Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak długo trwa infekcja drożdżowa, aby odejść?

Jak długo trwają infekcje drożdżakowe pochwy może się różnić i może zależeć od tego, jak ciężka jest infekcja i jakiego leczenia używa dana osoba. Większość infekcji drożdżowych ustępuje w ciągu tygodnia po prawidłowym leczeniu.

Infekcje drożdżakowe pochwy są niezwykle powszechne i można je leczyć na wiele sposobów. Wybór leczenia jest osobistą decyzją, ale niektóre pozbywają się infekcji szybciej niż inne.

W tym artykule przyjrzymy się, jak długo może trwać infekcja drożdżowa bez leczenia, jak również czasy powrotu do zdrowia zarówno w przypadku leków dostępnych bez recepty, jak i domowych.

Czy infekcje drożdżowe mogą ustąpić same?

kobieta patrzy na zegarek i zastanawia się, jak długo trwa infekcja drożdżowa

Infekcja drożdżowa ma miejsce, gdy równowaga drożdży i bakterii w pochwie zostaje zakłócona. Pozwala to na rozmnażanie się grzyba.

Infekcja drożdżowa może powodować uczucie swędzenia lub pieczenia w pochwie, a także gruby lub grudkowaty biały wypływ.

Nasilenie infekcji drożdżakowych zależy od tego, ile mnoży się przed leczeniem. Infekcje drożdżakowe mogą być:

 • łagodny
 • umiarkowany
 • silny

Delikatne zakażenie drożdżakami może samo ustąpić, ale jest to rzadkie. Zawsze dobrze jest leczyć drożdże, nawet jeśli jest łagodne. Jeśli infekcje drożdżakowe nie będą prawidłowo leczone, najprawdopodobniej powrócą.

Zabiegi na infekcje drożdżowe łagodzą dotknięty obszar i atakują zarośnięty grzyb. To podwójne działanie zmniejsza swędzenie i pieczenie oraz przywraca zdrową równowagę drożdży i bakterii.

Bez recepty

Lekarze zalecają dostępne bez recepty leki przeciwgrzybicze o nazwie azole w przypadku łagodnych i umiarkowanych zakażeń drożdżakami. Są one dostępne jako:

 • kremy
 • maści
 • tabletki
 • czopki

Zabiegi te mogą podrażniać po pierwszym zastosowaniu, ale po kilku dniach stosowania objawy drożdży powinny zacząć zanikać.

Przebieg leczenia trwa zwykle od 3 do 7 dni. Zwykle infekcja drożdżowa ustąpi w tym czasie.

Leczenie na receptę

W przypadku cięższych zakażeń drożdżakowych lekarz może przepisać dłuższy cykl leczenia azole na receptę.

Podobnie jak krótko działające azole, dłuższe cykle azoli są dostępne jako:

 • kremy
 • maści
 • tabletki
 • czopki

Leczenie azolem na receptę trwa zwykle od 7 do 14 dni. Infekcja drożdżakowa powinna oczyścić się w tym przedziale czasowym.

Lekarze mogą również przepisać jedno lub wielodawkowy doustny lek zwany flukonazolem.

Strona główna zadośćuczynienie

Wiele kobiet decyduje się na stosowanie domowych środków do leczenia łagodnych i umiarkowanych zakażeń drożdżakami.

Nauka nie poparła wszystkich środków zaradczych, ale najnowsze badania medycznie przetestowały następujące metody:

Olejek z drzewa herbacianego

olejek z drzewa herbacianego w butelce z liści drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego to kolejny obiecujący środek domowy na infekcje drożdżowe. W badaniu z 2015 roku stwierdzono, że olej z drzewa herbacianego skutecznie zwalcza wszystkie rodzaje grzybów.

Aby użyć olejku z drzewa herbacianego do zakażenia drożdżowego, wlej kilka kropli na górę i boki tamponu i włóż tampon do pochwy. Pozostawić na miejscu na kilka godzin, a następnie usunąć.

Chociaż olej z drzewa herbacianego może być skuteczny, może nie być tak szybko działający, jak opcje dostępne bez recepty.

Jogurt

Miejscowe lub wewnętrzne stosowanie jogurtu jest skutecznym leczeniem w domu w przypadku zakażeń drożdżakami.

Jogurt naturalny zawiera zdrowe bakterie zwane. Bakterie te wytwarzają nadtlenek wodoru, który zabija nadmiar.

Badanie z 2015 r. Wykazało, że jogurt może być bardziej skuteczny niż krem ​​przeciwgrzybiczy Clotrimazole (Canesten).

Niezbędne jest stosowanie jogurtu bez dodatku cukru. Cukier może powodować wzrost liczby i pogorszenie infekcji.

Zwykły jogurt naturalny można wygładzić na powierzchni pochwy lub zastosować wewnętrznie.

Niektóre kobiety uważają, że wkładanie nieużywanego aplikatora tamponów wypełnionego jogurtem działa dobrze. Zamrożenie najpierw może przynieść dodatkową ulgę w chłodzeniu. Inni po prostu używają palców, aby zastosować jogurt.

Chociaż jogurt może być skuteczny, może nie być tak szybko działający jak leczenie przeciwgrzybicze.

Kwas borowy

Kwas borowy jest innym domowym sposobem na infekcje drożdżowe, które według niektórych badań są skuteczne.

W przeprowadzonym w 2011 r. Przeglądzie badań stwierdzono, że kwas borowy jest bezpiecznym alternatywnym lekiem na infekcje drożdżakowe.

Czopki z kwasem borowym są dostępne do nabycia w aptekach. Istnieje również wiele dostępnych do kupienia w Internecie. Ludzie mogą również zrobić to samo, wkładając nie więcej niż 600 miligramów kwasu borowego do czystej kapsułki żelowej.

Czopki z kwasem borowym mogą czasami powodować działania niepożądane, w tym palenie pochwy i wydzielanie.

To leczenie można powtarzać raz dziennie, aż zakażenie ustąpi. Nie nadaje się dla kobiet w ciąży.

Jak powiedzieć, że infekcja drożdżowa już minęła

Po ustąpieniu objawów infekcji drożdży należy odejść. Dobrym pomysłem jest jednak ukończenie pełnego cyklu leczenia, zgodnie z zaleceniami.

Zakończenie leczenia zapewnia przywrócenie naturalnej równowagi bakterii i drożdży w pochwie. Jeśli infekcje drożdżakowe nie zostaną w pełni leczone, najprawdopodobniej powrócą.

Kiedy iść do lekarza

Jeśli kobieta po raz pierwszy doświadcza objawów drożdży, najlepiej porozmawiać z lekarzem, aby uzyskać prawidłową diagnozę.

Objawy zakażenia drożdżowego zwykle poprawiają się w ciągu tygodnia po leczeniu. Jeśli nie, lekarz może zalecić dalsze leczenie.

Zakażenia drożdżakami są powszechne, ale uporczywe lub nawracające infekcje mogą wskazywać na podstawowy stan zdrowia, w tym na cukrzycę. Każda kobieta, która ma więcej niż jedno zakażenie drożdżowe rocznie, powinna porozmawiać z lekarzem.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza.Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

PLMedBook