Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Ile mentolu potrzeba na przedawkowanie?

Krople na kaszel mogą być pomocne w przypadku bólu gardła lub dokuczliwego kaszlu. Ogólnie rzecz biorąc, krople na kaszel nie mogą powodować przedawkowania i są bezpieczne w użyciu. Ich aktywny składnik, mentol, może powodować przedawkowanie w bardzo dużych ilościach, ale trudno je uzyskać, spożywając nawet duże ilości kropli na kaszel.

Te słodkowodne pastylki mogą czuć się kojące i łagodzić kaszel, przynajmniej tymczasowo. A jeśli objawy są szczególnie ciężkie, niektórzy mogą jeść dużo kropli na kaszel.

Chociaż trudno jest je przedawkować, należy wziąć pod uwagę kilka kropli kaszlu lub skonsumować ich nadmierną ilość.

Mentol w kroplach na kaszel

Kaszel krople na drewnianej miarce na desce

Mentol jest składnikiem oleju z mięty pieprzowej, który ma działanie chłodzące.

Jest to powszechny składnik w kroplach na kaszel, ponieważ daje tymczasowy efekt drętwienia, który może złagodzić ból gardła lub kaszel.

Krople na kaszel mają zwykle od 1 do 15 miligramów (mg) mentolu na kroplę.

Za śmiertelną dawkę uważa się około 50 do 500 mg mentolu na kilogram (kg) masy ciała.

Ta ilość oznacza, że ​​ktoś, kto waży 150 funtów, musiałby spożywać co najmniej 340 do 3400 kropli kaszlowych, zawierających po 10 mg mentolu, aby umrzeć z powodu zatrucia mentolem.

Będą również musiały je jeść w stosunkowo krótkim czasie, aby zagrozić toksycznym działaniem.

Ile kropli na kaszel jest zbyt dużo?

Nie ma standardowego limitu na to, ile kropli kaszlu można spożyć. Wynika to z faktu, że ilość mentolu i innych składników różni się w zależności od marki.

Krople na kaszel należy traktować jak każdy lek, przestrzegając informacji podanych na etykiecie, aby ustalić bezpieczną dawkę.

Osoby przyjmujące inne leki lub mające inne schorzenia powinny również zapytać lekarza przed przyjmowaniem kropli na kaszel lub nowymi lekami.

Objawy zatrucia

Mentol jest uważany za bezpieczny, a przypadki zatrucia są niezwykle rzadkie. W piśmiennictwie medycznym cytowano kilka przypadków przedawkowania mentolu.

Opublikowane badanie opisuje 86-letniego mężczyznę, który był nieprzytomny i zabrany na pogotowie. Po odzyskaniu przytomności lekarze stwierdzili, że osoba doświadcza:

  • zgaga
  • biegunka
  • zawroty głowy
  • rany w jamie ustnej
  • zmiany skórne z suchą, żółtą skórką
  • słabe mięśnie
  • zmniejszona czynność nerek
  • problemy myślenia i funkcji umysłowej

Lekarze odkryli, że przyczyną było spożywanie 2 worków bogatych w mentol kropli kaszlowych codziennie przez 20 lat. Większość objawów ustąpiła po tym, jak osoba przestała jeść krople na kaszel i miała fizykoterapię.

Szczegółowy przykład śmiertelnego zatrucia olejem z mięty pieprzowej, ale nie z kropli na kaszel.

21-latek zmarł po wdychaniu dużych ilości oparów mięty pieprzowej, które zawierają mentol i inne składniki. Przyczyną było wejście do zbiornika z olejem z mięty pieprzowej, aby go wyczyścić. Opary spowodowały utratę przytomności, śpiączkę i drgawki. Śmierć nastąpiła po tym, jak osoba przebywała w szpitalu przez 10 dni.

Nie było dowodów na spożywanie mięty pieprzowej lub mentolu, ale tylko toksyczne efekty oddychania niezwykle dużymi ilościami oparów mięty pieprzowej.

Reakcje alergiczne na mentol

Mentol może powodować reakcje alergiczne. Reakcje te mogą wahać się od łagodnego do ciężkiego.

U niektórych osób występuje reakcja na skórze zwana alergicznym kontaktowym zapaleniem skóry. Opisano przypadek 29-latka, u którego rozwinęły się obrzęknięte, łuszczące się wargi spowodowane używaniem pasty do zębów i lekarstwa na gardło, które zawierały mentol.

Inny raport opisuje dwie osoby, które miały reakcje alergiczne z pasty do zębów zawierającej mentol. Doświadczyli obrzęku i wysypki wokół ust, które ustąpiły po zaprzestaniu używania produktu.

Anafilaksja, ciężka reakcja alergiczna, możliwa jest po ekspozycji na mentol. Jednak ta skrajna reakcja występuje rzadko.

Mentol może być środkiem drażniącym dla osób o wrażliwej skórze. Ludzie powinni przestać używać kropli na kaszel i skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi swędzenie, pieczenie lub obrzęk po zjedzeniu ich.

Inne sprawy

Kaszel spada na pokładzie. możesz przedawkować krople na kaszel

Niektóre krople na kaszel zawierają tyle cukru, co cukierka. Ten poziom cukru może nie być bezpieczny dla osób z problemami z poziomem cukru we krwi i cukrzycą.

Inne pastylki zawierają cynk, który pomaga wzmocnić układ odpornościowy. Jednak przyjmowanie zbyt dużej ilości cynku może powodować działania niepożądane.

Krople na kaszel zawierają czasami witaminę C. Ta witamina jest ważna w wielu procesach organizmu, w tym w funkcjonowaniu układu immunologicznego i w leczeniu ran.

Podobnie jak w przypadku każdej witaminy, nie należy przyjmować jej w nadmiarze bez zgody lekarza.

Ludzie powinni przeczytać etykietę upuszczającą kaszel przed przyjęciem, aby mieć pewność, co spożywają.

Na wynos

Krople na kaszel mogą zapewnić ulgę na przeziębienie lub alergie. Nie będą jednak traktować leżącego u podstaw problemu zdrowotnego. Jeśli problem dotyczy zimna lub innego łagodnego wirusa, choroba ustąpi. Ból gardła i kaszel powinny się poprawić w ciągu kilku dni.

Czasami jednak kaszel lub ból gardła jest oznaką poważniejszego problemu zdrowotnego. Ludzie powinni spotkać się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się dłużej niż kilka dni lub ulegają pogorszeniu. Poważny kaszel, stały kaszel lub kaszel wytwarzający krew lub zielony lub żółty śluz należy natychmiast sprawdzić.

Like this post? Please share to your friends: