Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Dodanie nowego niemowlęcego stężenia acetaminofenu, 160 Mg \ 5 ML, mówi FDA

FDA (Food and Drug Administration) twierdzi, że dodała nowe stężenie acetaminofenu skierowane do niemowląt, które jest teraz dostępne w punktach sprzedaży detalicznej. Stężenie 160 mg / 5 ml dodano do istniejących stężeń 80 mg / 0,8 ml lub 80 mg / ml. Ludzie, którzy są przyzwyczajeni do istniejących płynnych stężeń acetaminofenu, powinni zwrócić uwagę, podkreśliła Agencja.

Zamiast napełniania kroplomierzem, będzie to strzykawka doustna.

Opiekunowie, konsumenci i rodzice muszą uważnie przeczytać etykietę leku na opakowaniu, aby uniknąć potencjalnych błędów w dawkowaniu – wyjaśniła FDA. Nie powinny po prostu kontynuować tego, co jest napisane na banerach (że stan to nowy produkt) przy identyfikacji różnych płynnych stężeń acetaminofenu. Kilka produktów ma banery, które są dość podobne.

Produkt ma urządzenie dozujące, które musi być stosowane w celu dokładnego pomiaru dawek ciekłego acetaminofenu.

Jeśli okaże się, że urządzenie pomiarowe jest mylące lub nie wiesz, jak zmierzyć dawkowanie dla dziecka, należy porozmawiać z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia.

Lekarze i inni pracownicy służby zdrowia muszą zapewnić opiekunom i pacjentom odpowiednie wskazówki dotyczące tego, ile należy podać dziecku.

Istnieje lista pytań i odpowiedzi udzielonych przez FDA, a także aktualizacja konsumencka dotycząca ciekłego acetaminofenu OTC skierowanego do niemowląt.

Informacje dla rodziców, opiekunów i konsumentów

  • Aby uzyskać właściwe stężenia leku i sposób korzystania z leku, przeczytaj etykietę leku na opakowaniu
  • Jeśli to, co czytasz na etykiecie, nie jest takie samo jak to, co powiedział lub napisał twój pracownik służby zdrowia, skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia przed podaniem leku
  • Strzykawka doustna zawierająca ciekły paracetamol w dawce 160 mg / 5 ml przeznaczona dla niemowląt powinna być stosowana wyłącznie do pomiaru leku i podawania go. Urządzenia dozujące nie powinny być mieszane i dopasowane
  • Jeśli nie masz pewności, jak zmierzyć dawkę za pomocą urządzenia dostarczonego z produktem, lub jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości i pytania dotyczące stężenia ciekłego paracetamolu, skontaktuj się z lekarzem specjalistą
  • Wszelkie działania niepożądane występujące podczas przyjmowania produktów acetaminofenu OTC należy zgłaszać do programu FDA MedWatch.

Informacje dla pracowników służby zdrowia

  • Nowy ciekły acetylofen w dawce 160 mg / 5 ml przeznaczony dla niemowląt, który jest już dostępny w punktach sprzedaży detalicznej, jest mniej stężony niż istniejące stężenia wynoszące 80 mg / 0,8 ml i 80 mg / 1 ml.
  • Podczas zalecania najlepszego ciekłego leku na acetaminofen u dzieci w wieku poniżej 12 lat należy zastosować ocenę kliniczną. Upewnij się, że opiekunowie są poinformowani o różnicach między produktami.
  • Ciekłe acetymofeny o stężeniu 160 mg / 5 ml, przeznaczone dla niemowląt, mogą mieć strzykawkę doustną zamiast zakraplacza. Podczas dozowania produktu należy używać wyłącznie dostarczonego urządzenia. Urządzenia dozujące nie powinny być mieszane i dopasowane.
  • Pisząc receptę, płynne stężenie acetaminofenu powinno być specyficzne, ponieważ kilka produktów ma różne stężenia
  • Pracownik służby zdrowia powinien również zgłaszać błędy w leczeniu i zdarzenia niepożądane do programu FDA MedWatch.

W 2009 r. Wydano zalecenie po spotkaniu z udziałem Komitetu Doradczego ds. Bezpieczeństwa Leków i Zarządzania Ryzykiem FDA, Komitetu Doradczego ds. Anestezji i Wspomagania Życia oraz Komitetu Doradczego ds. Bez Recepty, że powinno istnieć tylko jedno płynne stężenie acetaminofenu w pediatrii dziecięcej, a zatem zapobieganie potencjalnemu dezorientacji powodowanej przez różne stężenia wśród opiekunów i rodziców.

Niektórzy producenci postanowili zmienić stężenie 80 mg / 0,8 ml lub 80 mg / ml na zaledwie 160 mg / 5 ml, aby zapobiec błędom dawkowania. Jednak był to ruch dobrowolny, a wiele ze stężeń 80 mg / 0,8 ml lub 80 mg / ml było nadal dostępnych w punktach sprzedaży detalicznej. Na początku tego roku rozpoczęły się stężenia 160 mg / 5 ml.

  • Dostępne w przeszłości:

    80 mg / 0,8 ml (zakraplacz)
    80 mg / ml (zakraplacz)

  • Już dostępny:

    80 mg / 0,8 ml (zakraplacz)
    80 mg / ml (zakraplacz)
    160 mg / 5 ml (strzykawka doustna)

infantparacetamol

Napisane przez Christiana Nordqvista

Like this post? Please share to your friends: