Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy podczas przyjmowania leków przeciwhistaminowych można pić alkohol?

Benadryl jest szeroko stosowanym lekiem do leczenia objawów alergii, ale może powodować problemy po zmieszaniu z alkoholem.

Benadryl jest marką antyhistaminową znaną jako difenhydramina. Lek pomaga zmniejszyć objawy alergii, w tym wysypki, kaszel i podrażnione oczy, gardło i nos.

Chociaż nie ma wpływu na wątrobę, Benadryl jest depresorem centralnego układu nerwowego (OUN), takim samym jak alkohol. Po zażyciu alkoholu, łączny wpływ na OUN może powodować nasilone działania niepożądane. W niektórych sytuacjach ta interakcja może prowadzić do bardzo niebezpiecznych rezultatów.

Dziesięć zagrożeń związanych z mieszaniem Benadrylu i alkoholu

Podczas mieszania Benadrylu i alkoholu istnieje wiele potencjalnych zagrożeń. Dziesięć z nich znajduje się tutaj.

1. Senność

Benadryl różowe i białe leki na alergie

Benadryl może powodować działania niepożądane, w tym sedację i senność, które pogarszają koordynację i szybkość reakcji.

Mieszanie Benadrylu z alkoholem może nasilić te działania niepożądane i upośledzić codzienne funkcjonowanie osoby.

Może to zagrażać życiu, jeśli wiąże się z pewnymi czynnościami, takimi jak prowadzenie pojazdów lub obsługiwanie ciężkich maszyn.

2. Utrata przytomności

Niektórzy ludzie są bardziej podatni niż inni na utratę przytomności po sedacji. U tych osób połączenie Benadrylu z alkoholem może spowodować utratę przytomności. Może to być szkodliwe z powodu prawdopodobieństwa upadków i innych wypadków.

3. Odwodnienie

Benadryl i alkohol są znane z tego, że odwadniają organizm. Ich mieszanie może zwiększyć ryzyko odwodnienia. Może to powodować dyskomfort w tym czasie i może pogorszyć kaca.

4. Powikłania u osób starszych

Starzenie się spowalnia zdolność organizmu do rozkładu alkoholu, tak aby pozostawał on w systemie starszej osoby dorosłej dłużej niż młodszy. To spowolnienie zwiększa czas, w którym osoba będzie narażona na szkodliwe oddziaływanie między Benadrylem i alkoholem.

5. Uczenie się i upośledzenie pamięci

Benadryl blokuje działanie neuroprzekaźnika zwanego acetylocholiną. Acetylocholina jest niezbędna do uczenia się i zapamiętywania, więc zablokowanie jej działania może tymczasowo zaburzyć te procesy.

Wiadomo również, że alkohol może tymczasowo hamować uczenie się i pamięć. Zatem połączenie alkoholu i Benadrylu może ponownie mieć zauważalny wpływ na uczenie się i pamięć.

6. Interakcje z innymi rodzajami leków

Kobieta nalewa kaszlową medycynę na łyżce.

Benadryl może wchodzić w interakcje z innymi rodzajami leków, które mogą nasilać działania niepożądane.

Przyjmowanie tych innych leków za pomocą alkoholu może również zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Przykłady leków, które mogą oddziaływać z Benadrylem to:

  • leki przeciwdepresyjne
  • wrzód żołądka lek
  • lek na kaszel i przeziębienie
  • inne leki przeciwhistaminowe
  • diazepam (Valium)
  • środki uspokajające

7. Inne źródła alkoholu

Niektóre rodzaje leków, w tym syrop na kaszel i środki przeczyszczające, również zawierają alkohol. Mogą zawierać do 10 procent alkoholu, który może wchodzić w interakcje z Benadrylem.

W związku z tym przyjmowanie leku Benadryl z tymi lekami podczas spożywania bardzo niewielkich ilości alkoholu może nadal zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

8. Seks

Ogólnie rzecz biorąc, samice są bardziej podatne na szkodliwe działanie alkoholu. Dzieje się tak dlatego, że ich ciała zawierają zazwyczaj mniej wody do zmieszania alkoholu, co oznacza, że ​​ta sama ilość alkoholu byłaby bardziej skoncentrowana u samicy niż u mężczyzny.

Mieszanie Benadrylu z alkoholem może być szczególnie niebezpieczne dla kobiet, ponieważ spożywanie mniejszych ilości alkoholu może wywoływać niepożądane efekty interakcji.

9. Niewłaściwe użycie

Ponieważ Benadryl i alkohol powodują senność i uspokojenie, może wydawać się kuszące, aby wykorzystać tę kombinację jako środek do spania. Jednak może to również nasilać inne niepożądane działania niepożądane, które będą zakłócać sen, takie jak nudności i zawroty głowy.

10. Demencja

Stary człowiek z demencją patrzeje z okno.

Jedno z badań wykazało, że osoby przyjmujące jeden lek antycholinergiczny dziennie przez co najmniej 3 lata wykazują zwiększone ryzyko demencji. Należy zauważyć, że badanie to obejmowało wszystkie leki antycholinergiczne, nie tylko Benadryl.

W innym badaniu z 2018 r. Stwierdzono, że nadmierne spożycie alkoholu wiąże się z większym ryzykiem demencji. Jest możliwe, że spożywanie dużych ilości Benadrylu i alkoholu przez dłuższy okres czasu może wiązać się ze zwiększonym ryzykiem demencji.

Badania podłużne będą jednak wymagane u ludzi, którzy spożywają duże ilości Benadrylu i alkoholu, aby wiedzieć, czy ma to jakiś wpływ na ryzyko demencji.

Na wynos

Ryzyko związane z mieszaniem Benadryl i alkoholu może nie dotyczyć wszystkich lub każdej sytuacji. Możliwe, że spożywanie niewielkich ilości alkoholu podczas przyjmowania leku Benadryl w bezpiecznym środowisku nie spowoduje żadnych szkód. Jednak najbezpieczniejszą opcją jest po prostu powstrzymanie się od alkoholu podczas przyjmowania leku Benadryl.

Pod żadnym pozorem nie należy mieszać Benadrylu i alkoholu przed podjęciem jakiejkolwiek aktywności wymagającej czujności, takiej jak prowadzenie pojazdu.

Jeśli ktoś inny celowo lub nieumyślnie wymieszał Benadryl z alkoholem, ważne jest, aby upewnić się, że znajdują się w bezpiecznym środowisku, w którym mogą odpocząć, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Najlepiej skonsultować się z lekarzem, aby ustalić, kiedy spożywanie alkoholu po spożyciu Benadrylu będzie bezpieczne, ponieważ zależy to od innych czynników, takich jak wiek lub inne leki.

Like this post? Please share to your friends: