Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak hormon tarczycy wpływa na temperaturę ciała

Naukowcy twierdzą, że odkryli, w jaki sposób hormon tarczycy wpływa na naczynia krwionośne, aby określić temperaturę ciała, potencjalnie wyjaśniając, dlaczego ludzie z zaburzeniami tarczycy mają większą wrażliwość na temperaturę otoczenia.

Nadczynna tarczycy (nadczynność tarczycy) może spowodować, że osoba czuje się zbyt gorąco, podczas gdy niedoczynność tarczycy (niedoczynność tarczycy) może spowodować, że osoba czuje się zbyt zimno.

Naukowcy z Karolinska Institutet w Szwecji powiedzieli, że poprzednie badania przypisują temu wpływ hormonu tarczycy na metabolizm w komórkach.

Tarczyca produkuje hormony, które są w stanie wpływać na to, jak bardzo rozszerzają się naczynia krwionośne. To z kolei wpływa na to, jak dużo ciepła może wydostać się z ciała.

W celu opublikowania wyników badań naukowcy badali myszy ze zmutowanym receptorem hormonu tarczycy (niedoczynność tarczycy z udziałem receptorów). Ta szczególna mutacja dotyczy tylko jednego typu receptora hormonalnego o nazwie TRalfa 1.

Według naukowców, TRALPHA 1 ulega ekspresji tylko w niektórych tkankach, a mutacja powoduje, że tkanka nie reaguje na hormon tarczycy, szczególnie w ośrodkowym układzie nerwowym, kości i wszystkich typach mięśni.

Dr Amy Warner, badaczka z Wydziału Komórki i Biologii Molekularnej w Instytucie Karolinska, powiedziała:

„Ułatwia to badanie niektórych aspektów dysfunkcji tarczycy, podczas gdy inne pozostają w normie.To dobrze wiadomo, że hormon tarczycy przyspiesza podstawową przemianę materii, wpływając na to, jak szybko komórki metabolizują, a niedoczynność tarczycy powinien więc pokazywać coś przeciwnego.”

Zmutowany receptor hormonu powoduje nierównomierną temperaturę

Wcześniejsze badania wykazały, że myszy z tą wadą miały nadczynny metabolizm, spowodowany energią potrzebną do wytworzenia ciepła z brązowego tłuszczu.

„Kiedy nasze myszy rzekomo niedoczynione tarczycy wykazały wzrost metabolizmu i spalały energię poprzez aktywację ich brązowego tłuszczu, byliśmy zdezorientowani przez ten paradoks i chcieliśmy dowiedzieć się, dlaczego tak się stało” – dodaje dr Warner.

Naukowcy wykonali zdjęcia myszy w podczerwieni, które ujawniły, że tracą znaczną ilość ciepła przez ich ogony. To pokazało, że zmutowany receptor hormonu tarczycy oznaczał, że myszy nie były w stanie wystarczająco regulować zwężenia ich naczyń krwionośnych.

Dr Warner wyjaśnił wyniki badań:

„Myszy z niedziałającym receptorem TRalpha 1 nie mogą prawidłowo regulować temperatury ciała, a to z powodu osłabienia kontroli ich naczyń krwionośnych, w obszarach, w których są one wykorzystywane do regulacji temperatury, takich jak ogon.”

Ona kontynuowała:

„Widoczne w obrazowaniu w podczerwieni, w temperaturze pokojowej, ogonowe naczynia krwionośne nie kurczą się prawidłowo, a zbyt dużo ciepła jest tracone Myszy nie mogą prawidłowo chronić swojej temperatury ciała i dlatego muszą generować ciepło z brązowego tłuszczu, aby się rozgrzać. brązowego tłuszczu wymaga zwiększenia zapotrzebowania na energię do utrzymania, dlatego te myszy mają wyższy metabolizm, mimo że jest niedoczynnością tarczycy. „

Kiedy badacze podawali myszom lek (midodrynę) sztucznie powodującym zwężenie naczyń, odkryli, że odwraca to utratę ciepła od ogona, co oznacza, że ​​myszy mogą utrzymać normalną temperaturę ciała, a aktywacja brązowego tłuszczu została „wyłączona”.

„Zużycie tlenu i spożycie pokarmu również zostały znormalizowane, co oznacza, że ​​zwiększony metabolizm u tych myszy był spowodowany potrzebami energetycznymi brązowego tłuszczu, a nie konsekwencją samej mutacji” – dodaje dr Warner.

„Patrząc na funkcję izolowanych mięśni gładkich od tętnicy ogonowej, wiemy, że (sympatyczny) sygnał od mózgu do ogona jest nietknięty u tych myszy, a defekt jest w obrębie samego mięśnia gładkiego.”

Potencjał do poprawy leczenia zaburzeń tarczycy

Dr Warner powiedział, że do tej pory wrażliwość na temperaturę wynikającą z zaburzeń tarczycy przypisywana jest wyłącznie podstawowym efektom przemiany materii zbyt dużej lub zbyt małej dawki hormonu tarczycy.

„Jednak badanie to pokazuje, że rola hormonu tarczycy w naczyniowej kontroli temperatury ciała może być szczególnie ważna” – dodała.

Dr Warner zauważył, że wyniki tego badania mogą otworzyć możliwość leczenia pacjentów z tarczycą, u których wrażliwość na temperaturę jest znacząco szkodliwa dla ich jakości życia.

„Podobnie, lepsze zrozumienie wszystkich możliwych skutków zaburzeń hormonalnych tarczycy jest ważne dla kompleksowej opieki nad pacjentem.”

Dr Warner powiedział, że zespół chciałby przeprowadzić dalsze badania w celu ustalenia, dlaczego mięśnie gładkie nie reagują prawidłowo na myszach, aby regulować temperaturę ciała.

Dodała także: „Chcielibyśmy również zobaczyć zastosowanie termografii w podczerwieni rozciągniętej na ludzi, aby sprawdzić, czy istnieją różnice w rozpraszaniu ciepła między eutyreozą a różnymi stanami tarczycy”.

Like this post? Please share to your friends: