Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Nawet lekcy pijący zagrożeni rakiem

Lubię od czasu do czasu kieliszek wina i nie uważam tego poziomu picia za szkodliwy dla mojego zdrowia. Ale wydaje się, że jestem w błędzie; ten pozornie niewinny kieliszek pinot może zwiększać ryzyko zachorowania na raka.

kobieta leżała na kanapie przy lampce wina

Jeśli myślisz, że jestem dramatyczny, prawdopodobnie zaliczasz się do 70% Amerykanów, którzy nie zdają sobie sprawy, że spożywanie alkoholu jest istotnym czynnikiem ryzyka zachorowania na raka.

Jako autor artykułów na stronie z wiadomościami medycznymi zdaję sobie sprawę, że picie może zwiększać ryzyko zachorowania na raka. Jestem również świadomy badań sugerujących, że umiarkowane spożycie alkoholu ma korzyści zdrowotne.

Jest wysoce prawdopodobne, że podświadomie używam tego ostatniego jako pretekstu do mojego okazjonalnego kieliszka wina: „To dobrze dla mnie, więc czemu nie ?!”

Ale, jak głosi nowe oświadczenie Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ASCO) – które niedawno opublikowano w – ujawnia, nawet lekkie picie może stanowić zagrożenie dla mojego zdrowia.

„Alkohol” – pisali autorzy badań – jest przyczynowo związany z rakiem jamy ustnej i gardła, rakiem przełyku, rakiem wątrobowokomórkowym, rakiem piersi i rakiem jelita grubego – nawet umiarkowane spożywanie alkoholu może zwiększać ryzyko raka, ale największe ryzyko obserwuje się przy ciężkich , długotrwałe użytkowanie. „

Wnioski ASCO pochodzą z przeglądu ponad 150 badań analizujących związek między alkoholem a rakiem.

Co więcej, autorzy raportu podają, że około 5,5 procent nowych przypadków raka i około 5,8 procent zgonów na raka na całym świecie jest bezpośrednio związanych z piciem alkoholu.

„Ludzie nie kojarzą picia z rakiem”

Tylko 38 procent ludzi w Stanach Zjednoczonych aktywnie zmniejsza spożycie alkoholu jako sposób na zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka.

„Ludzie zazwyczaj nie kojarzą piwa, wina i likieru z rosnącym ryzykiem zachorowania na raka w swoim życiu” – zauważa dr Bruce Johnson, prezes ASCO. Ale może czas, żebyśmy to zrobili.

„[…] ograniczenie spożycia alkoholu jest sposobem na zapobieganie nowotworom” – dodaje autor naczelny dr Noelle K. LoConte, profesor nadzwyczajny medycyny na University of Wisconsin w Madison.

„Dobra wiadomość jest taka, że ​​podobnie jak ludzie noszą filtry przeciwsłoneczne, aby ograniczyć ryzyko zachorowania na raka skóry, ograniczenie spożycia alkoholu to jeszcze jedna rzecz, którą ludzie mogą zrobić, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka”.

Dr Noelle K. LoConte

W ramach tego oświadczenia ASCO przedstawiło kilka zaleceń, które ich zdaniem mogłyby pomóc w ograniczeniu spożycia alkoholu w USA. Obejmują one podniesienie ceny alkoholu, podniesienie podatku alkoholowego, wprowadzenie bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących sprzedaży alkoholu osobom nieletnim oraz wprowadzenie kontroli alkoholu strategie w planach zapobiegania rakowi.

Oświadczenie podkreśla również znaczenie informowania nas przez onkologów o ryzyku raka związanym z przyjmowaniem alkoholu.

„Dostawcy onkologii”, piszą autorzy, „mogą służyć jako doradcy społeczni i liderzy i mogą pomóc podnieść świadomość alkoholu jako zachowania ryzykownego raka”.

Tak, zalecenia ASCO mogą pomóc zmniejszyć spożycie alkoholu w całej Ameryce, ale jestem głęboko przekonany, że ograniczenie picia alkoholu zaczyna się od siebie.

Ograniczenie w celu zmniejszenia ryzyka raka

Na początku tego roku wziąłem udział w kampanii „Suchy Styczeń”, publicznej kampanii zdrowotnej, mającej zachęcić ludzi do powstrzymywania się od alkoholu przez 1 miesiąc.

Byłem pewien, że zaprzeczanie sobie, że szklanka pinot będzie wyzwaniem, ale byłem zaskoczony, jak mało za mną tęskniłem.

To powiedziawszy, moja abstynencja od alkoholu nie trwała dłużej niż miesiąc i podejrzewam, że tak było w przypadku wielu innych osób, które uczestniczyły w suchym styczniu. Zostałem przywrócony panu Pinotowi na przyjęciu urodzinowym przyjaciela w lutym i wtedy właśnie oznaczyłem siebie jako „towarzyskiego pijaka”.

Z definicji osoba spożywająca alkohol to osoba, która spożywa alkohol przede wszystkim w otoczeniu społecznym, ale nie w nadmiernych ilościach.

Jeśli jestem uczciwy, nie widzę siebie powstrzymującego się od alkoholu na dłuższą metę; Lubię drinka z przyjaciółmi. Jednak biorąc pod uwagę, że nawet umiarkowane spożycie alkoholu jest związane z rakiem i innymi problemami zdrowotnymi, być może wszyscy moglibyśmy skorzystać z ograniczenia picia.

Rak jest jednym z największych obciążeń zdrowotnych w Ameryce. W rzeczywistości, zaledwie w ubiegłym roku, w Stanach Zjednoczonych zdiagnozowano ponad 1,6 miliona nowych przypadków raka, a ponad 595 000 osób zmarło na tę chorobę.

Nie chcę dodawać do tych statystyk. Następnym razem, gdy będę z przyjaciółmi i debatuje nad tym dodatkowym napojem, zadaję sobie pytanie: „Czy ten kieliszek wina naprawdę wart jest zaryzykowania mojego zdrowia?”

Jeśli chcesz ograniczyć spożycie alkoholu, Narodowy Instytut ds. Nadużywania Alkoholu i Alkoholizmu przedstawi kilka przydatnych wskazówek.

PLMedBook