Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak w naturalny sposób pozbyć się tłustych włosów

Jeśli dana osoba stwierdzi, że jej włosy zawsze wyglądają i są tłuste, niezależnie od tego, jak często je myją, mogą wytwarzać zbyt dużo oleju.

Wszystkie włosy produkują trochę oleju, który utrzymuje je w zdrowiu i pożywieniu, a także chroni skórę głowy. Ale zbyt duża produkcja oleju może prowadzić do łojotokowego zapalenia skóry, które powoduje powstawanie na skórze głowy czerwonych, łuszczących się łatek, a także łupieżu, którego trudno się pozbyć.

Posiadanie włosów bardzo tłustych może również sprawić, że osoba poczuje się przytomna i obniży poczucie własnej wartości.

Podczas gdy niektórzy ludzie mogą rozpaczać przy swoich przetłuszczających się włosach, istnieje kilka naturalnych środków, które mogą spróbować pozbyć się tłuszczu bez usuwania włosków z jego naturalnych olejków lub drażnienia skóry głowy.

Siedemnaście tłustych środków do włosów

Kobieta myjąca włosy pod prysznicem, ponieważ martwi się o przetłuszczające się włosy.

1. Myj częściej

Czasami tłuste włosy są spowodowane nadmiernym olejem, który nie został prawidłowo usunięty. Niektóre osoby z przetłuszczającymi się włosami mogą wymagać codziennego prania.

Szampon pomaga pozbyć się nadmiaru oleju. Usunie również nadmiar produktów do włosów i wszelkie inne zanieczyszczenia, które nagromadziły się na skórze głowy i powoduje, że włosy wyglądają i są tłuste.

2. Myj rzadziej

Niektórzy ludzie, którzy czynią włosy raz dziennie, mogą je zbyt mocno wyprać. Zbyt częste mycie może pozbawić włosy naturalnych olejków, powodując, że włosy będą produkować jeszcze więcej oleju.

Ludzie, którzy odkryli, że ich włosy stają się tłuste bardzo szybko po umyciu i mają swędzącą lub podrażnioną skórę głowy, mogą eksperymentować z częstszym myciem włosów. Takie postępowanie może pomóc w zrównoważeniu produkcji oleju i zmniejszeniu tłustości.

3. Ulepsz technikę prania

Łatwo jest ludziom wpaść w złe nawyki do mycia włosów, które powodują, że ich włosy stają się tłuste i niszczą skórę głowy.

Prawidłowy sposób mycia włosów polega na wmasowaniu niewielkiej ilości szamponu w korzenie i skórę głowy.

Zrób to dokładnie, ale ostrożnie, uważając, aby nie porysować skóry głowy ani włosów. Zbyt agresywne szorowanie może powodować podrażnienia i zwiększoną produkcję oleju.

Ponieważ większość ludzi uważa, że ​​ich włosy są najbardziej oleiste w pobliżu linii włosów, najlepiej skupić się na myciu głowy i włosów, a nie na końcach włosów. Płukanie szamponu przez włosy wystarczy do wyczyszczenia końcówek.

Dokładnie spłucz włosy, aby nie dopuścić do gromadzenia się resztek szamponu i obniżenia ich.

4. Używaj odżywki oszczędnie

Odżywka może powodować szybsze gromadzenie się olejków, przyczyniając się do tłustego wyglądu włosów danej osoby.

Zamiast kondycjonowania całego, spróbuj tylko nakładać na końce włosów, aby nie wyschły. Pamiętaj, aby dokładnie spłukać po aplikacji.

5. Sporządź harmonogram mycia włosów

Niektóre pory dnia są lepsze w myciu włosów niż w innych, np. Po treningu lub rano.

Mycie włosów w nocy może oznaczać, że rano znów będzie tłuste. Chodzenie na siłownię lub ćwiczenia powodują powstawanie potu, który może sprawić, że włosy danej osoby będą tłuste i brudne.

Mycie włosów po założeniu kapelusza, kasku lub chusty to również dobry pomysł. Pokrycie głowy tworzy ciepło, powodując pocenie się skóry głowy i zatrzymywanie olejów.

6. Unikaj nadmiernego układania

Używanie prostownic do włosów i suszenie może pomóc oswoić niesforne włosy. Jednakże może to spowodować, że włosy staną się tłuste szybciej niż w przypadku naturalnego wyschnięcia.

Unikanie prostownic i suszarek do włosów również chroni włosy przed uszkodzeniem cieplnym.

7. Eksperymentuj ze stylami

Człowiek patrząc na tłuste włosy w lustrze w łazience, ciągnąc pasma włosów.

Podczas zdrapywania włosów do tyłu może wydawać się dobrym pomysłem, może to spowodować, że oleje na skórze głowy będą się szybciej rozprzestrzeniać. Osoby, które wolą wiązać włosy na głowie, mogą myśleć o tym, by raz na jakiś czas je puścić.

Jeśli żadne środki nie pomagają zmniejszyć oleju, zmiana stylu może sprawić, że ktoś poczuje się lepiej z włosami. W rzeczywistości, tłuste włosy mogą dobrze działać w przypadku niektórych fryzur, takich jak topowy top ze ściągaczem.

8. Wyczyść szczotkę do włosów

Szczotka do włosów zyskuje na regularnym czyszczeniu, ponieważ może zbierać produkty, martwą skórę i inne zanieczyszczenia.

Jeśli szczotka nie zostanie oczyszczona, brud i zanieczyszczenia będą się rozprzestrzeniać po włosach, gdy następnym razem ktoś z nich skorzysta. Dzięki temu świeżo umyte włosy od razu wyglądają na brudne i tłuste.

9. Nie dotykaj

Ludzie, którzy bawią się włosami, mogą zauważyć, że po ich dotknięciu często wyglądają na bardziej tłuste. Dzieje się tak dlatego, że przenoszą olej i brud z rąk na włosy. Ponadto, gdy osoba drapie się, kręci lub przesuwa dłonie przez włosy, stymulują one gruczoły tłuszczowe i zachęcają je do wytwarzania większej ilości oleju.

10. Zdobądź właściwe produkty

Dostępnych jest wiele produktów specjalnie zaprojektowanych dla włosów przetłuszczających się. Wiele jest dostępnych do zakupu online. Zmiana szamponów i używanie silniejszych detergentów może pomóc pozbyć się nadmiaru oleju i sprawić, że włosy staną się czyste i zdrowe.

Osoby, które planują codzienne mycie włosów, powinny pamiętać, że te mocniejsze szampony mogą podrażnić skórę głowy. Dlatego osoby, które codziennie myją włosy, mogą uznać, że łagodny szampon dla dzieci jest lepszym rozwiązaniem.

11. Unikaj silikonu w produktach do pielęgnacji włosów

Uważa się, że silikon powoduje, że włosy są gładkie i lśniące. Istnieje jednak cienka linia między połyskiem i smarem. Jeśli silikon osadzi się we włosach, może sprawić, że będzie tłusty, oleisty i przygnieciony.

Silikon może również blokować przedostawanie się wilgoci do wałków włosowych, dlatego zaleca się, aby ludzie, jeśli to możliwe, trzymali go z dala od procedur związanych z pielęgnacją włosów.

12. Użyj suchego szamponu

Mężczyzna porównuje kosmetycznych produkty w sklepie.

Niektórzy ludzie mogą nie chcieć myć ich włosów codziennie, albo nawet, gdy to robią, jest tłusty po południu. W takich przypadkach może pomóc suchy szampon, ponieważ jego efekty pojawiają się natychmiast.

Suchy szampon działa poprzez wchłanianie nadmiaru oleju z włosów. Skrobia kukurydziana lub proszek dla dzieci mogą również mieć podobny efekt, dla tych, którzy szukają domowej alternatywy.

Ważne jest, aby pamiętać, że używanie zbyt dużej ilości suchego szamponu może sprawić, że włosy staną się ziarniste i brudne. Nie należy go traktować jako substytutu używania szamponu i wody, ponieważ nie pomaga w usuwaniu brudu i zanieczyszczeń ze skóry głowy.

13. Unikaj niektórych produktów

Osoby z tłustymi włosami powinny unikać produktów, które mogą odciążyć włosy i przyczynić się do powstania tłustego wyglądu. Produkty, które twierdzą, że wygładzają, odżywiają i kondycjonują włosy, zazwyczaj nie są konieczne i mogą pogorszyć sytuację.

14. Spróbuj oleju kokosowego

Podczas dodawania oleju do włosów może nie brzmi jak lekarstwo na tłuste włosy, olej kokosowy może pomóc. Olej kokosowy działa poprzez zrzucanie oleju z głowy i odżywia oraz jednocześnie warunkuje suche końce.

15. Umyć olejem z drzewa herbacianego

Jedno z badań wykazało, że użycie szamponu zawierającego 5% olejku z drzewa herbacianego poprawiło łupież, pomogło ukoić swędzenie skóry głowy i zmniejszyło zatłuszczenie w porównaniu z placebo.

16. Zastosuj oczaru wirginijskiego

Witch hazel może być niezwykle przydatny dla osób o przetłuszczających się włosach. Pomaga zamknąć pory, które produkują olej.

Witch Hazel może również złagodzić swędzenie i stany zapalne oraz pomaga przywrócić naturalną równowagę pH skóry głowy. Jest to delikatne rozwiązanie również dla osób o wrażliwych skalpach.

17. Zmierz się z herbatą

Zielona herbata mogłaby sprawić, że włosy wyglądałyby zdrowo i bez tłuszczu, jak wynika z badań na małą skalę. Działa poprzez zmniejszenie produkcji oleju, a także odżywia skórę po nałożeniu na nią.

Używanie szamponu zawierającego ekstrakt z zielonej herbaty może pomóc ludziom zmniejszyć oleistość ich włosów.

Na wynos

Włosy przetłuszczające się mogą sprawić, że ludzie poczują się gorzej w swoim wyglądzie. Może również powodować swędzenie i uczucie dyskomfortu.

Na szczęście istnieje wiele prostych, naturalnych środków, które pomogą zwalczyć przetłuszczające się włosy.

Ludzie powinni zdawać sobie sprawę, że ilość oleju wytwarzanego przez włosy może z czasem ulec zmianie. Niektóre osoby mogą stwierdzić, że ich włosy stają się naturalnie mniej tłuste z wiekiem.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: