Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy mogę samemu się pozbyć mola?

Mole to wzrost skóry, który może rozwinąć się w dowolnym miejscu na ciele. Wiele osób chciałoby usunąć kret, ale może to być kosztowne. Zamiast tego niektóre osoby mogą skorzystać z domowych środków zaradczych. Ale czy są one skuteczne i bezpieczne?

Większość ludzi ma od 10 do 40 moli na ciele. Są zwykle nieszkodliwe, ale czasami mogą stać się nowotworowe.

Jeśli dana osoba ma nowotworowego kret, ubezpieczenie medyczne zazwyczaj pokrywa koszt usunięcia. Jednak ubezpieczenie może nie obejmować usuwania łagodnych moli, dlatego niektóre osoby mogą rozważyć środki zaradcze. Inni mogą wypróbować środki zaradcze w domu, ponieważ nie chcą widzieć lekarza o normalnym pieprzu.

Chociaż niektórzy ludzie uważają, że środki do domu mogą działać, nie przeprowadzono formalnych badań dotyczących ich bezpieczeństwa, skuteczności lub potencjalnych skutków ubocznych. Ważne jest, aby każdy, kto rozważa usunięcie mola za pomocą domowych środków, wcześniej porozmawia z dermatologiem (lekarzem ze skóry).

Poniżej przedstawiono 14 środków zaradczych do usuwania krety. Należy pamiętać, że żaden z tych środków nie okazał się skuteczny. Niektórzy mogą być nawet niebezpieczni.

Czternaście domowych środków zaradczych

Kobieta chce usunąć kret na plecach.

Poniższe metody należą do najpopularniejszych metod usuwania moli, ale pomimo twierdzenia o ich skuteczności są one nieudowodnione.

Każdy, kto spróbuje tych środków, powinien dokładnie przestrzegać instrukcji i być świadomym możliwego uszkodzenia, podrażnienia i blizn na otaczającej skórze.

1. Czosnek

Niektórzy uważają, że stosowanie czosnku na mol przez pewien czas spowoduje jego zniknięcie lub całkowite zniknięcie. Dzieje się tak, ponieważ czosnek zawiera enzymy, które mogą rozpuszczać skupiska komórek, które powodują krezę. Czosnek może powodować poparzenia skóry.

2. Mieszanka sodowa do pieczenia oleju rycynowego

Mieszanie oleju rycynowego i sody oczyszczonej powoduje powstawanie maści, która może usuwać pieprzyki, jeśli stosuje się ją przez kilka tygodni. Teoria jest taka, że ​​soda oczyszczona wysusza kret, a olej rycynowy pomaga chronić skórę.

3. Olej z oregano

Olejek eteryczny z Oregano może być szorstki na skórze i musi być rozcieńczony olejem nośnikowym, takim jak olej rycynowy. Przy stosowaniu kilka razy dziennie przez kilka tygodni, połączenie olejków może pomóc w usunięciu pieprzyka.

4. Jod

Używanie określonego stężenia jodu przez kilka tygodni może spowodować odłupywanie się kreta. Jod może się palić, więc nałóż wazelinę na otaczający obszar, aby chronić skórę. Jod jest toksyczny, dlatego należy zachować ostrożność podczas jego stosowania. Nigdy nie stosuj do uszkodzonej skóry.

5. Sok z cytryny

Używanie soku z cytryny kilka razy dziennie może wybielić krezę, czyniąc go mniej oczywistym.

6. Olej z drzewa herbacianego

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego jest dobrze zbadanym olejkiem eterycznym najlepiej znanym ze swoich właściwości przeciwdrobnoustrojowych i przeciwzapalnych. Niektórzy twierdzą, że stosowanie oleju z drzewa herbacianego kilka razy dziennie przez pewien okres spowoduje zniknięcie pieprzu. Zachowaj ostrożność przy stosowaniu olejku z drzewa herbacianego, ponieważ działa on silnie i jest toksyczny w przypadku połknięcia.

7. Ziemniaki

Uważa się, że ziemniaki mają naturalny efekt bielenia. Chociaż ziemniaki mogą nie usunąć w pełni kretów, może to pomóc z czasem zniknąć.

8. Olej lniany

Niektóre badania wskazują, że olej lniany zawiera właściwości, które pomagają leczyć skaleczenia i inne rany szarpane. Ludzie używają go także, aby pozbyć się ciemnych plam i skaz, w tym kretów.

9. Olej z kadzidła

Frankincense olejku w butelce na drewnianym stole obok kryształów.

Olejek z kadzideł ma podobno właściwości, które pomagają przyswajać oleje i osuszać skórę. Zwolennicy uważają, że gdy stosuje się codziennie, olej kadzidełka reaguje z pieprzem, powodując jego wysuszenie, parch i odpadnięcie.

Zawsze rozcieńczyć olejki eteryczne w oleju przewoźnika (np. Olej ze słodkich migdałów lub olej kokosowy) przed nałożeniem na skórę.

10. Skórki z bananów

Skórki bananowe zawierają określone enzymy i kwasy, które według niektórych osób mogą pomóc w usunięciu pieprzyka. Jedną z potencjalnych korzyści stosowania skórki banana na skórze jest to, że działa ona jak balsam.

11. Kochanie

Niektóre badania wskazują, że miód ma przeciwutleniacze i właściwości przeciwzapalne. Niektórzy uważają, że zastosowanie miodu do moli spowoduje ich zniknięcie w ciągu kilku dni.

12. Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru ma podobno właściwości, które pomagają usunąć pieprzyki po nałożeniu na skórę. Powinien być stosowany trzy do czterech razy dziennie. Należy skonsultować się z farmaceutą, aby znaleźć rodzaj nadtlenku wodoru uznanego za odpowiedni do tego celu.

13. Aloe vera

Aloe vera zawiera wiele rozpoznawalnych właściwości promujących skórę. Niektórzy wierzą, że w miarę upływu czasu, aloes pomaga usuwać pieprzyki. Nałóż roślinę lub wytworzony produkt na kreta. Ważne jest, aby najpierw wykonać test alergiczny, ponieważ możliwe jest uczulenie na aloes.

14. Olej kokosowy

Olej kokosowy może pomóc w innych problemach skórnych, ale nie ma badań wskazujących, że może pomóc w usunięciu pieprzyków. Jednak niektórzy ludzie sądzą, że zmniejszy to wielkość pieprzyka, gdy będzie stosowany codziennie.

Środki zaradcze, których należy unikać

Dermatolog kontrolujący kret.

Nikt nie powinien stosować metody usuwania kretów w domu w miejsce oceny medycznej. Ważne jest, aby pamiętać, że środki do domu nie będą skutecznie leczyć raka rak.

Każdy, kto ma podejrzanie wyglądającego kreta lub chce usunąć kret, musi najpierw udać się do lekarza. Lekarz może sprawdzić, czy kret jest nowotworowy i będzie mógł omówić opcje usuwania.

Ludzie powinni zachować ostrożność podczas korzystania z kresek do usuwania kresek dostępnych w aptekach lub innych sklepach. Wiele z tych dostępnych bez recepty kremów usunie więcej niż sam kret, co może spowodować pozostawienie kieszeni w skórze, która nie będzie gołała się lub zniknęła.

Osoby, które mają problemy z leczeniem tkanek, takie jak ludzie z cukrzycą, powinny współpracować z lekarzem, aby bezpiecznie usunąć pieprzyki.

Osoba powinna również unikać lub zaprzestać używania środków do domu, które powodują niepożądane reakcje.Jeśli stosuje się metodę domową, osoba powinna natychmiast zaprzestać jej stosowania, jeśli zaczerwienienie, obrzęk lub jakiekolwiek inne działania niepożądane.

Kiedy iść do lekarza

Przed rozpoczęciem metody usuwania kretów w domu należy skontaktować się z lekarzem lub dermatologiem.

Ludzie powinni także być świadomi oznak raka skóry. Jeśli dana osoba zauważy jeden lub więcej z poniższych znaków na swoim pieprzu, powinna udać się do lekarza na badanie:

  • nieregularny kształt
  • nieregularne granice
  • szybko zmieniając kształt lub rozmiar
  • zmieniając kolory
  • średnica większa niż ¼ cala

Na wynos

Środki domowe do usuwania moli nie są dobrze zbadane i oferują różne stopnie ryzyka.

Osoba nie powinna nigdy stosować metod domowych w celu zastąpienia jej przez lekarza. Lekarz może pomóc w identyfikacji nowotworowych znamion, które wymagają innego leczenia.

Dla niektórych osób metody domowe mogą być niedrogim rozwiązaniem dla usuwania niechcianych pieprzyków, ale muszą dokładnie zbadać lekarstwo i mieć świadomość, że może ono nie działać, może powodować działania niepożądane, a nawet może być niebezpieczne.

Like this post? Please share to your friends: