Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Korzyści zdrowotne wynikające z badania antyoksydacyjnego czerwonego wina

Resweratrol jest przeciwutleniaczem znajdującym się w winogronach, czerwonym winie, orzeszkach ziemnych, czekoladzie i niektórych jagodach. W wielu badaniach przypisano mu wiele korzyści zdrowotnych. Teraz jednak zespół badawczy przedstawia wyniki, które kwestionują, czy takie korzyści pochodzą ze związku.

Naukowcy pod kierownictwem dr Richarda D. Semby z Johns Hopkins University School of Medicine publikują swoje wyniki w.

Niedawno doniesiono o badaniu, w którym naukowcy twierdzili, że zidentyfikowali mechanizm leżący u podstaw tego, w jaki sposób resweratrol zapewnia korzyści zdrowotne, takie jak zapobieganie chorobom serca i niektórym rodzajom raka.

Badacze z tego badania powiedzieli, że resweratrol blokuje interleukinę 6 (IL-6), białko układu odpornościowego, które może wywołać stan zapalny.

Od lat zachodni świat dziwuje się tak zwanemu francuskiemu paradoksowi, który wskazuje na niską częstość występowania choroby niedokrwiennej serca w tej populacji mimo diety o wysokiej zawartości cholesterolu i wysokotłuszczowej. Zostało to przypisane ich regularnemu spożyciu czerwonego wina, z jego wysokim poziomem resweratrolu i innych polifenoli.

Jednak ostatnie badanie, w którym oceniano dużą grupę Włochów – którzy spożywają dietę bogatą w resweratrol – wykazało, że nie żyją dłużej i są tak samo prawdopodobne, że rozwiną chorobę sercowo-naczyniową lub nowotwór jako osobnicy spożywający mniejsze ilości tego związku.

„Opowieść o resweratrolu okazuje się być kolejnym przypadkiem, w którym pojawia się dużo szumu na temat korzyści zdrowotnych, które nie wytrzymują próby czasu” – mówi dr Semba. „Myśleliśmy, że niektóre produkty spożywcze są dobre dla ciebie, ponieważ zawierają resweratrol, ale nie znaleźliśmy tego w ogóle”.

„Resweratrol w diecie nie wpływa na stan zapalny, raka ani długowieczność”

Czerwone wino

Zespół wykorzystał dane dotyczące 783 mężczyzn i kobiet powyżej 65 roku życia, którzy byli częścią badania Starzenie się w regionie Chianti w latach 1998-2009, aby ocenić, czy poziomy resweratrolu z diety były powiązane ze stanem zapalnym, rakiem, chorobami układu sercowo-naczyniowego i śmiercią .

Mierzyli te poziomy za pomocą spektrometrii mas, aby analizować 24-godzinne próbki moczu, które szukały produktów resweratrolu z rozkładem.

Po 9 latach obserwacji naukowcy odnotowali, że 34,3% uczestników zmarło, 27,2% rozwinęło nowe przypadki chorób sercowo-naczyniowych, a 4,6% rozwinęło nowe przypadki raka.

Wyniki pokazały, że stężenie resweratrolu nie wiązało się z markerami zapalnymi, chorobami sercowo-naczyniowymi ani wskaźnikami raka.

I nawet po uwzględnieniu czynników takich jak wiek i płeć, zespół nadal stwierdza, że ​​ci z najwyższym stężeniem metabolitów resweratrolu byli nie mniej skłonni umrzeć z jakiejkolwiek przyczyny, w porównaniu z tymi, którzy nie mieli resweratrolu w moczu.

Naukowcy podsumowują swoje badanie, pisząc:

„Podsumowując, to prospektywne badanie z udziałem prawie 800 starszych dorosłych mieszkańców społeczności nie wykazuje związku między metabolitami resweratrolu w moczu a długowiecznością Badanie to sugeruje, że resweratrol pochodzący z diety żyjącej w społecznościach starszych w wieku społecznościowym nie ma znaczącego wpływu na stan zapalny, układ sercowo-naczyniowy. choroba, rak lub długowieczność. „

Pomimo wyników, inne odkrycia pokazują korzyści z wina, czekolady i jagód

Badacze twierdzą, że ich badanie jest pierwszym dużym, obserwacyjnym badaniem epidemiologicznym w celu oceny związku pomiędzy resweratrolem w moczu a spożyciem pokarmu a skutkami zdrowotnymi u ludzi.

Siła ich badań polega na próbowaniu populacji i surowych kryteriach oceny chorób przewlekłych u uczestników. Dodatkowo, ich pomiar wielu biomarkerów dla zapalenia, jak również wysokie wskaźniki kontrolne, zwiększają mocne strony badania.

Uczestnicy badania nie brali suplementów resweratrolu, mówi zespół, dodając:

„Chociaż roczna sprzedaż suplementów resweratrolowych osiągnęła 30 milionów dolarów w samych Stanach Zjednoczonych, istnieją ograniczone i sprzeczne dane kliniczne dotyczące ludzi, wykazujące wszelkie metaboliczne korzyści z resweratrolu.”

Ale chociaż ich badania przyniosły negatywne wyniki, dr Semba zauważa, że ​​inne badania wykazały, że spożywanie czerwonego wina, gorzkiej czekolady i jagód ma działanie ochronne na serce i zmniejsza stan zapalny u niektórych osób.

„Chodzi o to, że korzyści, jeśli tam są, muszą pochodzić z innych polifenoli lub substancji zawartych w tych środkach spożywczych” – dodaje. „Są to złożone produkty spożywcze i wszystko, co naprawdę wiemy z naszego badania, to to, że korzyści prawdopodobnie nie wynikają z resweratrolu”.

W 2013 roku doniesiono o badaniu przeprowadzonym przez naukowców z University of Missouri School of Medicine, który sugerował, że resweratrol może pomóc w leczeniu kilku nowotworów.

Like this post? Please share to your friends: