Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Leczenie wampirami na łysienie

Możliwe jest przywrócenie wzrostu włosów na łysinkach głowy pacjentów poprzez wstrzyknięcie ich osoczu bogatopłytkowego, naukowcy włoscy i izraelscy opisali w British Journal of Dermatology, wydanie z maja 2013 r.

Ukuł „leczenie wampirów”, krew jest pobierana od pacjentów i przetwarzana w maszynie, która usuwa osocze bogatopłytkowe (PRP). PRP jest następnie wstrzykiwany z powrotem do łysinek.

Dr Fabio Rinaldi i współpracownicy uważają, że roztwór PRP stymuluje nowe komórki macierzyste pod skórą, które pomagają odrastać włosy.

Jako informacje ogólne, autorzy wyjaśnili, że łysienie plackowate, znane także jako łysienie plamiste, jest powszechnym stanem autoimmunologicznym, który powoduje indukowaną zapaleniem utratę włosów. Łysienie zwykle zaczyna się od szybkiego wypadania włosów w niektórych obszarach skóry głowy, co może prowadzić do całkowitego łysienia, a nawet utraty włosów w innych częściach ciała. Alopecia areata może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn, w tym dzieci i młodych dorosłych.

Alopecia areata ma bardzo ograniczone możliwości leczenia. Nie ma kuracji leczniczych ani profilaktycznych.

Według niektórych wcześniejszych badań, PRP może odgrywać rolę w przywracaniu wzrostu włosów.

Dr Rinaldi i zespół postanowili ustalić, w jaki sposób bezpieczny i skuteczny PRP występuje w leczeniu łysienia plackowatego w randomizowanym, podwójnie zaślepionym, kontrolowanym z użyciem placebo i aktywnym badaniu półotwartej, równoległej grupy.

Zespół zwerbował czterdzieści pięć ochotników, wszyscy z łysieniem plackowatym (AA). Zostali oni losowo wybrani do jednej z następujących grup:

  • Grupa PRP
  • Grupa acetonid triamcynolonu (TrA)
  • Grupa placebo

We wszystkich trzech grupach ich PRP, TrA lub placebo wstrzyknięto w zaledwie połowę głowy, pozostawiając drugą połowę bez leczenia. Każdemu pacjentowi podawano leczenie trzy razy w odstępie jednego miesiąca pomiędzy każdym leczeniem.

Punktami końcowymi były odrastanie włosów, dystrofia włosów, proliferacja komórek (mierzona oceną Ki-67) oraz uczucie pieczenia / swędzenia.

Pacjentów monitorowano przez 12 miesięcy.

Autorzy stwierdzili, że leczenie PRP znacznie zwiększa odrastanie włosów i zmniejsza dystrofię włosów oraz uczucie pieczenia / swędzenia w porównaniu z TrA lub placebo. Poziom Ki-67 był również znacznie wyższy w grupie PRP.

Żaden z uczestników nie zgłaszał żadnych skutków ubocznych podczas leczenia.

Zespół podsumował:

„To badanie pilotażowe, które jako pierwsze zbadało wpływ PRP na AA, sugeruje, że PRP może służyć jako bezpieczna i skuteczna opcja leczenia w AA, i wzywa do bardziej rozległych badań kontrolowanych tą metodą.”
The Daily Telegraph, brytyjska gazeta, cytowany Nina sprowokować, z Brytyjskiego Stowarzyszenia dermatologa, który powiedział „Łysienie jest znany doprowadzić do przytłaczających wpływu na jakość pacjenta życia i poczucie własnej wartości. To może zaoferować nadzieję tysięcy.”

Naukowcy z University of Pennsylvania zgłosili w Science Translational Medicine, że łysi mają nienormalną ilość prostaglandyny D2 w skórze głowy i uważają, że może to być przyczyną ich utraty włosów.

Lek Jaskra, bimatoprost, może odnowić ludzkie włosy, wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie FASEB. Bimatoprost jest już dostępny na rynku jako sposób na wydłużenie rzęs.

Valerie Randall, z Uniwersytetu w Bradford, w Anglii, powiedział: „Mamy nadzieję, że badania doprowadzą do opracowania nowych terapii łysienia, które powinny poprawić jakość życia wielu ludzi z wypadaniem włosów. Dalsze badania powinny zwiększyć naszą wiedzę na temat mieszki włosowe działają, a tym samym pozwalają na nowe podejście terapeutyczne w przypadku wielu zaburzeń wzrostu włosów. „

Napisane przez Christiana Nordqvista

Like this post? Please share to your friends: