Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak alkohol i kofeina wpływają na A-Fib?

Niektóre osoby z migotaniem przedsionków twierdzą, że ich serce może wyskoczyć z klatki piersiowej. Inni mają wrażenie, że zaraz zemdleją. A jeszcze inni nic nie czują.

Migotanie przedsionków (A-fib) jest najczęstszą postacią arytmii serca lub nieregularnego bicia serca, dotykającą 2,7-6,1 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC).

Chociaż zaburzenia A-fib mogą pojawiać się z różnymi objawami, wszystkie mają tę samą przyczynę – nieregularne i szybkie bicie wyższych komór serca.

Epizody A-Fib mogą być niepokojące i niewygodne, ale generalnie nie zagrażają życiu. Jednakże, jeśli nie leczone, A-Fib może prowadzić do niebezpiecznych warunków zdrowotnych.

Osoby z A-Fibrem są około pięć razy bardziej narażone na udar niż osoby bez tego schorzenia, a udary mogą prowadzić do trwałej niepełnosprawności lub śmierci.

A-fib może osłabić mięsień sercowy w czasie, co potraja ryzyko niewydolności serca. Ryzykuje również ryzyko demencji.

Kofeina i alkohol: wpływ na A-Fib i serce

różne butelki alkoholu

Ogólny wpływ alkoholu na serce jest przedmiotem ciągłej dyskusji w środowisku medycznym.

Naukowcy odkryli, że może mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na serce.

Pozytywne skutki alkoholu, związane tylko z umiarkowanym piciem, obejmują:

 • podniesienie poziomu „dobrego” cholesterolu, HDL
 • zapobieganie tworzeniu się skrzepów przez płytki krwi
 • zmniejszenie gromadzenia się płytki nazębnej w układzie krążenia

Następujące negatywne skutki alkoholu na serce są zwykle związane z intensywnym piciem:

 • wysokie ciśnienie krwi
 • niewydolność serca
 • zwiększenie masy ciała, prowadzące do wysokiego ciśnienia krwi
 • powiększone serce

Według American Heart Association, chociaż kofeina ma wiele skutków na organizm człowieka, obecnie nie potwierdzono powiązań między spożyciem kofeiny a chorobami serca.

Ponadto badania nie wykazały związku między kofeiną a arytmią. Jednak raporty wskazują, że picie więcej niż 5 filiżanek kawy dziennie może podnieść ciśnienie krwi.

Czy wyzwalacze alkoholu i kofeiny mogą powodować kłucie A?

Wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia uważa, że ​​istnieje powiązanie między kofeiną, alkoholem i krętkiem A i że albo substancja może wywołać atak. Jednak naukowcy wciąż badają konkretne przyczyny.

Wiele czynników zidentyfikowanych jako możliwe wyzwalacze A-fib może działać samodzielnie lub razem, aby spowodować ten stan. Utrudnia to ustalenie, co jest lub nie jest wyzwalaczem.

W rezultacie trudno jest ustalić, ile kawy lub alkoholu może wywołać epizod A-fib.

Alkohol jest znanym czynnikiem wyzwalającym specyficzną formę A-fib zwaną wakacyjnym zespołem serca (HHS). HHS to nagłe pojawienie się A-Fib u osób zdrowych, ale które ostatnio brały udział w upijaniu się. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) określają upijanie się jako więcej niż pięć drinków dla mężczyzn i cztery drinki dla kobiet w okresie 2 godzin.

Naukowcy zauważyli, że te przypadki są częstsze po weekendach i świętach związanych ze zwiększonym spożyciem alkoholu, stąd nazwa HHS.

Ponadto, niektóre badania wykazały związek między ryzykiem kręcenia się kręgi a przewlekłym alkoholem. Nie znaleziono połączenia dla umiarkowanych osób pijących.

Badanie z 2005 r. Badające wykorzystanie kofeiny w Skandynawii nie wykazało żadnego związku między stosowaniem kofeiny a kofeiną.

Czy alkohol i kofeina są bezpieczne dzięki A-fib?

Społeczność naukowa jest podzielona na to, czy osoby z A-fib mogą bezpiecznie spożywać alkohol lub kofeinę.

American Heart Association doradza osobom z A-fib, aby uniknąć nadmiernej ilości alkoholu i kofeiny.

Jednak opublikowany raport wykazał, że nawet umiarkowane spożycie alkoholu zwiększa ryzyko wystąpienia A-fib. Ryzyko wzrosło o około 8 procent przy każdym kolejnym posiłku przyjmowanym na dzień.

Trzecie badanie wykazało, że dwa drinki każdego dnia dla kobiet nie zwiększały ryzyka kręcenia w kierunku A, ale trzy lub więcej miało miejsce. Inne badanie wykazało, że ryzyko nie wzrosło dla mężczyzn, dopóki nie wypili więcej niż pięciu drinków dziennie.

Niektórzy eksperci są zaniepokojeni kwestią napojów energetycznych. Wynika to z wysokiego poziomu zawartych w nich kofeiny i obserwowanego wzrostu skurczów serca. Zdrowe, młode osoby dorosłe mogą tolerować ten wzrost, ale może to stanowić problem dla dzieci i osób z istniejącymi wcześniej chorobami serca.

Wskazówki i wskazówki

para korzystających z kawy i alkoholu

Nawet z potencjalnymi korzyściami płynącymi z umiarkowanego picia przez serce, władze medyczne nie zalecają nikomu, aby zaczął pić alkohol wyłącznie w celu ochrony swoich serc.

Dla tych, którzy piją alkohol, związek pomiędzy A-fib a używaniem alkoholu wydaje się najbardziej widoczny w przypadku długotrwałego, intensywnego picia i upijania się, a nie w przypadku umiarkowanego picia. Problem polega na zdefiniowaniu „umiarkowanego” picia.

StopAfib.org zaleca przestrzeganie ogólnych wytycznych dotyczących zdrowia serca, które określają limity jednego drinka dziennie dla kobiet i dwa drinki dziennie dla mężczyzn.

Według American Heart Association napój zawiera 12 uncji piwa, 4 uncje wina lub 1,5 uncji twardego alkoholu.

Górny limit bezpiecznego, codziennego stosowania kofeiny, zalecany przez Food and Drug Administration (FDA), wynosi od czterech do pięciu filiżanek kawy lub 400 miligramów (mg) kofeiny. Picie od jednej do dwóch filiżanek kawy dziennie wydaje się być bezpieczne, według American Heart Association.

Inne czynniki ryzyka dla A-Fib

Co ciekawe, ludzie z A-Fib podają, że te same czynności, takie jak chodzenie na spacer, mogą spowodować atak jeden dzień, a nie następny.

Dodatkowo, choroba serca jest znanym czynnikiem ryzyka dla A-fib, podobnie jak wiek, otyłość i genetyka, nadczynność tarczycy, cukrzyca, przewlekła choroba nerek i pochodzenie europejskie.

Istnieje jednak ściślejszy związek między obturacyjnym bezdechem sennym a A-Fibrem niż jakikolwiek inny czynnik ryzyka.

Lista dalszych potencjalnych przyczyn A-Fib obejmuje:

 • niektóre procedury medyczne
 • stres emocjonalny
 • zmeczenie fizyczne
 • odwodnienie
 • sen
 • hormony
 • ćwiczenie

Należy wziąć pod uwagę kilka innych czynników dietetycznych

Po diecie zdrowej serca może pomóc osobom z A-Fib. Alkohol może być częścią tego, jeśli jest stosowany z umiarem, podobnie jak kofeina.

zdrowe jedzenie

Podstawowe elementy zdrowej diety obejmują:

 • jeść różnorodne owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste
 • różne źródła białka poprzez jedzenie roślin strączkowych i po prostu przygotowane ryby i drób
 • zwiększenie spożycia kwasów tłuszczowych omega-3 poprzez jedzenie ryb takich jak łosoś, śledź czy pstrąg
 • zmniejszając użycie sodu do 2400 mg na dzień lub mniej
 • unikanie tłuszczów nasyconych i żywności, która je zawiera
 • ogólnie ograniczenie oleju, wybieranie zdrowszych olejów, takich jak oliwa z oliwek, podczas ich stosowania, i unikanie tropikalnych olejów
 • unikanie napojów z dodatkiem cukrów
 • nie palić i unikać biernego palenia

Regularne ćwiczenia są niezbędne do utrzymania prawidłowej czynności serca. Bardzo podstawowym poziomem aktywności w zakresie zdrowia serca, zalecanym przez American Heart Association, jest:

 • 30 minut umiarkowanych ćwiczeń aerobowych 5 dni w tygodniu
 • ćwiczenia wzmacniające mięśnie przynajmniej dwa razy w tygodniu

Ludzie są zachęcani do współpracy z dostawcami usług medycznych w celu opracowania odpowiedniego planu ćwiczeń.

Like this post? Please share to your friends: