Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak sok z cebuli wspomaga wzrost włosów?

Cebula, zwykle uważana za skromną zszywkę kuchenną, może mieć inne zastosowania niż po prostu dodawać smaku do naszej żywności. Może to zabrzmieć zaskakująco, ale sok z cebuli jest również domowym sposobem na wypadanie włosów.

Utrata włosów jest bardzo powszechna i może obejmować łysiny, całkowite łysienie lub stopniowe przerzedzenie.

Według American Academy of Dermatology około 80 milionów mężczyzn i kobiet w Stanach Zjednoczonych ma pewien stopień utraty włosów.

Najczęstszą przyczyną przerzedzania lub utraty włosów jest stan dziedziczny zwany łysieniem androgenowym. Może również wystąpić jako efekt uboczny niektórych leków lub z powodu zmian hormonalnych.

Jedną z domowych metod, o której wielu ludzi nie słyszało, jest sok z cebuli.

Szybkie fakty dotyczące soku cebulowego na wypadanie włosów:

  • Cebula zawiera pewne minerały, które mogą być dobre dla włosów.
  • Osoby uczulone na cebulę nie powinny stosować soku cebulowego na włosach.
  • Jeśli zapach jest zbyt duży, aby go znieść, pomaga dodanie odrobiny soku z cytryny lub wody różanej.
  • Chociaż jest to popularne domowe lekarstwo, potrzeba więcej badań, aby stwierdzić, czy sok z cebuli działa jak kuracja przeciw wypadaniu włosów.

Czy to działa?

Cebula na desce do krojenia.

Stosowanie soku z cebuli do odrastania włosów nie zostało dokładnie zbadane.

Jedno małe badanie opublikowane w Journal of Dermatology wskazało, że stosowanie soku cebulowego na skórze głowy może pomóc odrastać włosom u niektórych osób.

W badaniu wzięli udział uczestnicy, którzy mieli łysienie plackowate, które jest bezbarwną, niejednolitą formą utraty włosów.

Naukowcy odkryli, że wzrost włosów rozpoczął się po 2 tygodniach stosowania soku z cebuli, który nakładano na skórę głowy dwa razy dziennie.

Prawie 74 procent uczestników miało odrastanie włosów po 4 tygodniach, a po 6 tygodniach około 87 procent doświadczyło odrastania włosów. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety uczestniczyli w badaniu, a odrastanie włosów było wyższe wśród mężczyzn.

Chociaż badanie wykazało pozytywne wyniki, było małe, ale miało tylko 38 uczestników.

Jak to może pomóc

Odchodząca linia włosów, wypadanie włosów i przerzedzenie na młodym mężczyźnie.

Substancje odżywcze zawarte w soku z cebuli nakładane na włosy mogą odżywiać mieszki włosowe, co może zwiększyć objętość, połysk i poprawić wytrzymałość włosów. Dodatkowe odżywianie może również zminimalizować przerwy i przerzedzenie.

Oprócz kondycjonowania, używanie soku z cebuli może również sprzyjać wzrostowi nowych włosów u niektórych osób.

Przyczyna, dla której sok cebulowy może pomóc w poprawie zdrowia włosów może wynikać z:

Dieta siarki

Jedna z teorii na temat tego, jak sok z cebuli może pomóc w odrastaniu włosów, to fakt, że cebula zawiera dietetyczną siarkę.

Siarka jest jednym z najczęstszych minerałów w organizmie. Jest potrzebny do odpowiedniej produkcji enzymów i białek. Siarka znajduje się również w keratynie, która jest jednym z komponentów włosów.

Siarka w soku z cebuli może dostarczać włosom pożywienia, które musi wyhodować. Może również zwiększyć fazę wzrostu włosów.

Właściwości przeciwdrobnoustrojowe

Cebula ma właściwości antybakteryjne, które mogą pomóc zwalczać infekcje skóry głowy.

W niektórych przypadkach zakażenie skóry głowy może przyczynić się do utraty włosów. Zdrowa skóra głowy jest bardziej podatna na silne mieszki włosowe.

Przeciwutleniacze

Cebula zawiera przeciwutleniacze, takie jak flawonoidy. Uważa się, że przeciwutleniacze chronią organizm przed wolnymi rodnikami.

Uważa się, że wolne rodniki przyczyniają się do procesu starzenia. Na przykład, wolne rodniki mogą niszczyć mieszki włosowe i prowadzić do przerzedzania i utraty włosów.

Anulowanie lub zmniejszenie wolnych rodników może zmniejszyć uszkodzenie mieszków włosowych.

Podanie

Dla tych, którzy chcą spróbować użyć soku z cebuli w celu poprawy zdrowia włosów lub promowania odrastania, proces jest prosty.

Aby przygotować sok z cebuli, ludzie powinni wykonać następujące czynności:

  1. Obrać około czterech cebul i pokroić na małe kawałki.
  2. Wyciśnij sok z cebuli, wyciskając go lub używając sokowirówki.
  3. Inną opcją jest umieszczenie kawałków cebuli w blenderze i połączenie z pastą. Umieść pastę w gazy i wyciśnij wszystkie soki.
  4. Zastosuj sok do skóry głowy lub korzeni włosów.

Kilka kropli olejku może również pomóc w zmniejszeniu silnego zapachu soku. Mięta pieprzowa, lawenda i rozmarynowe olejki eteryczne mogą być dobrym rozwiązaniem, aby rozcieńczyć zapach.

Obecnie nie ma produktów komercyjnych, takich jak szampony, które zawierają sok cebulowy.

Jednak komercyjnie przygotowany sok cebulowy i płynny ekstrakt z cebuli są dostępne dla tych, którzy nie chcą zrobić własnego.

Skutki uboczne

Osoba cięcia czerwona cebula na desce do krojenia.

Chociaż cebula nie jest spożywana, kontakt ze skórą może powodować objawy u osób uczulonych.

Sok z cebuli może być również drażniący dla skóry osób, które nie są uczulone, powodują zaczerwienienie i swędzenie.

Aby upewnić się, że sok z cebuli nie powoduje znaczącego podrażnienia, przydatny może być test plastra przed nałożeniem płynu na całą skórę głowy.

Aby to zrobić, można przyłożyć niewielką ilość soku z cebuli do wewnętrznego łokcia lub z tyłu ucha i odczekać kilka minut. Jeśli pojawi się podrażnienie, najlepiej nie stosować soku na skórę głowy.

Ważne jest również, aby unikać dostania się soku z cebuli do oczu. Sok z cebuli, który ścieka do oczu, może spowodować pieczenie i zaczerwienienie.

Jeśli sok z cebuli dostanie się do oczu, ważne jest, aby spłukać go zimną wodą.

Chociaż nie jest to szkodliwy efekt uboczny, sok z cebuli może mieć bardzo silny zapach.

Zapach może zniechęcić niektórych ludzi do kontynuowania leczenia sokiem z cebuli, ponieważ musi on być stosowany codziennie, aby mieć największą szansę na skuteczne działanie.

Na wynos

Niektóre osoby mogą odnieść sukces stosując sok cebulowy do odrastania lub kondycjonowania włosów, podczas gdy inne nie.

Ponadto, użycie soku z cebuli nie spowoduje szybkiego wzrostu włosów. Aby uzyskać pozytywne wyniki, trzeba poświęcić dwa razy dziennie na sok z cebuli przez kilka tygodni.

Badania są ograniczone, więc nie jest jasne, czy wzrost włosów będzie kontynuowany, czy też włosy powrócą do pierwotnego stanu, jeśli zatrzymany zostanie sok cebulowy.

Najważniejsze jest to, że stosowanie soku z cebuli jako zabiegu na włosy nie jest prawdopodobnie cudownym lekiem na wypadanie włosów. Wydaje się jednak, że jest bezpieczna dla większości ludzi, jeśli nie są uczuleni na cebulę.

Skutki uboczne również wydają się być minimalne. Jest również dość łatwe i niezbyt kosztowne, aby wypłukać sok cebulowy z włosów.

Różne zabiegi na włosy zawierające cebulę są dostępne w Internecie.

Nawet jeśli użycie soku z cebuli nie spowoduje pełnego owłosienia, prawdopodobnie nie spowoduje uszkodzenia istniejących włosów.

Tak więc, dla niektórych osób z wypadaniem włosów, użycie soku z cebuli może być naturalnym środkiem, który warto wypróbować.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: