Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak pozbyć się niechcianej erekcji

Erekcje są wynikiem zdrowej funkcji organizmu, która jest przydatna, gdy mężczyzna chce uprawiać seks lub masturbować się. Czasami jednak erekcja ma miejsce, gdy mężczyzna jej nie chce. Jakie są najlepsze sposoby na powstrzymanie niechcianej erekcji?

Najbardziej oczywistym sposobem na powstrzymanie erekcji jest ejakulacja. Nie zawsze jest to możliwe lub właściwe, więc pomocne może być zrozumienie innych sposobów pozbycia się go.

Wraz z rozpoczęciem erekcji we wczesnym okresie życia, ten artykuł opisuje również, w jaki sposób rodzice mogą rozmawiać z dziećmi na temat erekcji.

Przegląd

Mężczyzna w dżinsach zakrywający niechcianą erekcję z rękami na kroczu

Erekcje zaczynają się we wczesnym okresie życia. Są to zdrowe funkcje organizmu, które zdarzają się kilka razy dziennie dla większości mężczyzn. Badanie z 2013 r. Wykazało, że średni montaż wynosi 5,6 cala.

W wieku dorosłym erekcje mogą wystąpić, gdy mężczyzna jest podniecony seksualnie lub z innych powodów. Różne typy erekcji obejmują:

 • Odruchowe: Występują w reakcji na dotyk.
 • Psychogenne: Dzieje się to w odpowiedzi na seksualne myśli lub fantazje.
 • Nocturnal: To się dzieje, gdy mężczyzna śpi. Przeciętnie mężczyzna doświadcza pięciu z nich na noc i trwa średnio 30 minut.

Testosteron odgrywa rolę w erekcji. W erekcji niewielka ilość krwi przemieszcza się do prącia. To działanie, wraz z hormonami, mięśniami i nerwami, powoduje, że penis sztywnieje.

Erekcje umożliwiają stosunek seksualny, ale posiadanie erekcji nie zawsze oznacza, że ​​mężczyzna chce się masturbować lub angażować w czynności seksualne.

Przypadkowe, niechciane erekcje dotykają wielu mężczyzn. Zazwyczaj nie są oznaką stanu zdrowia, ale mogą sprawiać, że osoba czuje się nieswojo lub zawstydza.

Siedem sposobów, aby zatrzymać erekcję

Osiągnięcie orgazmu i wytrysku zazwyczaj pozbędzie się erekcji, ale nie zawsze jest to właściwe lub pożądane.

Pomocne może być dla człowieka poznanie innych metod zatrzymania erekcji. Obejmują one:

1. Oczekiwanie spokojnie

Prostym sposobem poradzenia sobie z niechcianą erekcją jest poczekanie, aż zniknie. Poniższe mogą pomóc:

 • siadać
 • oddychanie powoli
 • pozostać spokojnym

Aby zmniejszyć zakłopotanie, pomocne może być pokrycie erekcją długą kurtką, koszulą lub laptopem. Ważne jest, aby pamiętać, że podczas gdy erekcja może wydawać się oczywista dla osoby, która jej doświadcza, większość ludzi nie zauważy, więc nie ma powodów do niepokoju.

2. Medytacja

Człowiek praktykujący uważność poprzez medytację w jodze stanowi sam.

Medytacja może pomóc pozbyć się wzwodu i powstrzymać osobę od koncentrowania się na wzbudzaniu myśli. Aby spróbować medytacji, osoba powinna:

 • oddychaj powoli i głęboko
 • skupić się na dźwięku oddechu
 • spróbuj wielokrotnie powtarzać słowo lub frazę, aby skupić umysł
 • uznaj rozpraszające myśli, a następnie wyobraź sobie, że pozwalają im odejść, skupiając się na odgłosach oddechu

Medytacja może pomóc w relaksacji i jest dostępna dla wszystkich. Niektórzy ludzie uważają, że medytacja jest trudna, gdy próbują ją po raz pierwszy, ale są klasy medytacji i aplikacje, które mogą pomóc.

Zanim polegniesz na medytacji, aby pozbyć się erekcji, dobrze jest praktykować ją przez cały dzień.

3. Rozproszenie uwagi

Rozpraszanie umysłu innymi myślami może pomóc pozbyć się erekcji. Poniższe mogą pomóc:

 • unikanie myślenia o niczym wzbudzającym
 • skupienie się na rozwiązaniu problemu matematycznego
 • przywoływanie mowy lub wiersza lub rozwiązywanie zagadki

4. Zmiana położenia

Zmiana pozycji siedzącej lub stojącej może również pomóc mężczyźnie w pozbyciu się erekcji. Może to pomóc w przenoszeniu odzieży, która mogła dotykać penisa i stymulować go.

Zmiana pozycji może również pomóc mężczyźnie w ukryciu wzwodu, jeśli znajduje się w publicznej lub niewygodnej sytuacji.

5. Prysznic w zimnej wodzie

Przyjmowanie zimnego prysznica jest tradycyjnym lekarstwem na pozbycie się erekcji, która działa dobrze dla niektórych mężczyzn. Jednak prysznic nie zawsze jest praktyczny.

6. Po ciepłej kąpieli

Chociaż niektórzy mężczyźni używają zimnego prysznica, inni uważają, że ciepła kąpiel pomaga pozbyć się erekcji.

Ciepła kąpiel może pomóc osobie odpocząć i zmniejszyć pobudzenie. Może również ułatwić oddawanie moczu, co może pomóc w odstawieniu erekcji.

7. Delikatne ćwiczenia

Niektórzy mężczyźni uważają, że delikatne ćwiczenia mogą pomóc pozbyć się erekcji. Bieganie i korzystanie z roweru treningowego to proste ćwiczenia do wypróbowania.

Jak rozmawiać z dziećmi o erekcji

Jeśli dana osoba ma dzieci, ważne jest, aby otwarcie rozmawiały z nimi o erekcjach.

Erekcje są normalne dla młodych chłopców, ale mogą o tym nie wiedzieć, chyba że ich rodzice wyjaśnią.

Zrozumienie ich funkcji cielesnych może pomóc dziecku w rozwoju fizycznym i emocjonalnym.

Chłopcy zaczynają mieć erekcje w młodym wieku, więc ważne jest, aby dać im proste słowa, które pozwolą wyjaśnić, co się dzieje. Pomaga to w zadawaniu pytań i dyskusji na różne tematy.

Jest rzeczą normalną, że dzieci chcą badać własne ciało, ale ważne jest, aby wyjaśnić, kiedy to jest i nie jest właściwe. Pomaganie dzieciom w nauce sposobów radzenia sobie z erekcjami, które występują publicznie, pomoże im uniknąć zakłopotania.

Dzieci i młodzież mogą używać techniki dystrakcji, takiej jak liczenie lub recytowanie piosenek lub historii, aby pomóc im w zarządzaniu niechcianymi lub niewygodnymi erekcjami.

Kiedy iść do lekarza

Młody samiec lekarki mówienie z młodym męskim pacjentem.

Posiadanie erekcji kilka razy dziennie jest naturalne. Jednak niektóre sytuacje mogą wymagać leczenia.

Jeśli mężczyzna ma długotrwałą erekcję trwającą dłużej niż 4 godziny, powinien natychmiast porozmawiać z lekarzem, ponieważ może mieć stan zwany priapizmem.

Priapizm może uszkodzić tkankę w penisie. Może to prowadzić do długotrwałej dysfunkcji erekcji, jeśli nie jest leczone. Bolesne erekcje mogą być również oznaką tego stanu.

Leczenie priapizmu obejmuje przyjmowanie leków i odprowadzanie krwi z prącia.

Posiadanie erekcji bez orgazmu może czasami prowadzić do krótkotrwałego stanu zwanego nadciśnieniem najądrza. Ten warunek jest nieformalnie znany jako „niebieskie kule”.

Nadciśnienie na nadprzyrodzone nie jest poważnym stanem, a orgazm nie jest konieczny za każdym razem, gdy mężczyzna osiąga erekcję.

Na wynos

To normalne, że mężczyzna otrzymuje erekcje kilka razy dziennie. Niektóre z nich mogą być niechciane.

Aby pozbyć się niechcianej erekcji, mężczyzna może próbować czekać, rozpraszać uwagę, medytować, repozycjonować lub zimny prysznic.

Erekcja trwająca dłużej niż 4 godziny może być priapizmem. Jeśli tak się stanie, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Mężczyzna powinien umówić się na rozmowę z lekarzem, jeśli zauważy jakiekolwiek uciążliwe zmiany w erekcji.

Like this post? Please share to your friends: