Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy są jakieś domowe środki na zapalenie płuc?

Zapalenie płuc jest zapalnym zaburzeniem płuc spowodowanym infekcją dróg oddechowych. Jest to poważny stan, a domowe środki zaradcze nie mogą być użyte w leczeniu. Mogą one jednak pomóc złagodzić objawy.

Infekcje wywołane przez zapalenie płuc mogą być krytyczne, aw niektórych przypadkach mogą nawet zagrażać życiu. Konieczne jest wizyta u lekarza w celu postawienia diagnozy, a także monitorowanie objawów i unikanie komplikacji.

Korzystanie z połączenia zabiegów medycznych i domowych może pomóc wielu ludziom w łatwiejszym radzeniu sobie z objawami.

Szybkie fakty dotyczące zapalenia płuc:

 • Infekcje wirusami, grzybami, bakteriami i innymi szkodliwymi organizmami powodują zapalenie płuc.
 • Wiele zarazków, które mogą wywoływać zapalenie płuc, jest powszechnych w środowisku.
 • Zdrowy styl życia może pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania na zapalenie płuc.

Przyczyny i objawy

Człowiek z gorączką i dreszczami wywołanymi przez zapalenie płuc pijąc herbatę ziołową.

Ludzie często zapadają na zapalenie płuc u kogoś innego lub na skutek długotrwałej infekcji, na przykład spowodowanej wirusem grypy.

Przez większość czasu organizm zwalcza te infekcje. Ale jeśli jest ich wystarczająco dużo, mogą przejąć i spowodować gorszą chorobę.

Do najczęstszych objawów zapalenia płuc należą:

 • kaszel
 • duszność
 • ból w klatce piersiowej
 • gorączka
 • dreszcze
 • zmęczenie i bóle mięśni

Czasami mogą wystąpić dodatkowe objawy, takie jak uporczywy kaszel, który powoduje ból głowy.

Opieka domowa w celu złagodzenia objawów zapalenia płuc

Każdy plan leczenia zapalenia płuc będzie obejmował niektóre leki przeciwwirusowe, antybiotyki lub leki przeciwgrzybicze w celu leczenia infekcji. Ponadto, istnieją dwie zasady do zapamiętania podczas odzyskiwania z zapalenia płuc:

 1. Odpowiedni odpoczynek: chore ciało potrzebuje wielu przestojów, aby leczyć. Odstąpienie od aktywności fizycznej i uzyskanie wystarczającej ilości miejsca na odpoczynek pozwala ciału skupić się na naprawie, zamiast używać energii do zasilania mięśni.
 2. Właściwa dieta: spożywanie urozmaiconej diety bogatej w pełnoziarniste wybory może pomóc w gojeniu się organizmu, a odpowiednie spożycie płynów jest niezbędne. Woda, herbaty ziołowe, zupy i buliony to proste sposoby na zwiększenie spożycia płynów podczas odzyskiwania z zapalenia płuc.

Ponadto, istnieje kilka zabiegów w domu, które mogą pomóc w wyjaśnieniu irytujących objawów zapalenia płuc.

Kaszel

Kaszel może rozwinąć się na wczesnym etapie życia płucnego, gdy organizm próbuje wydalić płyn z płuc, aby pozbyć się infekcji. Używanie supresora przeciwkaszlowego nie jest najlepszym pomysłem.

Ale nadal można zmniejszyć nasilenie kaszlu i istnieje kilka prostych sposobów, aby to zrobić.

1. Herbata miętowa, eukaliptus i kozieradka

Wiele ciepłych herbatek ziołowych może złagodzić drapanie w gardle, ale zioła, takie jak mięta pieprzowa lub eukaliptus, mogą być bardziej korzystne.

Badanie wykazało, że zioła, w tym mięta pieprzowa i eukaliptus, działały kojąco na gardło ludzi z infekcjami górnych dróg oddechowych. Zioła te mogą pomóc przełamać śluz i złagodzić ból i zapalenie wywołane zapaleniem płuc.

Osobna recenzja opublikowała na podstawie tego, że nasiona kozieradki mogą pomóc w rozłożeniu śluzu. Herbata wytworzona z nasion kozieradki naziemnej może złagodzić uporczywy kaszel.

2. Płukanie słonej wody

Śluz siedzący w gardle i klatce piersiowej może prowadzić do zwiększenia kaszlu i podrażnienia. Ciepły pęcherzyk słonej wody może pomóc wyeliminować śluz lub drobnoustroje w gardle, co może przynieść ulgę.

Skrócenie oddechu

Zadyszka oddechowa jest objawem infekcji dróg oddechowych, jak w przypadku zapalenia płuc.

3. Kofeina

Picie niewielkiej ilości kofeiny, takiej jak filiżanka kawy lub czarna lub zielona herbata, może pomóc w pewnych objawach zapalenia płuc. Kofeina może działać, aby otworzyć drogi oddechowe w płucach, co może pomóc osobie poczuć się lepiej zadowoloną z oddychania.

4. Ciepłe, wilgotne powietrze

Wdychanie ciepłego, wilgotnego powietrza może również pomóc każdemu oddechowi odczuć mniej restrykcyjne i zapobiec zaciskaniu gardła. W takich przypadkach może pomóc oddychanie parą z prysznica lub oddychanie ciepłą herbatą.

5. Odpoczynek

Odpoczynek jest niezbędny do naprawy komórkowej w ciele, ale może być szczególnie korzystny dla duszności. W przypadku zapalenia płuc wysiłek fizyczny należy ograniczyć do absolutnego minimum.

Ból w klatce piersiowej

Ponownie, dyskomfort w klatce piersiowej występuje zwykle, gdy osoba ma zapalenie płuc.

6. Herbata imbirowa lub kurkuma

Kurkuma i imbirowi korzenie na drewnianej desce z ziołową herbatą w kubku.

Ból w klatce piersiowej może pojawić się, gdy ktoś ma uporczywy kaszel. Poradzenie sobie z samym kaszlem może pomóc, ale picie ciepłej herbaty wykonanej ze świeżego imbiru lub korzenia kurkumy może również zmniejszyć ten ból.

Korzenie obu tych roślin mogą mieć naturalne działanie przeciwzapalne w organizmie.

Porąbanie kawałka korzenia i gotowanie go w kilku filiżankach wody może zapewnić wystarczającą ilość herbaty na cały dzień.

Gorączka

Wysoka gorączka to kolejne ryzyko u osób z zapaleniem płuc, a utrzymywanie gorączki w dół jest niezbędne, aby uniknąć powikłań.

7. Nawodnienie

Kiedy dana osoba ma gorączkę, utrzymanie ciała pełnego płynów i elektrolitów jest niezbędne, aby zapobiec odwodnieniu. Picie mrożonych napojów lub spożywanie domowych popsicles lodu może pomóc nawodnić organizm i ochłodzić go.

8. Herbata kozieradka

Jak wynika z badań opublikowanych w notatkach, sporządzanie herbaty z nasion kozieradki może zachęcić osobę do pocenia się, co może obniżyć ich temperaturę.

9. Leki przeciwbólowe dostępne bez recepty (OTC)

Niektóre leki OTC, takie jak ibuprofen (Advil) mogą pomóc zmniejszyć objawy, w tym gorączkę i ból. Ważne jest, aby przyjmować leki z jedzeniem i nie przekraczać zalecanej dawki.

10. Łaźnia letnia lub kompres

Moczenie ciała w letniej wodzie może pomóc w schłodzeniu. Jeśli kąpiel nie jest możliwa, ręczniki lub myjki wsypane w letniej wodzie i wyciągnięte mogą być nałożone na ciało, aby pomóc mu ostygnąć. Po rozgrzaniu ręczników można je zanurzyć w wodzie i ponownie nałożyć.

Dreszcze

Dreszcze są często wtórnym objawem spowodowanym gorączką.Kiedy gorączka się psuje lub się kończy, dreszcze mogą ustąpić same.

11. Ciepłe płyny

Picie ciepłych płynów może pomóc w rozgrzaniu ciała i zapobiec dreszczom. Obejmuje to ciepłą wodę, herbatki ziołowe lub miskę zupy dla dodanych elektrolitów i składników odżywczych.

Ogólne objawy

Dodatkowe związki naturalne mogą pomóc organizmowi radzić sobie z ogólnymi skutkami zapalenia płuc.

12. Dodatkowe związki naturalne

Te produkty w domu zawierają związki, które pomagają zwalczać bakterie, wirusy lub grzyby i mogą obejmować:

 • czosnek
 • surowy miód
 • pieprz cayenne
 • olejek z drzewa herbacianego
 • echinacea

Kiedy iść do lekarza

Kobieta coraz leki receptę od farmaceuty.

Każdy, kto podejrzewa, że ​​ma zapalenie płuc, powinien zgłosić się do lekarza w celu ustalenia diagnozy i leczenia. Gdy lekarz zaleci plan leczenia, ważne jest, aby trzymać się go i zakończyć kurację, aby dać zapaleniu płuc największe szanse na wyleczenie.

Również przyjmowanie wszystkich leków jest niezbędne, aby pomóc utrzymać infekcję na stałe.

Każdy, kto nie zauważy poprawy objawów po 3 lub 4 dniach leczenia, powinien ponownie odwiedzić swojego lekarza.

Ludzie, którzy doświadczają zapalenia płuc raz, mogą z większym prawdopodobieństwem ponownie go zlikwidować. Wskazane jest, aby porozmawiać z lekarzem po zakończeniu leczenia, aby znaleźć sposoby na zminimalizowanie ryzyka nawrotu zapalenia płuc.

Zapobieganie zapaleniu płuc w sposób naturalny

Nie należy ich postrzegać jako gwarantowanej metody zapobiegania, ale raczej jako dających organizmowi narzędzia potrzebne do zwalczania najeźdźców.

Jak wynika z badań, które wskazują, że zdrowie jelita jest związane ze zdrowiem immunologicznym u ludzi. Dbanie o jelito poprzez karmienie go urozmaiconą dietą i unikanie zapalnych pokarmów może pomóc utrzymać silny układ odpornościowy i uniknąć infekcji.

Ćwiczenie, opanowanie poziomu stresu i wystarczająca ilość odpoczynku są również niezbędne, aby dana osoba zachowała zdrowie i może dać ciału największą szansę uniknięcia infekcji, w tym zapalenia płuc.

Na wynos

Zapalenie płuc może być poważne i nie należy go lekceważyć. Większość ludzi zauważa, że ​​ich objawy ulegają poprawie w ciągu pierwszych kilku dni leczenia, ale pełne odzyskanie stanu oddechowego może zająć miesiące.

Zapewnienie organizmowi dużo odpoczynku, płynów i zdrowej diety bogatej w składniki odżywcze ma kluczowe znaczenie dla umożliwienia jej wyleczenia. Naturalne domowe leczenie zapalenia płuc może również pomóc złagodzić objawy.

Like this post? Please share to your friends: