Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Monitory ciśnienia krwi domowej – recenzje najlepszych

Postępy w technologii noszenia, urządzeniach mobilnych i aplikacjach sprawiają, że monitory opieki zdrowotnej stają się coraz bardziej zintegrowane z naszym codziennym życiem. W pierwszej z serii nowych funkcji zajmujących się dostępną technologią zdrowia konsumenckiego, przyjrzymy się wyborowi najlepszych domowych monitorów ciśnienia krwi dostępnych obecnie w sprzedaży.

Omron BP786

Omron jest jedną z najbardziej znanych marek na rynku monitorów ciśnienia krwi (BP). Sądząc po opiniach użytkowników na temat ich produktów, Omron jest jednym z pierwszych lekarzy, którzy polecają pacjentom, którzy rozważają zakup własnego monitora BP, co może usprawiedliwić linię opatrzoną numerem jeden „Doctor Recommended Brand”.

Omronowy ciśnieniomierz

Firma może się poszczycić niemal oszałamiającą ofertą monitorów 21 BP na sprzedaż – większość z nich jest przeznaczona do użytku na ramieniu, choć oferują także niewielką gamę monitorów na rękę.

Firma Omron wysłała nam swój monitor BP786 do przeglądu, który jest najnowszym urządzeniem w popularnej „serii 10”. Obecnie sprzedaż detaliczna za mniej niż 80 USD sprawia, że ​​BP786 jest nieco mniej popularny niż jego starsze rodzeństwo z serii 10.

Chociaż – podobnie jak większość nowoczesnych domowych monitorów BP – BP786 może podłączyć się do komputera lub urządzenia mobilnego, częstą skargą w recenzjach użytkowników jest to, że urządzenie wydaje się być „rzucone na rynek” dzięki aplikacjom, które pozwalają na interakcję monitora z urządzeniami, które nie zostały udostępnione klientom przez jakiś czas po uruchomieniu fizycznego produktu.

Szczególne problemy odnotowano w przypadku aplikacji na Androida, chociaż Omron jest dość wyjątkowy, oferując w ogóle obsługę Androida, a większość monitorów przyjaznych dla urządzeń przenośnych integruje się tylko z platformami Apple iOS (na iPhone, iPad i iPod).

Jednak dla niektórych klientów – w szczególności starszych klientów – jednym z atutów tego urządzenia może być to, że można go całkowicie wyłączyć niezależnie od jakiegokolwiek skomputeryzowanego gadżetu. Oferuje także wyjątkowo prosty interfejs – większość użytkowników jest zmuszona tylko nacisnąć duży, niebieski przycisk, który jest pomocny pod oznaczeniem „START / STOP”.

To bezbłędne podejście może wydawać się nieprzyjemne dla miłośników gadżetów związanych z technologią wśród nas, ale, w szczególności dla medycznych urządzeń monitorujących, użyteczność jest podstawą dobrego projektu.

Aby zrobić czytanie, wystarczy, że użytkownik przymocuje mankiet do ramienia i uderzy w duży niebieski przycisk. Oprócz wyświetlania ciśnienia krwi, urządzenie wyświetli statystyki twojego tętna, a nawet określi, czy masz nieregularne bicie serca.

To, że istnieje tak płytka krzywa uczenia się związana z BP786, to zasługa firmy Omron. Chociaż muszę przyznać, zajęło mi kilka chwil, aby dowiedzieć się, jak zmusić maszynę do trzech kolejnych odczytów i podać średnią wyników. Cechą, która bardzo mi się podobała, było to, jak łatwo jest założyć mankiet, który można wykonać bez pomocy innej osoby.

Jeśli jednak lubisz robić odczyty ciśnienia krwi z przyjacielem, Omron włączyła zgrabną funkcję „dwóch graczy”, w której możesz jednym ruchem przechodzić między dwoma różnymi zestawami odczytów, co pozwala porównywać odczyty z jedna druga osoba. Urządzenie może przechowywać do 100 odczytów na osobę.

Ci, którzy szukają dzwonków i gwizdków mogą być rozczarowani – a dzięki nieporęcznemu, przylegającemu wyglądowi, model BP786 nie może konkurować estetycznie z eleganckimi, mniejszymi, nadającymi się do noszenia monitorami BP – ale ogólnie rzecz biorąc, Omron jest niezawodny, prosty „robi to, co mówi na blaszanym „urządzeniu.

Kup Omron BP786

Microlife WatchBP strona główna A

Omron może być najpopularniejszą marką wśród pacjentów, ale Microlife wydaje się być najbardziej docenianą przez krytyków nazwą w monitorach konsumenckich BP. Jego monitor 3AC1-PC topuje wykres porównawczy Monitory BP Find The Best z bezkonkurencyjnym wynikiem 100 na 100 punktów, chociaż z bliższej inspekcji wynika, że ​​ocena użytkownika jest niska 1,7 na 5.

Monitor ciśnienia krwi Microlife

Microlife przysłała nam swój dom WatchBP Monitor do przeglądu. Podobnie jak maszyna Omron, dom WatchBP jest samodzielnym urządzeniem. Mimo że nie obsługuje urządzeń mobilnych, dom WatchBP jest dostarczany z własnym oprogramowaniem, które pozwala użytkownikowi analizować odczyty na komputerze.

Co ciekawe, to oprogramowanie jest dostarczane na 3-calowej płycie CD-ROM, która może przypominać „podmuch z przeszłości” dla tych z nas, którzy przeszli na Macbook Airs lub notebooki, które zazwyczaj nie są już wyposażone w napędy CD.

Podczas gdy inne monitory domowe, które oglądaliśmy oferowały ogólny monitoring ciśnienia krwi, dom WatchBP jest bardziej szczegółowo reklamowany jako urządzenie, które ma być używane przez pacjenta w połączeniu z lekarzem do wykrywania migotania przedsionków.

Aby to umożliwić, urządzenie ma dwa tryby: diagnostyczny i zwykły. Tryb diagnostyczny powinien być wybrany zgodnie z instrukcją lekarza, ponieważ jest zgodny z klinicznymi wytycznymi pomiaru nadciśnienia tętniczego. W tym trybie wykonuje się dwa zestawy pomiarów ciśnienia krwi w ciągu 7 kolejnych dni roboczych. Ponieważ pomiary muszą być wykonywane o określonych porach w ciągu dnia, urządzenie uniemożliwia użytkownikowi odczyt poza określonym czasem. Pod koniec okresu diagnostycznego użytkownik musi następnie zabrać maszynę do lekarza, aby przeanalizował dane.

Przyszło nam do głowy, że tryb diagnostyczny może zapewnić rozwiązanie dla pacjentów, którzy doświadczają „syndromu białego płaszcza”, gdzie odczyty ciśnienia krwi są podnoszone prosto z efektu przebywania w gabinecie lekarskim.

Zwykły tryb może być używany do większej liczby odczytów ad hoc, kiedy i kiedy wymaga tego użytkownik.Jedną z oczywistych zalet tego trybu w porównaniu z tym urządzeniem Omron jest to, że urządzenie Microlife automatycznie wykonuje trzy odczyty z rzędu (a nie tylko jedno) i uśrednia wyniki, bez konieczności ustawiania się przez użytkownika, aby znaleźć ustawienie, które to ułatwia.

Tam, gdzie porównuje się gorzej z urządzeniem Omron, znajduje się w mankiecie ramienia, co jest trudne do samodzielnego zastosowania. Zarówno mankiet, jak i urządzenie zostały uznane przez biuro za najmniej estetyczne z dostępnych urządzeń – z wyraźnie bardziej „klinicznym” widokiem na biało-zielono-niebieską kolorystykę.

Nie jest to najseksowniejsza maszyna w historii, ale dla klientów zagrożonych migotaniem przedsionków może to być przydatne urządzenie do monitorowania stanu zdrowia we współpracy z lekarzem.

Rzecznik Microlife, Edward Gammon, powiedział nam również, że firma pracuje obecnie nad „urządzeniami, które mogą przesyłać dane bezpośrednio do rekordu zdrowia pacjenta”. Dodaje, że technologia istnieje już, ale firma czeka, aż rynek będzie gotowy.

Kup Microlife WatchBP home A

Monitor ciśnienia krwi QardioArm

ciśnieniomierz Qardio

Zespół redakcyjny otrzymał bezpłatny monitor QardioArm na wystawie Wired Health w Londynie. QardioArm przyciągnęło sporo uwagi w biurze – prawdziwy monitor ciśnienia krwi w erze iPhone’a, wszystko o tym poręcznym monitorze BP jest eleganckie i wyrafinowane, od opakowania do minimalnego projektu samego urządzenia.

Jednak w przeciwieństwie do urządzeń Microlife i Omron QardioArm nie może być używany jako samodzielna maszyna.

Zanim będą mogli korzystać z monitora, właściciele muszą najpierw pobrać aplikację Qardio ze sklepów z aplikacjami na Androida lub Apple lub ze strony internetowej getqardio.com. I tu właśnie napotkaliśmy problem. Pomimo wielu błyskotliwych referencji klientów, w momencie pisania tego tekstu stwierdziliśmy, że link do aplikacji Qardio nie tylko nie działa na stronie internetowej firmy, ale aplikacja nie była dostępna w App Store.

W związku z tym nie mogliśmy zweryfikować tego urządzenia. Wygląda jednak bardzo ładnie.

Opracowany za pośrednictwem napędu crowdfundingowego Indiegogo, QardioArm jest dostępny do kupienia w cenie 99 USD.

Kup monitor ciśnieniowy QardioArm

Bezprzewodowe monitory ciśnienia krwi iHealth

Monitory iHealth BP są zupełnie bezwstydnie sprzedawane w pokoleniu Apple, a nawet sięgają tak daleko, aby przyjąć ten głośny przedrostek „i”. Ponownie, te urządzenia wymagają urządzenia Apple i aplikacji do działania.

Monitor ciśnienia krwi iHealth nadgarstka

iHealth przysłał nam dwa urządzenia do przeglądu – a także standardowy monitor BP typu ramię typu ramię, otrzymaliśmy również mniejsze urządzenie zamontowane na nadgarstku.

American Heart Association zaleca każdemu, kto korzysta z domowego monitora BP, że powinni używać urządzenia mierzącego ciśnienie w ramieniu.

Monitory BP montowane na nadgarstku są znacznie bardziej wrażliwe na pozycję ciała – aby uzyskać dokładny odczyt, użytkownik musi ustawić rękę i nadgarstek na wysokości serca. Ale nawet jeśli te kroki są przestrzegane, odczyty z monitorów BP nadgarstka są zwykle wyższe i mniej dokładne niż te brane pod ramię, ponieważ tętnice są węższe i nie są tak głębokie na nadgarstku.

Dlaczego warto wybrać monitor BP nadgarstka? Niektóre osoby mogą mieć problemy z pomiarem ciśnienia krwi z ramienia. Na przykład mogą mieć bardzo duże ramię lub stwierdzić, że pomiary BP są bolesne.

Zauważyliśmy skok odczytów ciśnienia krwi podczas porównywania pomiarów nadgarstka iHealth z monitorem górnego ramienia. Pomocne jest jednak to, że urządzenie ma wbudowany czujnik, który pozwala aplikacji poprowadzić użytkownika do ustawienia ramienia pod kątem w prawidłowej pozycji.

monitor bp z ramienia iHealth

Okazało się, że zarówno urządzenia, jak i aplikacja są bardzo dobrze zaprojektowane i przyjazne dla użytkownika (chociaż uległy awarii podczas trzeciego użycia). MyVitals obsługuje różnorodne urządzenia iHealth, dzięki czemu można używać aplikacji do śledzenia nie tylko ciśnienia krwi, ale także wagi, trendów kalorycznych, danych dotyczących snu, aktywności fizycznej, przyjmowania pokarmu i innych.

Bardzo łatwo jest zarządzać wszystkimi aspektami ogólnego stanu zdrowia w ramach jednej aplikacji, która przedstawia dane na łatwych do zrozumienia wykresach, porównując odczyty z krajowymi zalecanymi wytycznymi, a także umożliwia użytkownikom ustalenie własnych celów, które śledzą wydajność przeciwko nim.

Monitor na rękę jest obecnie w sprzedaży za nieco ponad 60 USD, a monitor górnego ramienia można kupić za nieco poniżej 90 USD – doskonała wartość, gdy weźmiesz pod uwagę, że samodzielne urządzenia są podobnie wyceniane, ale mają znacznie mniejszą funkcjonalność.

Dla tych z was, którzy są niechętni wszechobecnemu trendowi Apple, iHealth zdecydowanie nie jest dla was. Ale zdrowi fani aplikacji mogą chcieć rozważyć te produkty monitorujące. Zaletą systemu opartego na aplikacji może być to, że aktualizacje staną się dostępne, gdy iHealth będzie gotowe do wprowadzenia poprawek i dodatkowych funkcji, bez konieczności zakupu nowego urządzenia przez użytkownika.

Kupuj bezprzewodowe monitory ciśnienia krwi iHealth

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: