Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy forskolin działa? Zastosowania, ryzyko i korzyści

Ponieważ prawie dwie trzecie dorosłych w Stanach Zjednoczonych ma nadwagę lub jest otyłych, nie jest niespodzianką, że stosowanie suplementów odchudzających, takich jak forskolin, jest powszechne.

Forskolin, w szczególności, strzelił do popularności po pochwałach od doktora Oza w jego programie telewizyjnym.

Jednak dowody naukowe mogą nie wspierać hype, który otacza ten wybitny suplement odchudzania.

Szybkie fakty na forskolin:

 • Forskolin jest suplementem, który stał się popularny dzięki możliwości jego wykorzystania w utracie wagi.
 • Forskolin pochodzi z rośliny o nazwie.
 • Teoretycznie forskolin wspomaga utratę wagi, pomagając w tworzeniu enzymów zwanych lipazami i adenozyną.

Co to jest forskolin?

Forskolin to suplement roślinny pochodzący z korzenia członka rodziny mięty znanej jako indyjski coleus, który rośnie w Tajlandii, Nepalu i częściach Indii.

Podczas gdy forskolin był od dawna stosowany w medycynie ludowej do leczenia astmy i różnych innych dolegliwości, jest obecnie sprzedawany, jako dodatek do utraty wagi.

Coleus roślin

Uzupełniający lek ziołowy w kapsułkach pigułkowych.

Tropikalna roślina Coleus od dawna jest używana w medycynie ajurwedyjskiej, podtypem medycyny pochodzącej z subkontynentu indyjskiego i długo włączanej do zachodnich praktyk wellness.

Tradycyjnie forskolin i roślina Coleus były wykorzystywane do promowania ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Forskolin był również stosowany w astmie i zaburzeniach oddychania.

W swoim naturalnym środowisku miejscowi ludzie gotowali korzeń coleusa, by napić się herbaty i promować dobre samopoczucie. Dziś jest najpopularniejszym suplementem odchudzającym.

Jak działa forskolin w utracie wagi?

Teoretycznie forskolin wspomaga utratę wagi, pomagając w tworzeniu enzymów zwanych lipazami i adenozyną.

Te dwa enzymy zawierają wolne kwasy tłuszczowe z komórek organizmu. Gdy kwasy tłuszczowe są wolne, mogą być spalane jako paliwo. Kiedy organizm spala kwasy tłuszczowe, może zmniejszyć tłuszcz bez wpływu na beztłuszczową masę mięśniową.

Niestety, teoria ta nie uważa, że ​​aby doszło do utraty wagi, musi również wystąpić deficyt kalorii. Innymi słowy, osoba musi spalić więcej kalorii niż przyjmować przez jedzenie i picie. Jeśli to się nie uda, osoba nie straci na wadze.

Tak więc, podczas gdy forskolin może zwiększać zdolność spalania tłuszczu, nie ma to znaczenia bez pożywnej diety i wysiłku fizycznego wspomagającego deficyt kalorii.

Badania nad skutecznością forskoliny

Człowiek stojący na wadze.

Wyniki badań dotyczące forskoliny i utraty wagi są mieszane.

Podczas gdy badanie przeprowadzone na małej grupie mężczyzn z nadwagą i otyłością wykazało, że forskolina zmniejszyła ilość tkanki tłuszczowej, miało to niewielki wpływ na ich masę. Zwiększyło również ich testosteron. Wyższy poziom testosteronu wiąże się z niższą wagą i utratą masy ciała.

Inne przeprowadzone badania miały różne wyniki. W podwójnie ślepej próbie 23 kobiety z nadwagą otrzymywały 250 miligramów (mg) forskolinu dwa razy dziennie przez 12 tygodni. Badania pokazują, że forskolin nie pomógł kobietom schudnąć. Jednak suplement wydawał się zmniejszać jakiekolwiek dodatkowe zwiększenie masy ciała podczas ich przyjmowania.

Dlatego zbyt wiele jest do powiedzenia, że ​​forskolin jest rozwiązaniem problemu utraty wagi. Podczas gdy badania sugerują, że może spowolnić przyrost masy ciała lub podnieść poziom testosteronu u mężczyzn, forskolin nie jest rozwiązaniem utraty wagi cudu, które twierdzą niektórzy dystrybutorzy suplementów i telewizyjne osobowości medyczne.

Jakie są sugerowane zastosowania forskoliny?

Forskolin mógł podskoczyć w oczach opinii publicznej po pochwałach za jego potencjał, aby pomóc ludziom schudnąć, ale ma inne możliwe zastosowania, które obecnie badają naukowcy. Te potencjalne zastosowania obejmują:

 • leczenie astmy
 • leczenie nowotworów
 • poprawa siły serca w zastoinowej niewydolności serca
 • leczyć jaskrę
 • obniżenie ciśnienia krwi
 • stymulowanie opalenizny

Przeprowadzono kilka badań naukowych dotyczących wpływu forskoliny na raka u zwierząt, które sugerują, że może to mieć pozytywny wpływ. Nie przeprowadzono jednak żadnych badań na ludziach na ten temat, więc badania te są w najlepszym wypadku niejednoznaczne.

Jeśli chcesz wypróbować forskolin, można go kupić online. Jednak ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem przed wypróbowaniem tego lub jakiegokolwiek innego suplementu.

Zagrożenia i korzyści

Osoba gospodarstwa pigułki i medycyny.

Większość osób, które znają suplementy odchudzające, zna ostrzeżenia o licznych skutkach ubocznych. Jednak w przeciwieństwie do wielu suplementów dostępnych na rynku, forskolin sam wydaje się być w większości bezpieczny.

Wiele suplementów odchudzających wchodzi w interakcję z układem sercowym, podnosząc ciśnienie krwi i stymulując tkankę sercową. Ze względu na sposób, w jaki forskolina jest metabolizowana przez organizm, większość naukowców uważa, że ​​nie wchodzi ona w interakcje z układem sercowym tak jak inne suplementy odchudzające.

Jednak tylko dlatego, że nie są znane interakcje z samym forskolinem, nie oznacza to, że suplementy forskolin są bezpieczne.

Producenci suplementów odchudzających często mogą ukrywać inne potencjalnie niebezpieczne składniki w swoich suplementach. Ze względu na te taktyki amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ostrzega konsumentów przed wieloma suplementami odchudzającymi na rynku.

Ponadto w Europie pojawiły się doniesienia o ostrym zatruciu po spożyciu produktów zawierających forskolin, prawdopodobnie z powodu zanieczyszczenia.

W związku z tym ważne jest, aby zachować ostrożność w przypadku jakichkolwiek suplementów lub ziół, ponieważ nie są one monitorowane przez FDA i mogą mieć problemy z czystością, jakością lub dawką.

Oprócz ryzyka zanieczyszczenia, forskolin może stanowić ryzyko dla niektórych grup i nie powinny być podejmowane przez następujące:

 • ludzie z chorobą nerek
 • ci z niskim ciśnieniem krwi
 • ludzie biorący leki na ciśnienie krwi lub wolniejsze tętno
 • ludzie biorący leki rozrzedzające krew

Wnioski

Forskolin nie jest lekiem na cudowną utratę wagi i nie ma substytutu dla odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych.

Jeśli po przestrzeganiu zdrowej, niskokalorycznej diety i programu ćwiczeń, dana osoba nie traci wagi, może skonsultować się z lekarzem. Lekarz medycyny może zalecić sposoby, aby pomóc w utracie wagi, ale forskolin prawdopodobnie nie będzie jednym z nich.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: