Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak naturalnie schudnąć ciężar wody

Masa wody, zwana także obrzękiem, jest bardzo powszechna i rzadko stanowi powód do niepokoju. Może jednak powodować dyskomfort i może powodować niepożądane wzdęcia lub obrzęki w ciele.

W tym artykule przedstawiono proste, zdrowe wskazówki dotyczące stylu życia, które można wykorzystać w walce z nadwagą.

Szybkie fakty dotyczące masy wody:

 • Woda zwykle stanowi od 50 do 60 procent całkowitej masy ciała dorosłego. Każda dodatkowa woda trzymana w ciele nazywana jest „masą wody”.
 • Kiedy woda gromadzi się w organizmie, może powodować wzdęcia i obrzęki, zwłaszcza w jamie brzusznej, nogach i ramionach.
 • Poziomy wody mogą sprawić, że waga osoby waha się od 2 do 4 funtów w ciągu jednego dnia.
 • Ciężka retencja wody może być objawem choroby serca lub nerek. Częściej jest tymczasowy i znika sam lub z pewnymi prostymi zmianami stylu życia.

Sposoby na utratę masy wody

Istnieje wiele sposobów, w jakie człowiek może szybko i naturalnie stracić masę wody. Patrzymy na najbardziej skuteczne techniki:

1. Zmniejsz spożycie sodu (soli)

butelka wody z miarką

Pierwszym łatwym sposobem na pokonanie wagi wody jest zastąpienie pokarmów bogatych w sód odpowiednikami o niskiej zawartości sodu.

Zbyt dużo sodu lub soli może spowodować natychmiastowe zatrzymanie wody. Wynika to z faktu, że organizm musi utrzymywać zrównoważony stosunek sodu do wody, aby działał prawidłowo, więc będzie utrzymywał wodę, jeśli zostanie zużyta zbyt duża ilość soli.

Najnowsze wytyczne dietetyczne dla Amerykanów zalecają nie więcej niż 2300 miligramów (mg) sodu dziennie. Przeciętny Amerykanin zje dziennie ponad 3400 mg.

Sól kuchenna jest bardzo bogata w sód, ale 75% zużywanej przez ludzi sodu jest ukryta w przetworzonej żywności. Należą do nich sery, wędliny, pieczywo, mrożone posiłki, mieszanki zup i pikantne przekąski.

Naturalna żywność, taka jak warzywa, orzechy i nasiona, ma bardzo niski poziom sodu. Niektóre produkty spożywcze mogą nawet obniżyć poziom sodu, w tym banany, awokado i warzywa liściaste.

2. Pij więcej wody

Wbrew intuicji, woda pitna może faktycznie zmniejszyć wagę wody. Odwodnienie może sprawić, że ciało będzie trzymać się dodatkowej wody, aby nadrobić niedobór wody.

Woda poprawia również funkcję nerek, umożliwiając wypłukanie nadmiaru wody i sodu z układu.

Dorośli powinni wypijać około 2 litrów wody dziennie. Zastąpienie słodkich napojów czystą wodą to świetny sposób, aby nadążyć za codziennymi potrzebami cielesnymi organizmu.

3. Zmniejsz spożycie węglowodanów

Węglowodany lub węglowodany również powodują gromadzenie przez organizm dodatkowej wody. Kiedy jemy węglowodany, energia, której nie używamy od razu, jest przechowywana jako cząsteczki glikogenu. Każdy gram (g) glikogenu ma dołączone 3 g wody.

Zmniejszenie liczby węglowodanów to szybki sposób na wykorzystanie zapasów glikogenu, co oznacza, że ​​waga wody również zostanie zmniejszona.

Według Rady ds. Żywności i Żywienia w Instytucie, dorośli potrzebują co najmniej 130 g węglowodanów do funkcjonowania każdego dnia, ale przeciętna amerykańska dieta zawiera znacznie więcej.

Typowe węglowodany to chleb, ryż i makaron. Zastąpienie niektórych codziennych źródeł węglowodanów produktami wysokobiałkowymi, takimi jak chude mięso, jaja i produkty sojowe, może zmniejszyć nagromadzenie się masy wody.

4. Suplementy

Witamina B-6 i tlenek magnezu mogą być skutecznymi naturalnymi środkami do zatrzymywania płynów.

Suplementy te działają z nerkami, aby pomóc ciału wypłukać dodatkową wodę i sód z systemu.

Badania pokazują, że te dwa suplementy są bardzo skuteczne w łagodzeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego lub PMS, w tym retencji wody. Mogą również zmniejszyć wzdęcia brzucha, obrzęk nóg i tkliwość piersi.

Najlepiej jest, aby ktoś porozmawiał z lekarzem przed przyjęciem nowych suplementów, ponieważ mogą one mieć skutki uboczne lub interakcje z innymi lekami.

5. Ćwicz

Ćwiczenia pozwalają ciału spocić dodatkową wodę. Powoduje to spadek masy wody natychmiast po wysiłku.

Trening stymuluje również przepływ krwi i poprawia krążenie, co może zmniejszyć gromadzenie się płynu w organizmie, szczególnie w nogach i stopach.

Ćwiczenia zmniejszają masę wody jeszcze bardziej poprzez spalanie przez zapasy energii glikogenu. Jednak wymiana utraconych płynów jest niezbędna po każdej aktywności fizycznej, aby uniknąć odwodnienia.

6. Pigułki na wodę

Tabletki na wodę mogą łagodzić retencję płynów, zgodnie z zaleceniami lekarza. Te pigułki działają jak diuretyki, co oznacza, że ​​częściej oddają mocz. Oddawanie moczu pozwala ciału pozbyć się nadmiaru wody i sodu.

Pigułki na wodę nie są zalecane do długotrwałego stosowania. Powinny być zawsze używane zgodnie z zaleceniami lekarza, aby uniknąć odwodnienia lub deficytu minerałów.

Czynniki ryzyka

Każdy może doświadczyć zatrzymywania płynów, ale niektóre czynniki ryzyka zwiększają szansę na jego zatrzymanie. Obejmują one:

 • ciąża
 • niedożywienie
 • siedzący tryb życia
 • kortykosteroidy
 • pigułki antykoncepcyjne
 • choroby serca, wątroby lub nerek

Przyczyny

młoda kobieta cierpiąca na skurcze menstruacyjne

Główne przyczyny wagi wody to:

 • Wybór jedzenia. Wysokie dawki sodu i węglowodanów mogą prowadzić do zatrzymania wody. Niedobory potasu i magnezu mogą również powodować dodatkową wagę wody.
 • Cykl miesiączkowy. U kobiet zmiany naturalnego hormonu mogą powodować wzrost retencji wody w tygodniu poprzedzającym miesiączkę. Żądze do słonych potraw i węglowodanów mogą również w tym czasie prowadzić do dalszego zatrzymywania wody.
 • Brak aktywności fizycznej. Siedzenie lub stanie przez dłuższy czas może uniemożliwić prawidłowe krążenie płynów w organizmie. Powoduje to gromadzenie się wody wokół tkanki ciała, co prowadzi do obrzęku kończyn.
 • Choroba serca lub nerek. Mogą one zakłócić normalny przepływ krwi w organizmie. To zakłócenie może spowodować nagromadzenie płynów, powodując obrzęk i dodatkowy ciężar wody.
 • Leki. Zatrzymywanie wody jest efektem ubocznym wielu leków.Obejmują one środki przeciwzapalne i niektóre doustne środki antykoncepcyjne. Jeśli jakikolwiek lek wywołuje niepokojące efekty uboczne, powinien skonsultować się z lekarzem.

Zapobieganie

rozlana sól przepisuje mniej soli

Utrzymanie zdrowej diety o niskiej zawartości sodu i niskiej zawartości węglowodanów może utrzymać wagę wody na wodzy.

American Heart Association zaleca wykonywanie 2,5 godzin ćwiczeń tygodniowo. Utrzymywanie aktywności ciała może zapobiegać gromadzeniu się płynów i zmniejszać masę wody. Ludzie powinni być pewni, że podczas ćwiczeń pozostają uwodnione.

Kobiety mogą planować zatrzymanie płynów w okresie menstruacji, wprowadzając do swoich miesięcznych rutynowych ćwiczeń i suplementów witaminowych.

Kiedy iść do lekarza

Masa wody rzadko stanowi powód do niepokoju medycznego, chociaż w niektórych przypadkach może być objawem poważniejszego schorzenia podstawowego.

Ciężkie lub poważne zatrzymywanie wody może obejmować napięty wygląd skóry i skóry, która utrzymuje zagłębienie po naciśnięciu. Nazywa się to obrzękiem w jamie ustnej.

Retencja płynów, która występuje wraz z kaszlem i dusznością, szczególnie podczas leżenia, może być oznaką płynu w płucach lub niewydolności serca. To wymaga pilnej pomocy lekarskiej.

Nawet jeśli retencja wody nie jest ciężka, zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem, jeśli dana osoba martwi się o swoje objawy.

Na wynos

Masa wody zwykle nie jest powodem do niepokoju, ale może być niewygodna i powracająca.

Zmniejszenie spożycia soli i węglowodanów, utrzymywanie nawodnienia i częste ćwiczenia to dobre sposoby na utratę wagi wody i zapobieganie jej nawrotom.

Like this post? Please share to your friends: