Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy za dużo zielonej herbaty może być szkodliwe dla zdrowia?

Przez wieki zielona herbata była witana z powodu licznych korzyści zdrowotnych. Ale według nowych badań napój może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, jeśli spożywany jest w dużych ilościach.

[Filiżanka zielonej herbaty

W nowych opublikowanych badaniach naukowcy ujawniają, w jaki sposób narażenie na nadmierne ilości zielonej herbaty osłabiło funkcję reprodukcyjną muszek owocowych, a także rozwój ich potomstwa.

Podczas gdy nie jest jasne, czy napój ma taki sam wpływ na ludzi, zespół twierdzi, że ich odkrycia uzasadniają ostrożność przeciwko spożywaniu dużych ilości zielonej herbaty i innych nutraceutyków.

Zielona herbata wytwarzana jest ze świeżych liści rośliny. Ponieważ zielona herbata jest jedną z najmniej przetworzonych form herbaty, zachowuje większość swoich przeciwutleniaczy i polifenoli, które są w dużej mierze korzystne dla zdrowia.

Poprzednie badania sugerują, że zielona herbata może pomóc w zmniejszeniu masy ciała, obniżyć poziom cholesterolu i chronić przed licznymi chorobami, w tym rakiem, chorobami serca i chorobą Alzheimera.

Jednak niektóre badania donoszą o negatywnych skutkach dla zdrowia, jeśli napój jest spożywany w dużych dawkach; Badania na zwierzętach powiązały nadmierne spożycie zielonej herbaty z dramatyczną utratą wagi i zaburzeniem rozwoju embrionalnego.

Zielona herbata „powinna być spożywana z umiarem”

Aby osiągnąć swoje wyniki, poprowadź śledczego Mahtaba Jafari, profesora nauk farmaceutycznych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine, a koledzy odsłonili zarodki i larwy muszek owocowych lub, w zależności od różnych dawek zielonej herbaty.

Muchy owocowe są często wykorzystywane do badania chorób ludzi, ponieważ mają 75% tych samych genów, które powodują choroby u ludzi.

Zespół odkrył, że 10 miligramów (mg) zielonej herbaty prowadzi do wolniejszego rozwoju larw. Nastąpiło również znaczne zmniejszenie liczby i wielkości potomstwa, które się pojawiły.

Kobiece potomstwo narażone na 10 mg napoju wykazywało zmniejszenie wydajności reprodukcyjnej, a także 17-procentową redukcję długości życia.

Ponadto naukowcy odkryli, że 10 mg zielonej herbaty doprowadziło do nieprawidłowości morfologicznych w narządach rozrodczych muszek owocowych, w tym atrofii w jądrach i jajnikach.

Stwierdzono, że zielona herbata chroni muchy przed odwodnieniem, ale także zwiększa podatność na stres cieplny i głód.

Podczas gdy w badaniu nie oceniano mechanizmów, za pomocą których zielona herbata wpływała na rozwój i rozmnażanie muszek owocowych, postawiono hipotezę, że wysokie dawki napoju mogą wywoływać nadmierną apoptozę lub zaprogramowaną śmierć komórki, powodując takie efekty.

Komentując wyniki, Jafari mówi:

„Podczas gdy zielona herbata może przynosić korzyści zdrowotne przy niskich dawkach, nasze badania i inne wykazały, że przy wysokich dawkach może to mieć negatywne skutki. Do dalszych zaleceń potrzebna jest dalsza praca, ale możemy zasugerować, że zielona herbata powinna być spożywana z umiarem . „

Zespół planuje teraz przetestować działanie innych nutraceutyków u muszek owocowych, a także dokładnie określić i określić ilościowo metabolity naturalnych produktów w muchach. „Te eksperymenty pozwolą nam lepiej zrozumieć toksyczne dawki u ludzi”, zauważa Jafari.

W zeszłym roku badanie sugerowane przez zieloną herbatę może być korzystne dla pamięci roboczej.

Like this post? Please share to your friends: