Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jakie są zalety dla zdrowia octu balsamicznego?

Ocet balsamiczny jest popularnym składnikiem sosów sałatkowych, marynat i wielu innych produktów spożywczych. Ma charakterystyczny smak, który jest często określany jako odważny, cierpki i złożony.

Niektóre badania sugerują, że ocet balsamiczny ma dodatkowe korzyści zdrowotne, od poprawy cery osoby do obniżenia poziomu cholesterolu i wspomagania odchudzania.

W tym artykule przyjrzymy się potencjalnym korzyściom zdrowotnym płynącym z octu balsamicznego i badaniom naukowym, które mogą nadać mu wagę.

Dziesięć zalet zdrowotnych octu balsamicznego

Korzyści zdrowotne wynikające z octu balsamicznego mogą obejmować:

1. Poprawa zdrowia skóry

Ocet balsamiczny zawiera związki przeciwdrobnoustrojowe, kwas octowy i przeciwutleniacze. Te składniki mogą z czasem poprawić cerę osoby.

Inne jasne octy zostały miejscowo nałożone na skórę, aby pomóc w oczyszczeniu z trądziku. Ocet balsamiczny może jednak powodować plamy, dlatego nie należy go stosować bezpośrednio na skórę.

2. Zmniejszenie poziomu cukru we krwi

Ocet balsamiczny w małym szkle

Ocet balsamiczny pomaga regulować poziom cukru we krwi podczas spożywania w ramach posiłku.

Jeden przegląd, który zbadał naukowe efekty octu, wykazał, że ocet balsamiczny ma antyglikemiczny wpływ podczas konsumpcji, co oznacza, że ​​poziom cukru we krwi człowieka gwałtownie spadnie po posiłku.

Przegląd wskazał, że ocet może pomóc w stworzeniu poziomu cukru we krwi na okres do 5 godzin po posiłku.

3. Promowanie zdrowego trawienia

Kwas octowy jest substancją czynną w occie balsamicznym. Kwas ten zawiera szczepy probiotyków, które wspomagają trawienie.

Probiotyki znalezione w kwasie octowym mogą przyczynić się do poprawy zdrowia jelit i trawienia, jednocześnie wspierając ogólną funkcję odpornościową.

4. Obniżanie poziomu cholesterolu

Ocet balsamiczny może pomóc obniżyć poziom cholesterolu. Przeciwutleniacze w occie balsamicznym pomagają blokować toksyczne komórki w organizmie, które mogą podnieść poziom cholesterolu.

Według jednego z badań z udziałem królików z wysokim poziomem cholesterolu możliwe jest, że spożywanie octu balsamicznego pomoże obniżyć lub utrzymać już niski poziom cholesterolu.

5. Utrata wagi

Probiotyki w occie balsamicznym mogą również sprawić, że osoba poczuje się pełna na dłużej.

Niektóre badania wskazują, że ludzie mogą spożywać mniej kalorii w ciągu dnia, kiedy dodają ocet do porannego posiłku.

6. Leczenie ran

Ocet balsamiczny był używany od wielu lat, aby pomóc w leczeniu ran. Sugeruje się, że ocet balsamiczny ma właściwości przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Twierdzenia te nie zostały jednak dokładnie zbadane.

7. Zmniejszenie nadciśnienia tętniczego

truskawki i ocet balsamiczny

Jedno z badań, chociaż ponownie dotyczyło szczurów, zdecydowało, że ocet balsamiczny może pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Badania te sugerowały, że regularne dodawanie octu balsamicznego do żywności może pomóc w obniżeniu wysokiego ciśnienia krwi w czasie.

Może to być prawdą, jeśli osoba zastępuje tłuste produkty spożywcze, takie jak masło i olej, octem, zmniejszając w ten sposób całkowitą ilość spożywanych przez siebie tłuszczów.

8. Zwalnianie przeciążenia

Niektórzy ludzie używają octu balsamicznego, aby pomóc w leczeniu zatłoczenia. Aby to zrobić, osoba może dodać kilka kropli octu do pary wodnej i wdychać opary.

9. Zmniejszenie refluksu kwasu

Ludzie mogą spróbować używać octu balsamicznego, aby zmniejszyć kwaśny ponowny napływ lub zgagę.

Ten środek może nie działać dla wszystkich, więc dobrze jest wypróbować go w niewielkich ilościach i odczekać kilka godzin, aby sprawdzić, czy objawy nasiliły się, czy pogorszyły.

10. Promowanie krążenia krwi

Ocet balsamiczny pochodzi z winogron. Badania wykazały, że winogrona mogą pomóc w zapobieganiu chorobom serca, zapobiegając tworzeniu się płytek krwi w naczyniach krwionośnych.

Ocet balsamiczny zawiera również polifenole. Naukowcy badają, w jaki sposób polifenole pomagają w krążeniu krwi, ale jak dotąd dowody są nierozstrzygające.

Ryzyka

mężczyzna trzyma żołądek w bólu

Istnieje kilka zagrożeń związanych z używaniem octu balsamicznego, ponieważ na ogół można bezpiecznie pić, chyba że dana osoba ma alergię. Możliwe ryzyko to:

  • rozstrój żołądka spowodowany nadmiernym spożyciem
  • zapalenie gardła
  • uszkodzenie przewodu pokarmowego przed nadmiernym piciem

Osoba powinna ograniczyć spożycie do około 2 łyżek lub mniej, ponieważ picie zbyt dużo może powodować rozstrój żołądka i inne problemy.

Ludzie powinni zwracać szczególną uwagę na etykietę octu balsamicznego, który kupują. Oryginalny balsamiczny może być drogi, ale nie zawiera dodatku cukrów. Inne marki mogą zawierać dodatkowe cukry, które pomogą dopasować smak prawdziwego octu balsamicznego.

Podsumowanie

Ocet balsamiczny jest zwykle bezpieczny do dodania do żywności. Zawiera bardzo mało kalorii, ma niską zawartość cukru i jest beztłuszczowy.

Ponadto istnieje kilka potencjalnych korzyści zdrowotnych związanych z octem balsamicznym. Chociaż potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć te korzyści, dana osoba może czuć się dobrze, gdy ocet balsamiczny jest częścią zdrowej diety.

Ludzie mogą znaleźć ocet balsamiczny w większości sklepów spożywczych i sklepów ze zdrową żywnością, a także w Internecie.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: