Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak korzystać z kąpieli gazowanej do pieczenia

Soda oczyszczona lub wodorowęglan sodu to podstawowe produkty gospodarstwa domowego o wielu różnych zastosowaniach, w tym do pieczenia. Dodawanie sody oczyszczonej do kąpieli może pomóc w oczyszczeniu organizmu, złagodzić swędzenie, podrażnienie lub infekcje.

W tym artykule przyjrzymy się korzyściom płynącej z kąpieli sodowej do pieczenia i temu, w jaki sposób przyjmowanie może pomóc. Badamy również inne rodzaje kąpieli detoksowych i ich zastosowania.

Co to jest kąpiel sodowa do pieczenia?

Soda do kąpieli w drewniane miski z drewnianą łyżką

Soda oczyszczona to mieszanina jonów sodu i wodorowęglanów. Rozpuszcza się całkowicie w wodzie i jest powszechnie dodawany do środków higieny jamy ustnej i środków czyszczących, ponieważ może pomóc w usuwaniu bakterii, zapachów i kwasowości. Te właściwości mogą również być pomocne dla skóry, zwłaszcza jeśli dana osoba ma pewne schorzenia skóry.

Nawet bez dodawania sody oczyszczonej do wody, moczenie w ciepłej kąpieli może mieć cenne właściwości terapeutyczne poprzez rozgrzewanie mięśni i pomaganie im zrelaksować się po stresującym dniu.

Ciepła lub gorąca kąpiel może również promować pocenie się, co może pomóc organizmowi uwolnić toksyny z porów.

Dziesięć zalet kąpieli w proszku do pieczenia

Kąpiel sodowa do pieczenia może być korzystna dla wielu warunków, w tym:

1. Infekcje drożdżakami

Wiele osób doświadcza infekcji drożdżakowych, ale niektóre objawy, takie jak świąd i obrzęk, często utrudniają codzienne czynności. Kąpiel sodowa do pieczenia może złagodzić objawy i pomóc osobie szybciej wrócić do zdrowia.

Jedno z badań wykazało, że soda oczyszczona pomaga zabijać komórki, które są komórkami grzyba odpowiedzialnymi za infekcje drożdżakami.

2. Grzybica skóry i infekcje paznokci

Badania sugerują, że soda oczyszczona może być użyteczna jako środek przeciwgrzybiczy przeciwko wielu grzybom, które powszechnie zakażają ludzką skórę i paznokcie.

Osoby z grzybicą paznokci grzybicy paznokci, która powoduje grube, odbarwione lub kruchy paznokcie, mogą znaleźć zwolnienie z regularnego moczenia dłoni lub stóp w kąpieli do pieczenia.

Jednak każdy, kto ma grzybicę, powinien zapytać swojego lekarza, czy kąpiel z wodą sodową może złagodzić objawy.

3. Wyprysk

Wyprysk powoduje suche, swędzące i zaognione plamy skórne, które rozwijają się na ciele podczas nawrotów. Te obszary mogą być tak swędzące, że osoba drapie się i niszczy skórę, pozostawiając ją podatną na infekcje i nasilającą objawy.

Soda oczyszczona może pomóc w zapobieganiu nawrotom egzemy lub złagodzić objawy u niektórych osób. Dodanie ¼ do ½ filiżanki sody oczyszczonej do ciepłej kąpieli może złagodzić swędzenie skóry.

Ważne jest, aby poklepać skórę suchą i nawilżoną zaraz po kąpieli.

4. Łuszczyca

Podobnie jak wyprysk, kąpiele lecznicze mogą być pomocne dla osób z łuszczycą. Osoby z objawami łuszczycy często stosują kąpiele owsiane w celu zmniejszenia stanu zapalnego.

Dodanie ½ filiżanki sody oczyszczonej do kąpieli owsianej może dodatkowo zmniejszyć podrażnienie i swędzenie.

Istotne jest, aby ktoś z łuszczycą nawilżył skórę natychmiast po wyschnięciu ręcznikiem, ponieważ gorąca woda może wysuszyć skórę dalej.

5. Trujący bluszcz, trujący dąb lub sumak

Trująca bluszcz wysypka na ramieniu osoby.

Soda oczyszczona może również wspomagać gojenie się wysypek spowodowanych przez dotykanie trujących roślin. Kąpiel jest zwykle dobrym pomysłem po dotknięciu toksycznych roślin, ponieważ kąpiel może pomóc w zapobieganiu wchłaniania przez skórę olejków powodujących wysypkę.

Kąpiel może również pomóc zapobiec rozprzestrzenianiu się tych olejów na inne obszary ciała lub na inną osobę.

Soda oczyszczona może łagodzić stan zapalny skóry i łagodzić podrażnienia i swędzenie. Moczenie w letniej wannie z ½ do 1 filiżanki sody oczyszczonej może pomóc zmniejszyć objawy. Dodanie płatków owsianych do kąpieli może również złagodzić swędzenie.

6. Zakażenie układu moczowego (UTI)

ZUM powoduje ból i pieczenie podczas oddawania moczu, stan spowodowany dodatkową kwasowością w drogach moczowych.

Chociaż kąpiel z wodą sodową do pieczenia nie zmieni kwasowości moczu, może zmniejszyć ból i dyskomfort podczas stosowania wraz z przepisanymi przez lekarza antybiotykami. Dodaj ¼ filiżanki sody oczyszczonej do kąpieli i moczyć przez 15 do 30 minut.

7. Wysypka pieluszkowa

Wilgotne, ciepłe warunki w pielusze sprawiają, że jest to idealne miejsce do namnażania się zarazków. Może to spowodować czerwoną wysypkę na skórze zwaną wysypką na pieluszkę. Skóra niemowlęcia może również ulec podrażnieniu z powodu stałego tarcia z pieluchy.

Kąpiel sodowa do pieczenia może delikatnie usunąć drażniące bakterie i ukoić wrażliwą skórę.

W przypadku niemowląt i małych dzieci ważne jest, aby używać tylko minimalnej ilości sody oczyszczonej, ponieważ rozpuszczona soda oczyszczona może zostać wchłonięta przez skórę.

Stosowanie od 1 do 2 łyżek stołowych sody oczyszczonej w małej, letniej kąpieli i moczenie dotkniętego obszaru przez 10 minut w większości przypadków wystarcza.

8. Ospa wietrzna

Stały świąd i podrażnienie spowodowane ospą wietrzną mogą być dla wielu ludzi torturami, zwłaszcza dziećmi.

Kąpiel z wodą sodową może zapewnić ulgę, jakiej potrzebują. Dodawanie od 1 do 2 filiżanek sody oczyszczonej do letniej kąpieli i moczenie przez 20 minut, trzy razy dziennie, może pomóc przynieść ulgę.

Dodawanie składników, takich jak płatki owsiane lub herbata z rumianku, może również zmniejszyć objawy.

9. Podrażnienie wulgarne

Niektóre kobiety często odczuwają podrażnienie i swędzenie wokół sromu.

Dodawanie ¼ szklanki sody oczyszczonej do kąpieli i moczenie przez 15 do 20 minut, trzy razy dziennie może pomóc w złagodzeniu objawów u niektórych kobiet.

10. Zaparcie i hemoroidy

Kąpiel sodowana może pomóc złagodzić swędzenie i ból spowodowany zaparciami lub hemoroidami.

¼ filiżanki sody oczyszczonej dodanej do ciepłej kąpieli może wystarczyć do złagodzenia objawów.

Kąpiele Detox

Nawet bez podstawowego warunku leczenia, kąpiel do pieczenia może być pomocnym sposobem na promowanie detoksykacji.

Aby to zrobić, zmieszaj ½ szklanki sody oczyszczonej z ½ szklanki soli Epsom i dodaj mieszankę do ciepłej kąpieli.

Ludzie mogą również chcieć dodać zioła lecznicze lub olejki eteryczne, takie jak eukaliptus, aby pomóc potu i detoksowi.

Jak korzystać z kąpieli gazowanej do pieczenia

Kąpiel w misce na ręczniki, w tym luffa, peeling, szczotka do skóry.

Aby przygotować kąpiel do pieczenia, dodaj od ¼ do 2 filiżanek sody oczyszczonej do ciepłej wody z kąpieli i zamieszaj, aby się rozpuściła.

Gdy soda do pieczenia całkowicie się rozpuści, moczyć w wannie przez okres do 40 minut. Po kąpieli należy osuszyć skórę ręcznikiem i użyć naturalnego oleju lub balsamu, aby nawilżyć skórę.

Inne wskazówki dotyczące przed i po kąpieli obejmują:

 • tworząc relaksujące otoczenie przy użyciu blasku świec lub delikatnej muzyki
 • za pomocą suchego peelingu, loofah lub szczoteczki do ciała przed kąpielą, aby pomóc pozbyć się martwych komórek skóry
 • używanie ciepłej wody do letniej wody, jeśli gorąca woda wysusza skórę
 • używając łagodnego mydła i ciepłej wody, aby spłukać wszelkie toksyny pozostawione na skórze
 • zakładanie czystych ubrań po kąpieli, aby uniknąć dodatkowych toksyn środowiskowych

Zagrożenia i czynniki ryzyka

Wanny do kąpieli oczyszczonej są zazwyczaj bezpieczne. Jednak rozpuszczony proszek do pieczenia może być wchłaniany przez skórę, a niektóre grupy ludzi powinny unikać kąpieli z wodą sodową, takich jak te, które:

 • mieć wysokie ciśnienie krwi
 • mieć poważne infekcje lub otwarte rany
 • są podatne na omdlenia
 • mieć cukrzycę
 • są w ciąży lub karmią piersią
 • są uczuleni na sody oczyszczonej
 • obecnie używają narkotyków lub alkoholu

Niektóre osoby mogą źle reagować na sodę oczyszczoną, dlatego zaleca się przetestowanie efektów na niewielkiej skórze skóry na co najmniej 24 godziny przed przyjęciem kąpieli sodowej do pieczenia.

Inne rodzaje kąpieli detoksowych

Istnieje wiele innych naturalnych składników, z których ludzie mogą korzystać w kąpieli detoksykacyjnej, w tym:

 • sól morska
 • Sól Epsom
 • ocet jabłkowy
 • nadtlenek wodoru
 • glina

Soda oczyszczona jest czasami dodawana do kąpieli solnej, aby wspomóc ich działanie, ale ważne jest, aby najpierw omówić to z lekarzem.

Inne zastosowania sody oczyszczonej

Gdy nie są używane w kąpieli, ludzie mogą również używać sody oczyszczonej do:

 • Wybielanie zębów
 • złuszczanie skóry
 • dezodorant
 • moczenie stóp
 • sucha ulga przy skórze głowy

Na wynos

Podobnie jak w przypadku każdego leczenia, konieczne jest, aby porozmawiać z lekarzem przed użyciem kąpieli z wodą sodową do leczenia schorzeń podstawowych.

Lekarze mogą chcieć monitorować reakcję skóry; mogą również zaoferować porady dotyczące bezpieczeństwa lub zalecić alternatywne sposoby leczenia. Każdy, kto ma objawy, które nie ustępują lub się nie pogłębia, powinien skontaktować się z lekarzem.

Like this post? Please share to your friends: