zakażeniu genitalnym HSV-2, a rutynowe badania serologiczne, choć dostępne komercyjnie, są zalecane tylko w ograniczonych ilościach. dalsze dyskusje dotyczące programów kontrolnych dla HSV-2 w Stanach Zjednoczonych. „
Źródła: informacja prasowa i czasopismo American Medical Association

Napisane przez Sy Kraft

Like this post? Please share to your friends: