Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Mężczyźni mogą być bardziej pomocni dla kobiet na wysokich obcasach

W przypadku niektórych kobiet dokuczanie ich chłopakom lub mężom, aby wyrzucali śmieci lub pomagali przy jedzeniu, jest regularnym zjawiskiem. Teraz nowe badanie wskazuje, że kobiety mogą zachęcać mężczyzn do większej pomocy – nosząc wysokie obcasy.

Kobieta na buty na wysokim obcasie

Opublikowane w badaniu ujawniają, że mężczyźni częściej zwracają uwagę na kobiety i szybciej pomagają im, gdy noszą wysokie obcasy, niż gdy mają na sobie płaskie buty.

Autor badania, Nicolas Guéguen, z Université de Bretagne-Sud we Francji, zauważa, że ​​wcześniejsze badania wykazały, że wygląd kobiety – w tym rozmiar jej ciała i styl ubioru – może wpływać na zachowanie mężczyzny w stosunku do nich.

Ale twierdzi, że tylko jedno badanie skupiło się na tym, jak rozmiar obcasów damskich wpływa na postawy mężczyzn. W związku z tym postanowił przeprowadzić dalsze dochodzenie.

Badanie składało się z czterech eksperymentów. W pierwszym eksperymencie – w którym wzięło udział 90 mężczyzn – Guéguen przeanalizował swoje reakcje na 19-letnią kobietę, która nosiła płaskie buty lub buty na obcasie po tym, jak poprosiła ich o wypełnienie ankiety dotyczącej równości płci.

W drugim eksperymencie – z udziałem 180 kobiet i 180 mężczyzn – cztery kobiety ubrane w płaskie buty lub wysokie obcasy poprosiły uczestników o wypełnienie ankiety dotyczącej spożycia nawyków żywieniowych.

W trzecim eksperymencie Guéguen ocenił przydatność 180 mężczyzn i 180 kobiet, gdy kobieta upuściła rękawiczkę na ulicy, mając na sobie wysokie obcasy i buty w płaskim obuwiu.

Ostateczny eksperyment odbył się w barze, w którym Guéguen monitorował zachowanie 36 młodych mężczyzn wobec kobiet, które nosiły płaskie buty i kobiety, które nosiły obcasy.

Mężczyźni mogą kojarzyć kobiety, które noszą wysokie obcasy z intencją seksualną

Wyniki badania wykazały, że w pierwszych trzech eksperymentach mężczyźni częściej pomagali kobietom, gdy nosiły wysokie obcasy, niż gdy nosiły płaskie buty.

W czwartym eksperymencie mężczyźni szybciej wchodzili do kobiet w barze, który nosił wysokie obcasy niż te w płaskich butach. Stwierdzono, że wysokość obcasów kobiety nie ma wpływu na przydatność innych kobiet.

Opierając się na swoich odkryciach, Guéguen uważa, że ​​rozmiar obcasa obuwia kobiecego „wywiera potężny wpływ na zachowanie mężczyzn”, a badanie dostarcza więcej dowodów na to, że kobiecy wygląd wpływa na interakcje mężczyzn z płcią przeciwną.

Guéguen wskazuje, że jednym z wyjaśnień tych odkryć może być to, że mężczyźni kojarzą kobiety noszące wysokie obcasy z intencją seksualną, być może dlatego, że jest to wrażenie wywierane przez używanie atrakcyjnych modelek noszących wysokie obcasy w mediach

On tłumaczy:

„Badania wykazały, że mężczyźni przeważnie przeceniają kobiece zainteresowania seksualne, szczególnie podczas badania wyglądu ich ubioru, dlatego nadmierne obcowanie na wysokich obcasach z seksownością i treścią seksualną kobiety może prowadzić do błędnej interpretacji intencji seksualnej kobiet na wysokich obcasach.

Ta błędna interpretacja intencji seksualnej związanej z wyglądem butów mogłaby wyjaśnić, dlaczego mężczyźni byli bardziej gotowi zaakceptować prośbę o ankietę, aby pomóc im spontanicznie lub zbliżyć się do nich w barze. „

Innym wytłumaczeniem, jak mówi Guéguen, jest to, że chód kobiet – sposób ich chodzenia – zmienia się podczas noszenia wysokich obcasów, co może zwiększyć ich atrakcyjność dla mężczyzn. „Wcześniejsze badania badające zachowanie niewerbalne podają, że subtelne zmiany, w tym chód, wiązały się z różnicami w ocenie i zachowaniu atrakcyjności mężczyzn” – zauważa.

Guéguen twierdzi, że takie wyjaśnienia są hipotetyczne, a dalsze badania są uzasadnione, aby potwierdzić, co powoduje, że mężczyźni są bardziej pomocni w stosunku do kobiety noszącej wysokie obcasy.

W ubiegłym roku poinformowano o stworzeniu skanera 3D przez naukowców z Royal National Orthopedic Hospital w Wielkiej Brytanii, który ujawnił, jakie obrażenia mogą powodować wysokie obcasy dla stóp i kostek.

Like this post? Please share to your friends: