Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Najlepsze olejki eteryczne do leczenia opryszczek

Opryszczki, które są również nazywane gorączkowymi blistrami, mogą być swędzące, bolesne i krępujące. Zazwyczaj są spowodowane przez wirus opryszczki pospolitej.

Opryszczkę można leczyć lekami przeciwwirusowymi, które mogą skracać czas trwania objawów. Istnieją również różne środki do domu, które są wykorzystywane w celu złagodzenia ich dyskomfortu.

Ponadto przeprowadzono wiele badań, które wykazały, że związki w niektórych olejkach eterycznych mogą pomóc w leczeniu opryszczki.

Olejki eteryczne mogą mieć pewne zalety w stosunku do leków. Na przykład, olejki eteryczne zwykle powodują mniej skutków ubocznych niż leki przeciwwirusowe.

Chociaż mogą być pomocne w leczeniu objawów wirusa opryszczki pospolitej, olejki eteryczne mogą być szkodliwe, jeśli zostaną podjęte doustnie. W przypadku stosowania w leczeniu opryszczki, oleje stosuje się miejscowo na skórę dopiero po zmieszaniu z olejem nośnikowym, takim jak olej ze słodkich migdałów lub olej kokosowy.

W tym artykule przyjrzymy się 10 olejkom eterycznym, które według badań mogą pomóc w leczeniu opryszczki.

Olejki eteryczne na opryszczkę

Następujące olejki eteryczne mogą być przydatne w leczeniu opryszczek:

Lawenda

człowiek z przeziębieniem

Olejek lawendowy był używany od lat w leczeniu różnych problemów, w tym podrażnień i siniaków.

Chociaż może nie mieć żadnego wpływu na wirusa, olej lawendowy może być pomocny w zmniejszaniu bólu związanego z opryszczką. W jednym z badań wydaje się, że olej lawendowy może zmniejszyć ból i stan zapalny.

Za pierwszym razem, gdy ktoś używa oleju lawendowego, należy go rozcieńczyć olejem nośnikowym. Jeśli nie będzie reakcji, mogą użyć silniejszej mieszanki.

Olejek lawendowy można również stosować w postaci nierozcieńczonej, ponieważ zazwyczaj nie podrażnia skóry. Jedna lub dwie krople oleju lawendowego można nakładać bezpośrednio na ból.

Olej miętowy

W jednym z badań wykazano, że olej mięty pieprzowej hamuje aktywność zarówno wirusa opryszczki typu 1, jak i typu 2. W badaniu stwierdzono, że olej mięty pieprzowej może być przydatny w leczeniu nawracających zakażeń wirusem opryszczki.

Kilka kropel olejku miętowego rozcieńczonego łagodniejszym olejem, takim jak olej migdałowy, można nałożyć na ból.

Olej z chryzantemy

Chociaż olej chryzantemowy może nie leczyć specyficznie wirusa opryszczki pospolitej, badania sugerują, że olej ma silne działanie przeciwzapalne, co może zmniejszać objawy.

Alergie na olejek chryzantemowy nie są rzadkie. Najlepiej jest przetestować niewielki obszar skóry przed użyciem olejku na opryszczkę. Nigdy nie nakładaj bezpośrednio na skórę i zawsze rozcieńczaj w oleju przewoźnika.

Olej eukaliptusowy

Olejek eukaliptusowy może być przydatny w leczeniu opryszczki z powodu jego właściwości przeciwzapalnych.

Papier we wskazanym, że olej eukaliptusowy może zmniejszyć stan zapalny. Redukując stan zapalny, eukaliptus może przyspieszyć proces gojenia się przeziębienia.

Użytkownicy powinni rozcieńczyć olej eukaliptusowy w oleju nośnym przed nałożeniem go na skórę, aby uniknąć podrażnień. Eukaliptus jest znanym alergenem, więc ludzie nie powinni go używać, jeśli mają reakcję.

Olejek goździkowy

Wpływ goździka badano na wirusie opryszczki pospolitej, a także innych wirusach, w tym wirusowym zapaleniu wątroby typu C.

Goździk może mieć działanie przeciwdrobnoustrojowe i przeciwwirusowe na wirus opryszczki pospolitej. Może również zmniejszyć ból związany z zimną chorobą.

Goździk jest drażniący, jeśli stosuje się go bezpośrednio na skórę. Należy go rozcieńczyć łagodniejszym olejem, takim jak olej kokosowy. Użytkownicy powinni zachować ostrożność podczas nakładania mieszaniny na ból.

Olej z rumianku

Według niektórych badań olej rumiankowy przerywa wchłanianie wirusa opryszczki do komórek inaczej niż leki przeciwwirusowe.

Olej ten może być również użyteczny w leczeniu opornych na leki szczepów opryszczki. Ponownie, olej rumiankowy musi być rozcieńczony w oleju nośnym przed nałożeniem na skórę.

Olejek z drzewa herbacianego

Zgodnie z opublikowanym przeglądem olejek z drzewa herbacianego wykazał zdolność zatrzymania lub zabicia wirusa opryszczki pospolitej.

Olej jest mocny, dlatego najlepiej go używać z rozwagą. Użytkownicy powinni rozcieńczyć go olejem nośnikowym, aby zmniejszyć ryzyko podrażnienia skóry.

Olej hyzopowy

Badania oleju hyzopowego wykazały, że olejek eteryczny spowodował spadek aktywności wirusa.

Kilka kropli oleju z hizopu można rozcieńczyć i nałożyć na zimną ranę.

Olej z melisy

Olejek z balsamu cytrynowego, który jest również nazywany ekstraktem, może mieć działanie przeciwwirusowe na wirusa opryszczki pospolitej.

Jedno z badań wskazało, że olej zapobiega przenikaniu wirusa herpes do komórek.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, użytkownicy powinni nakładać rozcieńczony olej na zimną ranę za pomocą wacika trzy lub cztery razy dziennie.

Olejek tymiankowy

Olejek tymiankowy został zbadany w celu określenia jego zdolności do leczenia wirusa opryszczki pospolitej typu 1. Wyniki jednego z badań wskazują, że olejek eteryczny wykazuje działanie przeciwwirusowe przeciwko wirusowi.

Olejek tymiankowy należy zawsze rozcieńczyć olejem nośnikowym przed nałożeniem na zimną ranę.

Zagrożenia i czynniki ryzyka

balsam cytrynowy olejek eteryczny w szklanej butelce ze świeżych liści

Podczas korzystania z olejków eterycznych w leczeniu opryszczki, ważne jest, aby zrozumieć ryzyko. Niektóre olejki eteryczne mogą działać drażniąco na skórę i mogą uszkodzić skórę, jeśli są zbytnio używane.

Reakcja alergiczna jest również możliwa przy stosowaniu olejków eterycznych. Ule, zaczerwienienie lub swędzenie w miejscu podania są oznakami reakcji alergicznej.

Jeśli pojawią się objawy reakcji alergicznej, ludzie powinni natychmiast przerwać stosowanie oleju.

Rozcieńczanie olejku eterycznego olejem nośnikowym może być przydatne i konieczne. Rozcieńczenie oznacza, że ​​oleje nośnikowe zapewniają lepsze wchłanianie, a także mniej podrażnień skóry.

Powszechnie stosowane oleje nośnikowe stosowane do rozcieńczania olejków eterycznych obejmują:

  • olej kokosowy
  • słodki olejek migdałowy
  • Oliwa z oliwek

Stosunek olejku eterycznego do oleju nośnego może być różny.Zazwyczaj stosuje się stosunek 2-5 kropli olejku eterycznego rozcieńczonego w 1 uncji oleju nośnikowego.

Dodatkowe środki do domu na opryszczkę

aloe vera kapie jej żel do szklanej butelki

Oprócz olejków eterycznych, istnieją również inne naturalne środki do domu, które mogą złagodzić objawy opryszczki.

Środki domowe, które mogą pomóc złagodzić objawy bólu po zastosowaniu, obejmują:

  • aloes
  • gorący lub zimny kompres
  • cynk
  • witamina E
  • oczaru wirginijskiego

Środki domowe nie zabijają wirusa opryszczki lub zapobiegają przyszłym nawrotom opryszczki. Zamiast tego, domowe środki zaradcze mogą złagodzić objawy bólu, takie jak ból, zaczerwienienie i swędzenie.

Podsumowanie

Opryszczka może być bolesna i denerwująca. Wymienione tutaj olejki eteryczne mogą pomóc w zmniejszeniu objawów i leczeniu owrzodzeń.

Rozsądnie jest pamiętać, że Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA), która reguluje leki, nie kontroluje stosowania olejków eterycznych.

Pomocne może być skonsultowanie się z certyfikowanym aromaterapeutą, aby znaleźć najlepsze marki i zastosowania różnych olejków eterycznych na opryszczkę.

Jeśli często występują opryszczka, najlepiej skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy potrzebne są dodatkowe zabiegi.

Like this post? Please share to your friends: