Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Beta-blokery nie powinny być pierwszą linią leczenia nadciśnienia

Beta-blokery nie powinny być rutynowo stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia, mówi Narodowy Instytut Zdrowia i Doskonałości Klinicznej (NICE), Wielka Brytania. NICE jest organem nadzorującym NHS w Anglii i Walii.

Nowe wskazówki NICE mówią, że są inne leki, które są lepsze w leczeniu nadciśnienia. 40% dorosłych w Anglii i Walii cierpi na wysokie ciśnienie krwi.

(Nadciśnienie = wysokie ciśnienie krwi)

Według NICE, beta-blokery zwiększają ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Strażnik podkreśla, że ​​pacjenci muszą kontynuować przyjmowanie beta-blokerów, dopóki nie zobaczą swoich lekarzy.

Wytyczne opublikowane w 2004 r. Zostały zaktualizowane po tym, jak NICE i British Hypertension Society zdecydowały, że sekcja porad dotycząca leczenia nadciśnienia tętniczego wymaga dalszej aktualizacji. Sekcja nadciśnienia tętniczego miała mieć następną aktualizację za trzy lata – jednak w wyniku nowych badań NICE zdecydowała się to przyspieszyć.

Ostatnie badania przeprowadzone w 2004 r. Wykazały, że nowe leki są znacznie lepsze w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi. Według NICE, beta-adrenolityki nie są najlepszymi lekami na nadciśnienie tętnicze, szczególnie dla pacjentów w podeszłym wieku.

Obecnie w Wielkiej Brytanii jest około dwóch milionów pacjentów, którzy otrzymują beta-adrenolityki z nadciśnieniem.

Pacjenci muszą wiedzieć, że beta-blokery są również stosowane w niewydolności serca i dławicy piersiowej. Leki są nadal wskazane w tych schorzeniach. Nowe wytyczne odnoszą się wyłącznie do stosowania beta-blokerów w leczeniu nadciśnienia.

Nowe zaktualizowane wytyczne obejmują:

– Pacjenci z nadciśnieniem tętniczym w wieku 55 lat i więcej lub Czarni pacjenci w każdym wieku. Pierwsza linia początkowej terapii powinna być blokerem kanału wapniowego lub diuretykiem typu tiazydu. (Pacjenci czarni – nie obejmują pacjentów rasy mieszanej lub azjatyckich).

– Pacjenci z nadciśnieniem tętniczym poniżej 55. Pierwszą opcją wstępnej terapii powinien być inhibitor ACE ((lub bloker receptora angiotensyny, jeśli inhibitor ACE nie jest tolerowany).

– Jeśli początkowa terapia była prowadzona z blokerem kanału wapniowego lub diuretykiem tiazydowym i wymagany jest drugi lek, należy dodać inhibitor ACE (lub bloker receptora angiotensyny, jeśli inhibitor ACE nie jest tolerowany). Jeśli początkowa terapia była z inhibitorem ACE, dodaj bloker kanału wapniowego lub diuretyk typu tiazydu.

– Jeśli wymagane jest leczenie trzema lekami, należy zastosować kombinację inhibitora ACE (lub inhibitora receptora angiotensyny, jeśli inhibitor ACE nie jest tolerowany), blokera kanału wapniowego i diuretyku typu tiazydu.

Napisane przez: Christian Nordqvist
Redaktor: Medical News Today

Like this post? Please share to your friends: