Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy słonej wody może pomóc Ci schudnąć?

Niektórzy uważają, że zasolenie wodą może złagodzić zaparcia, zmniejszyć wzdęcia lub oczyścić okrężnicę. Płukania w słonej wodzie stają się coraz bardziej popularne, ale opinie są mieszane, a ten środek domowy może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Według niektórych źródeł słonowodne płukanie może pomóc w utracie wagi, uwolnieniu retencji płynów lub poprawie trawienia. Z drugiej strony, ciało jest w stanie oczyścić się bez pomocy wypłukiwania lub zmywania.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek metody detoksykacji ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, aby sprawdzić, czy odpowiednie jest słonowodne płukanie. Słone wody mogą być niebezpieczne dla osób z istniejącymi schorzeniami.

Co to jest kolor słonej wody i dlaczego to robi?

Sól do spłukiwania słonej wody

Spłukiwanie słoną wodą stosuje się w leczeniu zaparć, wzdęć i detoksykacji okrężnicy podczas szybkiego lub podobnego programu oczyszczania soku.

Zwolennicy twierdzą, że podczas programów detoksykacji, takich jak wyciskanie soku, toksyny są wciągane do jelita grubego i wymagają usunięcia, co można zrobić za pomocą słonej wody.

Zwolennicy połączenia do oczyszczania jelita grubego chroniczne problemy medyczne z toksynami okrężnicy i dlatego zalecają czyszczenie okrężnicy w celu zwiększenia funkcji odporności i poziomu energii.

Słonowodne płukanie rzekomo pomaga okrężnicy w usuwaniu starego materiału kałowego i toksyn z organizmu i uważa się, że jest ogólnie bezpieczny.

Niemniej jednak niektórzy członkowie społeczności medycznej ostrzegają przed praktyką.

Ryzyka

Są pewne skutki uboczne, które mogą być poważne, mimo że wielu zwolenników słonych uderzeń wody podaje, że istnieje minimalne ryzyko.

Do częstych działań niepożądanych należą objawy, takie jak nudności, wymioty i osłabienie.

Możliwość odwodnienia i zaburzenia równowagi elektrolitowej może prowadzić do poważnych objawów, takich jak:

 • skurcze mięśni
 • słabość
 • drżenie
 • drętwienie
 • zamieszanie
 • uczucie letargu
 • drgawki
 • drgawki
 • problemy z sercem, w tym zmiany ciśnienia krwi i bicia serca

Spłukiwanie słoną wodą nie jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, a rozmowa z lekarzem przed rozpoczęciem słonej wody jest niezbędna. Ponownie, warto pamiętać, że ciało może się oczyścić i przepłukać bez dodatkowej pomocy.

Zaleca się, aby osoby z wysokim ciśnieniem krwi, problemami trawiennymi, chorobą nerek lub serca lub innymi poważnymi chorobami unikać soli fizjologicznej i oczyszczania okrężnicy.

Oczyszczanie słonej wody nie może być stosowane przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią lub dzieci.

Badania

Istnieją ograniczone dowody naukowe na poparcie stosowania roztworów soli.

Istnieje jednak wiele osobistych doświadczeń, które odnotowano w Internecie, omawiając praktyki z tym środkiem czyszczącym. Konieczne są dalsze badania w tej dziedzinie, aby określić skuteczność i bezpieczeństwo oczyszczania okrężnicy.

Jak zrobić słoną wodę

Wspólny przepis płukania solą morską obejmuje mieszanie nie-jodowanej soli z wodą przez:

 • dodawanie 1 do 2 łyżeczek soli niezjonizowanej, najlepiej soli morskiej lub różowej himalajskiej soli morskiej, do 1 litra wody i mieszanie do rozpuszczenia
 • picie mieszaniny przez około 5 minut

Spłukiwanie słoną wodą często odbywa się na czczo, na przykład rano, aby wytworzyć kilka ruchów jelit przez cały dzień.

Jeśli dana osoba próbuje tego środka, powinna upewnić się, że w pobliżu znajduje się łazienka przez większą część dnia.

Alternatywy

 Image credit: Poyraz 72, 2015 </ br>„></p> <p align=Należy zachować ostrożność rozważając oczyszczanie okrężnicy za pomocą środków przeczyszczających, pigułek, herbat i innych suplementów ziołowych. Zwykle nie są one regulowane przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) i nie prowadzą znaczących badań w celu wsparcia ich stosowania.

Niektóre z nich mogą w rzeczywistości ingerować w pewne leki lub wywoływać poważne skutki uboczne u niektórych osób.

Alternatywy dla oczyszczania słonej wody w celu utrzymania okrężnicy, nerek i wątroby mogą obejmować:

 • spożywanie wysokowłóknistej diety, która obejmuje pełne ziarna, owoce, warzywa i rośliny strączkowe
 • przyjmowanie suplementów błonnika w celu zmniejszenia zaparcia
 • unikanie odwodnienia poprzez picie dużej ilości wody przez cały dzień
 • ograniczenie spożycia alkoholu
 • rzucenie palenia
 • ćwicząc regularnie
 • utrzymywanie prawidłowej masy ciała dla Twojego typu ciała

Perspektywy

Słony strumień wody zyskuje popularność, aby złagodzić objawy zaparcia, wzdęcia lub coś, co niektórzy określają jako „toksyczne” objawy fizyczne. Należy jednak pamiętać, że w tej dziedzinie potrzeba więcej badań, aby określić bezpieczeństwo, skuteczność i wpływ na organizm.

Wydaje się, że w większości przypadków słonej wody są stosunkowo bezpieczne, ale nie jest to prawdą dla wszystkich. Osoby z wysokim ciśnieniem krwi, problemami trawiennymi, chorobami nerek lub serca powinny unikać roztworów soli fizjologicznej i oczyszczania okrężnicy.

Przed próbą oczyszczenia okrężnicy ludzie powinni odbyć rozmowę z lekarzem, aby sprawdzić bezpieczeństwo w każdym przypadku.

Like this post? Please share to your friends: