Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak radzić sobie z byciem nowym rodzicem

Posiadanie dziecka to jedno z najbardziej zmieniających życie wydarzeń, którego doświadcza wielu ludzi. Miesiące przed i po porodzie są często stresujące, a w tej funkcji Spotlight podajemy kilka podstawowych wskazówek i porad, które mogą odciąć się od tego najniebezpieczniejszego czasu.

Przyszli rodzice z butami dla dzieci

Każdego roku prawie 4 miliony dzieci rodzi się w Stanach Zjednoczonych. Każda nowa porcja przynosi najbliższej rodzinie mocną mieszankę radości, dramatu, uśmiechów i konfliktów.

Istnieje wiele informacji w Internecie i poza nim, które pomagają w prowadzeniu pracowitej przygotowawczej matki lub ojca, więc może być trudno odejść od podstawowych rzeczy. Prawda jest taka, że ​​kiedy przyjdzie dziecko, większość rad wypłynie prosto przez okno.

W tym artykule podajemy pewne informacje, które, mam nadzieję, pomogą stworzyć podstawy. Nic nie jest w stanie całkowicie ułatwić przejścia do rodzicielstwa, ale pomoc w osiągnięciu wszystkiego.

1. Przygotowanie jest kluczowe

Wielu rodziców martwi się, że nie przygotują się, gdy nadejdzie wielki dzień. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Pierwsza pomoc dla niemowląt

Jedną z głównych obaw związanych z posiadaniem dziecka jest to, że mogą zachorować lub doznać uszczerbku. Chociaż nie ma wystarczającej ilości preparatów, które całkowicie odtrąciłyby ten lęk, wiedząc, co powinieneś zrobić, jeśli miał nastąpić incydent, jest to solidny pomysł.

W Stanach Zjednoczonych dostępne są setki kursów pierwszej pomocy dla niemowląt. Tylko wiedza o tym, że dysponujesz odpowiednią wiedzą medyczną, złagodzi napięcia.

Kupowanie podstawowej instrukcji pierwszej pomocy dla niemowląt w celach informacyjnych może być również korzystne.

Poćwicz podstawy

Gdy spodziewasz się swojego pierwszego dziecka, możesz nigdy nie owinąć ani nie przytulać dziecka, ani nawet nie zmienić pieluchy. W miarę zbliżania się wielkiego dnia te podstawowe procedury mogą działać na waszych umysłach – kolejna nieznana w morzu niewiadomych.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest to, że te zadania są proste. Jednak nic nie jest w stanie zrobić czegoś, co by uspokoiło twój umysł. Kup więc lalkę mniej więcej tego samego rozmiaru co niemowlę i nałóż na nią pieluchę. Ubierz i przewijaj.

Nie tylko poczujesz się trochę pewniej, ale także będziesz mieć nową zabawkę dla zbliżającego się dziecka.

2. Magazynowanie szafki na leki

Podczas pierwszych kilku lat życia dziecka mogą pojawić się pociągnięcia nosem, ząbkowanie, wysypka i gorączka. Dlatego dobrze jest mieć pod ręką odpowiednie środki medyczne.

Kupowanie ich przed narodzinami mogło uratować (i im) ból głowy. Chociaż lista ta nie jest wyczerpująca, następujące elementy stanowią silny początek:

 • termometr cyfrowy
 • płyn przeciwbólowy dla dzieci nie będących aspiryną
 • pinceta
 • strzykawka do ekstrakcji śluzu z zatkanego nosa
 • maść antybakteryjna
 • ząbkowanie zabawek
 • przecierając alkohol, aby wyczyścić pincetę, termometr i nożyczki
 • waciki do nanoszenia balsamów i do czyszczenia materiałów piorących alkoholem
 • łagodne mydła w płynie
 • pieluszkowy krem ​​wysypkowy
 • chwycić wodę
 • szampon dla dzieci
 • bezpieczny dla niemowlęcia krem ​​do opalania

3. Hacki do sypialni

Żadne dwoje dzieci nie jest takie samo i żadne dwoje dzieci nie śpi tak samo. Niektóre z nich są lekkimi podkładami, obudzonymi przez skrzypienie deski podłogowej, ale inne nie byłyby wzbudzane przez przelot Boeinga 747.

Jednak w sypialniach są pewne korekty, które w nadchodzących miesiącach mogą nieco ułatwić życie.

Zasłony zaciemniające. Dzieci muszą spać w ciągu dnia, a zasłony zaciemniające gwarantują określoną ilość ciemności w dowolnym momencie. Ta konsystencja (mam nadzieję) pomoże im w nastroju do snu.

Maszyna z białym szumem. Chociaż będziesz się skradać, gdy dziecko śpi, niemożliwe jest zapobieganie wszelkim obcym hałasom.

Maszyna z białym szumem pomaga wyeliminować dźwięki w tle. Może to być szczególnie przydatne dla rodziców wielokrotności, jeśli śpią w tym samym pokoju.

Warto zauważyć, że niektórzy badacze uważają, że te urządzenia mogą uszkadzać uszy dziecka, jeśli są pozostawione przez dłuższy czas lub znajdują się w bliskim sąsiedztwie dziecka. Dlatego ustaw głośność na niskim poziomie i upewnij się, że nie jest zbyt blisko dziecka.

Dywaniki. Jeśli masz drewnianą podłogę, odłóż dywaniki tak, aby podczas chodzenia na palcach dźwięk był stłumiony.

łóżeczko w ciemnym pokoju

Regulowane światło nocne. Niezbędnym partnerem zasłon zaciemniających jest światło nocne.

W małych godzinach, kiedy trzeba wstać, aby przygotować butelkę, zmienić pieluchę lub skorzystać z toalety, ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest wbicie goleni lub małego palca w kącik łóżka lub wejście na szczotkę do włosów.

Przyćmione światło, łatwo dostępne z łóżka, uratuje niezliczone ilości siniaków i niepotrzebnych przebudzeń.

Umieszczenie pieluchy. Przechowuj zapas pieluszek i chusteczek w łatwo dostępnym miejscu z łóżka. Właściwie warto mieć zapasowe pieluchy i chusteczki w kilku miejscach, w tym w samochodzie, wózku i domu najlepszego przyjaciela lub rodziców.

Nigdy nie wiesz, kiedy możesz potrzebować szybkiej zmiany. Oczywiście w pełni zaopatrzony worek na pieluchy, który można złapać podczas wychodzenia z domu, to świetny pomysł.

Bezpieczne spanie dla dzieci

Zespół nagłej śmierci niemowląt (SIDS) to śmierć dziecka podczas snu bez wyraźnego powodu. To najgorszy koszmar każdego rodzica. W październiku 2016 r. Amerykańska Akademia Pediatrii wydała dokument wyjaśniający najbezpieczniejszy sposób na ustawienie środowiska do spania dla niemowląt.

Raport opiera się na setkach opublikowanych prac badawczych. Poniżej znajdują się niektóre z głównych wiadomości typu „take-home”.

 • Dzieci należy położyć na plecach, aby zasnąć.
 • Powinny spać bezpośrednio na twardej powierzchni – na przykład materac w bezpiecznym łóżeczku, przykryty prześcieradłem, bez żadnych innych miękkich przedmiotów (takich jak poduszki, poduszki, zabawki) lub pościeli.
 • Upewnij się, że obszar wokół łóżka jest wolny od potencjalnych zagrożeń, takich jak przewody elektryczne lub zwisające przewody.
 • Urządzenia do siedzenia, w tym wózki, huśtawki, foteliki samochodowe, nosidełka dla niemowląt i nosidełka dla niemowląt, nie są zalecane do rutynowego snu w domu lub w szpitalu, zwłaszcza dla małych dzieci. Odradzają również spanie na kanapie lub fotelu.
 • Dzieci powinny spać blisko łóżka rodziców, ale na osobnej powierzchni. Zgodnie z raportem nie powinni spać w tym samym łóżku z powodu ryzyka „uduszenia, uduszenia i uwięzienia”.
 • Niemowlęta powinny spać w pokoju rodziców przez co najmniej pierwsze 6 miesięcy życia.
 • Chociaż nie jest jasne, dlaczego wydaje się, że sen ze smoczkiem zmniejsza ryzyko SIDS (nawet jeśli wypada z ust dziecka).
 • Rodzice powinni unikać palenia, alkoholu i nielegalnych narkotyków.
 • Posiadanie odpowiednich szczepień w odpowiednim czasie może mieć działanie ochronne przeciwko SIDS.

Śpisz, gdy dziecko śpi?

Spanie zawsze, gdy dziecko śpi, brzmi dobrze w teorii, ale w praktyce, ponieważ dziecko może spać tylko w krótkich seriach, nie zawsze sprawdza się dobrze dla rodziców.

Ponadto, gdy dziecko śpi, może być konieczne wykonywanie zadań, które spadły z drogi podczas opieki nad nimi, takich jak sprzątanie, jedzenie i prysznic.

Wiele par uważa, że ​​opieka nad dzieckiem w systemie zmianowym działa lepiej. Jednak nie ma dobrego ani złego podejścia, więc znajdź to, co działa dla ciebie.

4. Dbaj o siebie

Kobieta, jedzenie brokułów z dzieckiem

W czasie ciąży ważność zdrowej diety dla matki jest nie myślenia.

Konieczne jest jedzenie dużej ilości owoców i warzyw oraz unikanie narkotyków, tytoniu i alkoholu.

Jednak po urodzeniu dziecka ta samopomagłość musi być kontynuowana – w tym także ojciec.

Dziecko jest zależne od Ciebie, abyś mógł przeżyć, dlatego ważne jest utrzymanie własnego zdrowia. Również brak jedzenia lub spożywanie jedzenia o niskiej jakości może sprawić, że poczujesz się bardziej zmęczony, co nie jest idealne.

Znalezienie czasu na gotowanie może być trudne, ale odpowiednie zaopatrzenie w składniki odżywcze jest tak samo ważne, jak tylko dziecko przybyło, zwłaszcza podczas karmienia piersią.

Trochę „czasu”

Jeśli to możliwe, zawsze, gdy masz szansę, poświęć trochę czasu dla siebie. Krótkie przerwy w opiece nad dziećmi mogą sprawić, że twoje dobre samopoczucie nie będzie dobrem.

Zaakceptuj pomoc

Wiele osób ma trudności z zaakceptowaniem pomocy, prawdopodobnie dlatego, że nie chce im się przeszkadzać lub jest zbyt dumna. W tym momencie swojego życia powiedz „tak”, aby pomóc; może uratować twoje zdrowie psychiczne.

5. Zachowaj perspektywę

Trudno jest utrzymać głowę poziomą, gdy masz po kolana w pieluszkach i płynach ustrojowych i więcej pozbawionych snu niż kiedykolwiek w życiu. Jednak przydaje się czytanie i rozumienie, czego się spodziewać, zanim nadejdzie wspaniały dzień.

Doświadczenie tak wszechobecne jak rodzicielstwo stworzyło bogactwo starych żonowych opowieści i kłamstw, a niektóre z nich mogą być niepomocne. Tutaj zbieramy pewne powszechne mity i błędne wyobrażenia.

Rodzicielstwo przychodzi „naturalnie”. Posiadanie dziecka zdecydowanie jest procesem naturalnym, ale rodzicielstwo z pewnością nie przychodzi naturalnie do wielu osób. Nie martw się, jeśli poczujesz się wyraźnie nienaturalnie.

„Instynkt macierzyński”. Ta nieziemska moc ma oznaczać, że zawsze wiesz, co należy robić dla twojego dziecka – ale rzadko jest to takie proste. Czasami instynkt macierzyński może być na miejscu, podczas gdy innym razem jest lepiej opisany jako lęk matki. Posłuchaj swojego wewnętrznego głosu, ale nie bój się prosić o drugą opinię.

Miłość od pierwszego wejrzenia? Możesz nie zakochać się w dziecku, gdy tylko ją zobaczysz – ale nie martw się, bo to normalne. Czasami więź jest natychmiastowa, ale czasami wymaga czasu.

Nowi ojcowie, w szczególności, mogą potrzebować więcej czasu na nawiązanie bliskiej więzi. Więc jeśli widok twojego noworodka jeszcze nie napełni cię miłością, postaraj się nie wpadać w panikę.

Karmienie piersią jest łatwe. Karmienie piersią jest naturalne, ale nie przychodzi naturalnie do wszystkich kobiet. To wymaga wytrwałości, a nawet z wytrwałością, nie jest osiągalne dla wszystkich.

Chociaż „piersi jest najlepsze”, nie jest to jedyna opcja. Kobiety, które nie są w stanie karmić piersią często bić się, ale nie powinny. Ten okres w twoim życiu jest wystarczająco ciężki bez dodatkowej warstwy winy.

Pozostawienie dziecka na płacz jest zdrowe. Nie ma dowodów na to, że płodzenie noworodka jest „dobre dla wzmocnienia płuc” lub „uczy ich być bardziej niezależnymi”. W rzeczywistości istnieją dowody na to, że pozostawienie dziecka do płaczu może mieć negatywne konsekwencje fizjologiczne.

Pakowanie i pakowanie. Niemowlęta nie zawsze muszą być owinięte warstwą odzieży i koców. Z reguły powinni nosić jeszcze jedną warstwę niż ty.

Wnioski

Chociaż artykuł ten jest daleki od wyczerpującego, mamy nadzieję, że zawiera on co najmniej kilka przydatnych wskazówek. Pod koniec dnia stanie się rodzicem to poważna zmiana i, podobnie jak w przypadku wszystkich dużych przejść, prawdopodobnie będzie mnóstwo wybojów wzdłuż drogi.

Pozostały spokój jest najlepszą i najtrudniejszą radą do naśladowania. Podobnie jak w przypadku wojny, kluczem do płynnego przejścia w rodzicielstwo jest przygotowanie. Powodzenia.

PLMedBook