Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy syrop Karo może być stosowany w leczeniu zaparć?

Zaparcia występują, gdy ktoś doświadcza wysokiego poziomu trudności w opróżnianiu jelit. Powstające stolce mogą być trudne do przejścia, ponieważ nie są dobrze nasmarowane podczas przemieszczania się przez odbytnicę.

Zaparcie dotyka co najmniej do 30 procent ogólnej populacji w tym samym czasie. Przy tak rozległym zaburzeniu potrzeba szybkich i skutecznych rozwiązań jest zawsze wysoka.

Zrozumienie zaparcia może być kluczem do leczenia. Używanie syropu Karo jako leczenia zaparć u dzieci jest powszechną praktyką u niektórych osób, ale czy jest to bezpieczne?

Objawy zaparcia u dzieci

Młody chłopak siedzi w toalecie patrząc niespokojnych

Objawy zaparcia u dzieci są podobne do objawów u dorosłych. Objawy zaparcia mogą obejmować:

  • Mniej niż trzy wypróżnienia w tygodniu
  • Twarde stolce, które trudno przejść
  • Taborety o dużej średnicy mogą blokować toaletę
  • Ból brzucha, szczególnie podczas wypróżniania
  • Krew na powierzchni twardych stolców

Rodzice mogą zauważyć ślady płynnego lub gliniastego stolca w bieliźnie lub pieluszkach dziecka. Ten znak sugeruje, że stolec jest cofnięty w odbycie.

Dzieci są również podatne na bolesne ruchy jelit. Mogą próbować całkowicie ich ominąć, jeśli tak jest. Dziecko, które krzyżuje nogi, robiąc dziwne lub zbolałe wyrażenia, lub zaciskając pośladki, może próbować utrzymać się na swoim stołku.

Jak powinny wyglądać zwyrodnienia jelita niemowlęcego?

Nawyki jelita niemowlęcego mogą się znacznie różnić. Normalnym jest, że niemowlęta opróżniają jelit raz dziennie, a czasami nawet po każdym posiłku. Dla niemowlęcia może być normalne opuszczanie dni bez jednego wypróżnienia.

Zasadniczo nie ma powodu do niepokoju, o ile dziecko nadal je i przybiera na wadze. Stały, twardy kupa może oznaczać, że niemowlę jest zaparć i może wymagać leczenia.

Co to jest syrop Karo?

Syrop Karo jest markowym handlowym syropem kukurydzianym. Pochodzi ze skrobi kukurydzianej. Głównym zastosowaniem syropu Karo w przepisach jest utrzymywanie wilgotności żywności przy jednoczesnym zapobieganiu krystalizacji cukru.

Istnieje kilka różnych rodzajów syropu Karo. Głównym omawianym w tym artykule jest zwykły syrop kukurydziany zamiast jasnego lub ciemnego syropu kukurydzianego.

Syrop Karo u dorosłych z zaparciami

Używanie syropu kukurydzianego do leczenia zaparć to stary środek domowy. Działa dzięki temu, co syrop kukurydziany robi w jelitach.

Pewne białka cukrowe w syropie kukurydzianym pomagają zablokować wodę, działając w podobny sposób jak rozpuszczalne włókno w okrężnicy. Dzięki temu stolec nie wysycha i nie zagęszcza się. Syrop może pomóc skrócić czas potrzebny na wypróżnienie stolca.

Efekt ten był tradycyjnie uzyskiwany przy użyciu ciemnego syropu kukurydzianego, ponieważ zawierał on największą liczbę tych białek. Dzisiejszy syrop z ciemnej kukurydzy różni się strukturalnie od syropu kukurydzianego na przełomie wieków. W rezultacie może nie być skuteczny w leczeniu zaparć.

Należy również zauważyć, że ludzie, którzy chcą uniknąć genetycznie zmodyfikowanych składników, nie powinni stosować syropu Karo w leczeniu zaparć. Syropy Karo są wytwarzane z genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy.

Zalecane leczenie i zapobieganie dla niemowląt

Niektórzy specjaliści opieki zdrowotnej zalecają karmienie niemowląt syropem Karo w celu zapobiegania lub leczenia zaparć.

Syrop kukurydziany w kolbie stożkowej obok kawałka kukurydzy na kolbie

Podobnie jak wiele innych produktów, syrop kukurydziany nie jest sterylny. W rezultacie istnieje szansa, że ​​mogą one zawierać szkodliwe poziomy bakterii zwane. Bakterie te mogą powodować rzadką, a czasami śmiertelną chorobę zwaną zatruciem jadem kiełbasianym.

Syrop Karo może również zwiększać ryzyko rozwoju ubytków u starszych niemowląt. Jako taki, syrop Karo nie jest zalecany do stosowania u dzieci.

Na szczęście zapobieganie i leczenie zaparć u niemowląt jest często tak proste, jak zmiany w diecie. Dodawanie większej ilości świeżych owoców lub pokarmów bogatych w błonnik do diety dziecka może być wystarczające do zmiękczenia stolca.

Jednym prostym rozwiązaniem jest dawanie dziecku 1 uncja soku jabłkowego lub gruszkowego dziennie dla każdego miesiąca życia, do około 4 miesięcy. Zwiększenie spożycia zdrowych płynów i unikanie krowiego mleka może być również pomocne dla starszych dzieci.

Zapobieganie zaparciom należy odejść, gdy tylko pojawi się potrzeba wypróżnienia. Opiekunowie powinni zachęcać dzieci do pójścia do toalety i nie chowania jej.

Czopek glicerynowy może być czasem stosowany do łagodzenia zaparć. Opiekunowie powinni zawsze kontaktować się z opiekunem swojego dziecka, aby uzyskać porady dotyczące leczenia zaparć u małych dzieci.

Przyczyny zaparcia

Istnieje kilka przyczyn zaparć, choć dotyczą one jednej centralnej przyczyny. Zaparcie jest zwykle wynikiem okrężnicy pochłaniającej zbyt dużo wody.

Przyczyną może być zbyt wolne działanie mięśni jelita w celu prawidłowego przetworzenia strawionego pokarmu. Powoduje to, że żywność pozostaje w jelicie grubym zbyt długo, a więcej wody jest usuwane, niż to konieczne.

Płynne przyjmowanie i zaparcie

Dla niektórych zaparcie może być efektem braku picia wystarczającej ilości wody. Brak wystarczającej ilości wody do rozpoczęcia może spowodować suche, bolesne stolce, gdy okrężnica wyciąga wodę z odpadów. Ludzie często kojarzą ten typ stolca z zaparciami.

Zaparcie może być również spowodowane piciem niektórych płynów. Alkohol działa osuszająco na układ trawienny i może powodować częstsze oddawanie moczu. Efektem jest więcej wody opuszczającej ciało niż wchodzenie do niej, co może wysuszyć stolce, jeśli dzieje się to zbyt długo.

Niektóre osoby również doświadczają zaparć w wyniku picia zbyt dużej ilości mleka lub spożywania produktów mlecznych.

Przyjmowanie pokarmu i zaparcie

Wybór wysokiej zawartości błonnika, w tym orzechów, owoców i pieczywa

Różne pożywienie zachowuje się inaczej w układzie trawiennym.Poprzez wspomaganie układu pokarmowego poprzez spożywanie odpowiedniej kombinacji pokarmów, niektórzy ludzie pomagają zapobiegać zaparciom, zanim się zaczną.

Diety zbyt bogate w produkty mleczne, mięso, jaja i ryby mogą mieć zbyt mało błonnika i mogą prowadzić do zaparć. Ludzie, którzy regularnie spożywają dużą ilość błonnika pokarmowego, znacznie rzadziej zapadają na zaparcia.

Ciało potrzebuje dwóch rodzajów włókien: włókna rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego. Rozpuszczalne włókno rozpuszcza się w wodzie, a nierozpuszczalne włókno nie.

Dobrym przykładem rozpuszczalnego włókna jest włókno w jabłku. Gdy włókno to jest trawione, jest rozkładane przez bakterie i tworzy substancja żelopodobna. Pomaga to smarować stolce w drodze do odbytnicy.

Dobrym przykładem nierozpuszczalnego włókna jest włókno w ciemnej zieleni, takie jak jarmuż. To włókno pozostaje stosunkowo niezmienione po trawieniu, ale powoduje, że stolce są mniej gęste i łatwiejsze do wyprowadzenia z odbytnicy.

Włókno jest dobrym środkiem zapobiegającym zaparciom, ale nie zapobiega objawom zaparcia, które już występują. Jako taki nie może być postrzegany jako opcja leczenia.

Inne przyczyny i czynniki ryzyka zaparcia

Na zatwardzenie może mieć wpływ wiele innych czynników. Następujące czynniki mogą wpływać na regularne usuwanie odpadów przez organizm:

  • Brak aktywności fizycznej
  • Niektóre leki
  • Poziomy stresu
  • Podróżować

Istnieją również poważne czynniki ryzyka, takie jak niektóre choroby i guzy okrężnicy. Ważne jest, aby ludzie widzieli lekarza, jeśli dziecko lub jego dziecko doświadcza uporczywych, prawdopodobnie długotrwałych zaparć.

Like this post? Please share to your friends: