Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Lepszy sen związany z wyższymi poziomami kwasów omega-3 w nowych badaniach

Kwasy tłuszczowe omega-3 najczęściej pochodzą z olejów rybich, w tym z tuńczyka i łososia, i są powiązane z wieloma korzyściami zdrowotnymi. Ale teraz, nowe badanie sugeruje, że wyższy poziom DHA omega 3 wiąże się z lepszym snem.

Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego w Wielkiej Brytanii opublikowali wyniki swoich badań w Wielkiej Brytanii.

Przeprowadzili badania w 362 dzieciach w Wielkiej Brytanii w wieku od 7 do 9 lat, które nie były rekrutowane w oparciu o problemy ze snem.

Według badań problemy ze snem u dzieci są związane ze złym stanem zdrowia oraz problemami behawioralnymi i poznawczymi, z tymi samymi problemami zdrowotnymi związanymi z niedoborami długołańcuchowych kwasów tłuszczowych omega-3.

W związku z tym zespół zbadał, czy przyjmowanie 600 mg suplementów omega-3 DHA poprawi sen.

Na początku zespół miał rodziców i opiekunów oceniających nawyki snu swojego dziecka podczas typowego tygodnia, który wykazał, że 40% dzieci miało problemy ze snem na poziomie klinicznym, w tym opór przed snem, niepokój o sen i budzenie się w środku nocy. .

Następnie czujniki nadgarstka przymocowano do 43 dzieci z problemami ze snem, aby monitorować ich ruchy podczas snu przez 5 nocy. Dodatkowo, zespół odnotował poziomy wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 u dzieci za pomocą próbek krwi z palca.

Dzieci w grupie omega-3 doświadczyły mniej zaburzeń snu

Chociaż wcześniejsze badania sugerowały związek pomiędzy niskim poziomem snu a niskim poziomem omega-3 we krwi u niemowląt i dzieci z zachowaniem lub trudnościami w uczeniu się, naukowcy twierdzą, że wiedzą o tym, że jest to pierwsze badanie oceniające związek pomiędzy stanem snu a poziomem kwasów tłuszczowych u zdrowych dzieci. .

Wyniki badania wykazały, że w porównaniu z dziećmi, które zażywały placebo z kukurydzy lub soi, dzieci, które przyjmowały codziennie suplementy omega-3, odczuwały prawie godzinę więcej snu każdej nocy.

Dodatkowo, w porównaniu z grupą placebo doświadczyli oni siedmiu krótszych epizodów pieszych w ciągu nocy.

Zespół odkrył także, że mniej problemów ze snem wiąże się z wyższymi stosunkami DHA w stosunku do długołańcuchowego kwasu tłuszczowego omega-6 z kwasem arachidonowym (AA).

Główny autor badań prof. Paul Montgomery mówi:

„Aby znaleźć poziom kliniczny problemy ze snem u 4 na 10 tej populacji stanowią powód do niepokoju: od dawna wiadomo, że różne substancje wytwarzane w organizmie z kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 odgrywają kluczową rolę w regulacji snu . „

„Na przykład,” dodaje, „niższe proporcje DHA zostały powiązane z niższymi poziomami melatoniny i to pasowałoby do naszego odkrycia, że ​​problemy ze snem są większe u dzieci z niższym poziomem DHA we krwi.”

Ograniczenia badania dają powody do dalszych badań

Mimo to, zespół twierdzi, że potrzebne są dalsze badania, biorąc pod uwagę niewielką liczbę dzieci uczestniczących w badaniu pilotażowym, i muszą one stosować obiektywne środki snu, korzystając z dalszego monitorowania za pomocą czujników nadgarstka.

Inne ograniczenie badania obejmuje nie gromadzenie szerszego zakresu zmiennych demograficznych związanych z wynikami snu. Na przykład obwód talii mógł zostać wzięty pod uwagę.

Ponadto, dzieci z badania nie zostały wybrane na problemy ze snem, więc wyników nie można uogólnić na „populację klinicznie skierowaną”.

Jednak użycie próbek krwi z palca pozwoliło na obiektywny pomiar statusu kwasów tłuszczowych we krwi, co jest zdecydowaną siłą badania.

Naukowcy podsumowują swoje badania, zauważając, że „to randomizowane badanie sugeruje, że sen dzieci można poprawić suplementami DHA i wskazuje jeszcze jedną korzyść z wyższych poziomów kwasów omega-3 w diecie”.

Niedawno donoszono o badaniu, które sugerowało odkrycie przełącznika mózgowego, który mówi, że nadszedł czas na sen.

Like this post? Please share to your friends: