Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy ocet z jagód można uniknąć utraty pamięci?

Naukowcy mogliby odkryć potencjalne nowe leczenie otępienia, w postaci octu z jagód. W ostatnich badaniach naukowcy pokazują, jak sfermentowany produkt poprawiał pamięć krótkotrwałą u myszy z amnezją.

ocet borówkowy

Demencja jest jednym z najszybciej rosnących obciążeń zdrowotnych na całym świecie, u jednej osoby rozwija się choroba co 3 sekundy.

Szacuje się, że 50 milionów ludzi na całym świecie żyje z demencją. Do 2050 r. Liczba ta ma wynieść 131,5 mln.

Choroba Alzheimera jest najczęstszą postacią demencji, stanowiąc około 60-80 procent wszystkich przypadków. Charakteryzuje się problemami z uczeniem się i pamięcią, i dotyka około 5,5 miliona dorosłych w samych Stanach Zjednoczonych.

Szokujące statystyki takie jak te podkreślają desperacką potrzebę nowych sposobów zapobiegania i leczenia demencji.

Wcześniejsze badania sugerowały, że niektóre naturalne związki, takie jak te występujące u borówek, mogą pomóc w zmniejszeniu utraty pamięci związanej z demencją.

Jako naukowcy z najnowszej notatki do badania – w tym Beong Ou Lim z Uniwersytetu Konkuk w Republice Korei – badania wykazały, że fermentacja może zwiększyć aktywność biologiczną związków naturalnych.

Piszą: „Produkty fermentowane, takie jak ocet, mogą działać w celu zachowania związków fenolowych, które są łatwo utleniane podczas przetwarzania żywności i na które wpływają takie czynniki, jak dojrzałość, przechowywanie i przetwarzanie”.

Biorąc pod uwagę te czynniki, Lim i współpracownicy próbowali zbadać, czy ocet wytwarzany z borówek może być skuteczny w zmniejszaniu utraty pamięci.

Zespół opublikował ostatnio swoje wyniki w Internecie.

Poprawiono pamięć krótkotrwałą u myszy

Aby osiągnąć swoje wyniki, naukowcy wywołali amnezję u myszy, podając im lek zwany skopolaminą. Myszom podawano następnie 120 miligramów na kilogram octu jagodowego lub 120 miligramów na kilogram ekstraktu z jagód codziennie przez 1 tydzień.

Zespół odkrył, że myszy, którym podano ocet z jagodami, wykazały zmniejszenie rozkładu acetylocholiny w ich mózgach. W mózgach osób cierpiących na chorobę Alzheimera stwierdzono niski poziom acetylocholiny, zauważają autorzy.

Badanie ujawniło również, że ocet z jagód doprowadził do wzrostu czynnika neurotroficznego pochodzenia mózgowego u myszy, które jest białkiem, które odgrywa rolę w rozwoju i utrzymywaniu komórek nerwowych.

Naukowcy przetestowali pamięć myszy za pomocą testów labiryntu Y i testów unikania. Odkryli, że ocet z jagód doprowadził do lepszych wyników w obu testach, które, jak twierdzą, wykazuje potencjał w zakresie zwiększenia pamięci krótkotrwałej.

Komentując potencjalne konsekwencje swoich odkryć, piszą:

„BV [ocet borówki] może być obiecującym materiałem funkcjonalnym lub pokarmem dla środków ochronnych upośledzenia poznawczego związanego z amnezją.”

To powiedziawszy, zespół zauważa, że ​​potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić, czy ocet borówki może poprawić problemy z pamięcią u osób z demencją.

Like this post? Please share to your friends: