Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Dzieci, które piją mleko inne niż krowie, sugerują badania

Nowe badanie ponad 5000 dzieci kojarzy konsumpcję mleka innego niż krowiego z mniejszą wysokością, co budzi obawy o zawartość składników odżywczych w mleku krowim.

dziecko pijące mleko

Naukowcy odkryli, że dzieci, które spożywają mleko inne niż krowie mogą być krótsze niż średnia dla ich wieku, w porównaniu z dziećmi, które piją mleko krowie.

Co więcej, badanie wykazało, że im więcej dzieci spożywa mleko inne niż krowie, tym krócej jest prawdopodobne.

Główny autor badań, dr Jonathon Maguire ze szpitala St. Michael’s Hospital w Kanadzie, oraz jego koledzy niedawno zgłosili swoje odkrycia w.

Według National Institutes of Health (NIH), poradą jest, że mleka krowiego nie należy podawać dzieciom poniżej 1 roku życia, ponieważ brakuje wielu wymaganych składników odżywczych. Co więcej, białko i tłuszcz w mleku krowim jest trudne do trawienia dla dzieci.

Jednak dla dzieci w wieku powyżej 1 roku, mleko krowie jest uważane za korzystne dla rozwijającego się zdrowia mózgu i kości, ze względu na wysoką zawartość tłuszczu, białka i wapnia.

Badania również wiązały spożycie mleka krowiego w dzieciństwie ze zwiększoną wysokością. Nowe badanie potwierdza to skojarzenie, po stwierdzeniu, że dzieci pijące mleko inne niż krowie mogą być krótsze.

Każda filiżanka mleka innego niż krowie związana z krótszą wysokością

Dr Maguire i zespół doszli do swoich wniosków, analizując dane 5,034 dzieci w wieku od 24 do 72 miesięcy, które były częścią kanadyjskiej grupy badawczej Applied Research Group for Kids.

Badacze przyjrzeli się dziennemu spożyciu mleka krowiego przez każdego dziecka, a także dziennemu spożyciu mleka innego niż krowie, na przykład mleka sojowego i mleka migdałowego.

Mleko krowie było codziennie spożywane przez 92% dzieci, a 13% dzieci codziennie piło mleko inne niż krowie.

W porównaniu z dziećmi, które spożywały mleko krowie, osoby, które pili mleko inne niż krowie, były mniej niż przeciętne w swoim wieku; na każde 250-mililitrowe szklanki mleka spożywanego codziennie, dzieci były średnio o 0,4 centymetra krótsze.

Jednak w przypadku każdej filiżanki mleka krowiego spożywanej codziennie dzieci były średnio o 0,2 centymetra wyższe.

Zespół zidentyfikował różnicę wysokości 1,5 centymetra dla 3-latka, który codziennie wypijał trzy szklanki mleka od mleka krowiego, w porównaniu z 3-latkiem, który codziennie spożywał trzy szklanki mleka krowiego.

Naukowcy zidentyfikowali również krótszy niż przeciętny wzrost u dzieci, które pili połączenie mleka krowiego i mleka krowiego, co sugeruje, że mleko krowie nie równoważy związku między mlekiem innym niż krowie i mniejszą wysokością.

Może być przyczyną obawy o zawartość odżywczą mleka innego niż krowie

Badanie nie zostało zaprojektowane w celu wskazania mechanizmów leżących u podstaw powiązania spożycia mleka przez osoby dorosłe z mniejszą wysokością, ale naukowcy sugerują, że może to zależeć od niższych poziomów białka w mleku innym niż krowie.

Jako przykład, dr Maguire zauważa, że ​​dwie filiżanki mleka krowiego zawierają około 16 gramów białka, co stanowi 100 procent dziennej rekomendacji białka dla 3-letniego dziecka. Dla porównania dwie filiżanki mleka migdałowego zawierają tylko 4 gramy białka.

„Zawartość składników odżywczych w mleku krowim jest regulowana w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, podczas gdy zawartość odżywcza większości mleka nie pochodzącego od krowy nie jest” – mówi dr Maguire. „Brak regulacji oznacza, że ​​wartość odżywcza różni się znacznie w zależności od produktu mlecznego innego niż krowie, w szczególności w ilości białka i tłuszczu”.

Biorąc pod uwagę, że konsumpcja mleka niekoni kowanego przez dzieci wzrasta – ze względu na alergie i postrzegane korzyści zdrowotne – naukowcy uważają, że należy w większym stopniu skupić się na wartości odżywczej takich produktów.

„Jeśli produkty są sprzedawane jako odpowiednik mleka krowiego, jako konsument i rodzic, chciałbym wiedzieć, że w rzeczywistości są one takie same pod względem ich wpływu na wzrost dziecka” – mówi dr Maguire.

Dowiedz się o odkryciu zmian DNA, które mają wpływ na wysokość człowieka.

Like this post? Please share to your friends: