Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Kofeina może skomplikować leczenie i diagnostykę ciśnienia krwi

Jeśli zamierzasz wykonać test ciśnienia krwi w ciągu najbliższych 2 dni, możesz przestać pić kawę. Badania opublikowane w tym artykule wykazały, że pacjenci, którzy piją sporadyczne kubki mogą zmniejszać działanie leków obniżających ciśnienie krwi.

[kawa i fasola]

Kawa jest popularna na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych ponad 50 procent ludzi pije kawę, wydając łącznie 40 miliardów dolarów rocznie na napoje.

Badania pokazują, że kawa z kofeiną może znacznie podnieść ciśnienie krwi, ale kawa bezkofeinowa nie. Kofeina wydaje się być głównym czynnikiem wpływającym na ciśnienie krwi, a eksperci sugerują, że jako taka, jest to również przyczyną zdarzeń sercowo-naczyniowych.

Jednak ludzie, którzy regularnie spożywają kawę i kofeinę, nie są narażeni na takie ryzyko, ponieważ rozwijają tolerancję. Sugeruje to, że przedziały, w których ludzie piją kawę, mają pewne znaczenie.

Jednak dla okazjonalnych, a nie regularnych konsumentów, może to być inna historia.

Jak kawa wpływa na test ciśnienia krwi?

Zespół z Western University i Lawson Health Research Institute w Londynie, Ontario, w Kanadzie, wymyślił zaskakujące wyniki, gdy mierzy się wpływ okazjonalnego picia kawy na ciśnienie krwi, a szczególnie, jak konsumpcja kawy wpływa na działanie blokerów kanału wapniowego.

Blokery kanału wapniowego są rodzajem leku obniżającego ciśnienie krwi. Są one często przepisywane pacjentom z nadciśnieniem. Blokery kanałów wapniowych, takie jak felodypina, rozluźniają i rozszerzają naczynia krwionośne, ułatwiając przepływ krwi. W ten sposób obniżają ciśnienie krwi.

Prowadzona przez dr Davida Bailey’a, Lawson Scientist i badacza w Schulich School of Medicine and Dentistry, zespół chciał dowiedzieć się, co stanie się z ciśnieniem krwi, jeśli osoba powstrzymała się od kofeiny wystarczająco długo, aby wyeliminować kofeinę z krwi.

Oczekiwali, że następnym razem, kiedy osoba pije kawę, oczekuje wyższego ciśnienia krwi, ponieważ wyeliminowanie kofeiny i ponowne jej spożywanie może zneutralizować działanie obniżające ciśnienie felodypiny.

Picie kawy po przerwie podnosi ciśnienie krwi

Aby przetestować swoją teorię, zaprosili 13 osób ze średnią wieku 52 lat z normalnym ciśnieniem krwi do udziału w eksperymencie.

Przeprowadzili trzy testy na przedmiotach, oddzielone w czasie o 1 tydzień. Przed każdym testem ludzie nie spożywają kawy, produktów zawierających kofeinę ani innych produktów, takich jak alkohol, grejpfrut, marmolada, tytoń i leki przez 48 godzin.

W odstępach tygodniowych uczestnicy przyjmowali następujące dawki, a następnie wykonywano ich ciśnienie krwi:

  • Dwie 300 mililitrowe filiżanki czarnej kawy
  • Maksymalna zalecana dawka felodypiny (10 mg)
  • Kawa plus dawka felodypiny.

Wyniki pokazały, że po tym, jak uczestnicy unikali kawy tylko przez 2 dni, wystarczająco dużo kofeiny zostało wyeliminowane z organizmu, aby następnym razem pili kawę, ich ciśnienie krwi wzrosło.

Po zaledwie jednej filiżance kawy uczestnicy grupy kawy odczuli największy wzrost ciśnienia krwi. Ciśnienie krwi wzrosło w ciągu godziny po wypiciu kawy i trwało to kilka godzin.

Łączenie kawy z felodypiną prowadziło do wyższego poziomu ciśnienia krwi niż przyjmowanie tylko felodypiny. Może to wynikać z tego, że kofeina blokuje pozytywny wpływ leku na naczynia krwionośne – twierdzą naukowcy.

Zauważają, że poranna kawa może wpłynąć na rozpoznanie i leczenie nadciśnienia lub wysokiego ciśnienia krwi.

„Nawet jedna filiżanka kawy zawierająca stosunkowo niewielką ilość kofeiny znacznie pogorszyła działanie przeciwnadciśnieniowe tego leku przy maksymalnej zalecanej dawce.Jeśli chcesz przełamać działanie kawy, musisz podwoić dawkę tego antygenu lek na nadciśnienie, który może zwiększać ryzyko niepożądanych efektów ubocznych, szczególnie w okresie, gdy kawa nie jest spożywana. „

Dr David Bailey

Dr Bailey obawia się, że jeśli pacjent wypije kawę tuż przed wizytą u lekarza, może to skomplikować diagnozę i leczenie. Ostry wzrost ciśnienia krwi może prowadzić do nadprodukcji leków przeciwnadciśnieniowych.

Podkreśla, że ​​od 15 do 20 procent osób pijących kawę robi to tylko sporadycznie. Ludzie pijący kawę dwa razy w tygodniu lub krócej mogą od czasu do czasu odczuwać wzrost ciśnienia krwi. U niektórych osób wzrost może być większy niż w innych.

Dr Bailey zauważa, że ​​krajowe i międzynarodowe wytyczne dotyczące wysokiego ciśnienia krwi nie uwzględniają wpływu kawy, prawdopodobnie z powodu braku dowodów.

Ma nadzieję, że dalsze badania dostarczą więcej danych i że okazjonalni pijący kawę będą bardziej świadomi ryzyka, z jakim się borykają.

Dowiedz się więcej o tym, jak nastolatki piją zbyt dużo kawy.

Like this post? Please share to your friends: