Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Cynamon, cukier we krwi i cukrzyca

Osoby chore na cukrzycę często doświadczają ograniczeń dietetycznych, aby kontrolować poziom cukru we krwi i zapobiegać powikłaniom.

Chociaż badania znajdują się we wstępnej fazie, cynamon może pomóc w walce z niektórymi objawami cukrzycy. Jest również mało prawdopodobne, aby powodowało skoki ciśnienia krwi lub zakłócać poziom cukru we krwi. Ludzie cierpiący na cukrzycę, którzy przegapią słodki smak, mogą uznać, że cynamon jest dobrym zamiennikiem cukru.

Czy cynamon może wpływać na poziom cukru we krwi?

cynamon

Cynamon okazał się obiecujący w leczeniu cukru we krwi, a także niektórych innych objawów cukrzycy.

Badanie wpływu cynamonu na poziom cukru we krwi na cukrzycę jest mieszane i we wczesnym stadium. Większość badań była bardzo mała, więc potrzeba więcej badań.

Osoby z cukrzycą, które są zainteresowane lekami ziołowymi, mogą być zaskoczone, gdy dowiedzą się, że lekarze poważnie traktują potencjalny wpływ cynamonu na niektóre objawy cukrzycy.

W opublikowanym w 2003 roku badaniu porównano wpływ dziennego spożycia 1, 3 i 6 gramów (g) cynamonu z grupą, która otrzymywała placebo przez 40 dni.

Wszystkie trzy poziomy spożycia cynamonu obniżały poziom cukru we krwi i poziom cholesterolu. Efekty obserwowano nawet 20 dni po tym, jak uczestnicy nie przyjmowali już cynamonu.

Niedawne badanie przeprowadzone w 2016 roku na 25 osób wykazało, że cynamon może być korzystny dla osób ze źle kontrolowaną cukrzycą. Uczestnicy spożywali 1 g cynamonu przez 12 tygodni. Rezultatem było zmniejszenie poziomu cukru we krwi na czczo.

Jednak opublikowane w 2013 r. Badanie miało inny wynik. Badanie, które wykorzystywane bardziej niezawodny sposób, miał nieco więcej uczestników, w 70. Naukowcy odkryli, że 1 g cynamonu dziennie przez 30 dni i 60 dni oferowane żadnych poprawę poziomu cukru we krwi.

Opublikowana w 2016 r. Analiza podjęła próbę połączenia istniejących badań nad rolą cynamonu w redukcji cukru we krwi.

Autorzy analizowali 11 badań nad cynamonem w leczeniu cukrzycy. Wszystkie 11 spowodowało pewne obniżenie poziomu cukru we krwi na czczo. Badania, które mierzyły poziomy HbA1C, również osiągnęły niewielkie obniżki.

Jednak tylko w czterech badaniach osiągnięto redukcje zgodnie z celami leczenia American Diabetes Association. Sugeruje to, że cynamon może być użytecznym narzędziem leczniczym, ale nie zastępuje tradycyjnych metod leczenia cukrzycy.

Wcześniejsza analiza opublikowana w 2011 r. Wskazuje również na potencjał cynamonu do obniżania poziomu cukru we krwi. Naukowcy porównując wyniki ośmiu poprzednich badań stwierdzili, że średnia redukcja poziomu cukru we krwi wynosi 3-5 procent.

Nie ma badań sugerujących, że cynamon negatywnie wpływa na poziom cukru we krwi. Oznacza to, że jest to bezpieczna metoda dla osób chorych na cukrzycę, które chcą zdrowszej alternatywy dla cukru, soli i innych nieprzyjaznych dla diabetyków środków smakowo-zapachowych.

Inne zdrowotne korzyści cynamonu dla cukrzycy

Cynamon okazał się również obiecujący w radzeniu sobie z innymi objawami cukrzycy. W badaniu z 2003 r. Stwierdzono również obniżenie poziomu tłuszczu we krwi i tak zwany „zły” cholesterol. Poziom pozostawał mniejszy nawet 20 dni po tym, jak uczestnicy przestali spożywać cynamon.

Opublikowane w 2016 r. Badania porównują wpływ różnych poziomów spożycia cynamonu na kardamon, imbir i szafran. Cynamon i inne zioła nie miały wpływu na ciśnienie krwi, pomiar ciała ani na wskaźnik masy ciała.

Wskazówki dotyczące używania cynamonu

lekarz konsultuje się z pacjentem

Dotychczasowe badania nad działaniem cynamonu na cukrzycę wykorzystują niewielkie ilości cynamonu – zazwyczaj łyżeczkę lub mniej.

Osoby zainteresowane wypróbowaniem cynamonu jako suplementu do tradycyjnego leczenia cukrzycy powinny zacząć od małego, około 1 g na dzień (około ¼ do ½ łyżeczki).

Podobnie jak różne leki przeciwcukrzycowe powodują różne wyniki i działania niepożądane u różnych pacjentów, cynamon nie będzie działał dla wszystkich. Niektóre osoby mogą nawet odczuwać skutki uboczne.

Niektóre strategie mające na celu zwiększenie szans na sukces przy jednoczesnym obniżeniu ryzyka obejmują:

  • Prowadzenie dziennika żywności.
  • Trzymanie się normalnych planów opieki diabetologicznej. Cynamon nie zastępuje monitorowania poziomu cukru we krwi, zdrowej diety ani leków przeciwcukrzycowych.
  • Porozmawiaj z lekarzem, zanim spróbujesz nowych leków na cukrzycę, w tym cynamonu i innych ziołowych środków zaradczych.
  • Używanie cynamonu jako środka aromatyzującego do zdrowej żywności, takiej jak płatki owsiane i muesli. Ludzie powinni unikać jedzenia bułeczek cynamonowych, lepkich bułeczek lub innych słodkich pokarmów bogatych w cynamon.
  • Możliwe jest również, że ludzie, którzy nie lubią smaku cynamonu, kupują cynamonowe ziołowe suplementy.

Kto powinien unikać cynamonu?

Cynamon jest bezpiecznym aromatem dla większości osób z cukrzycą. Jednak ludzie z chorobą wątroby lub którzy uważają, że są zagrożeni chorobą wątroby, mogą potrzebować unikania cynamonu, szczególnie w dużych ilościach.

Cynamon występuje w dwóch formach: cejlońskiej i cynamonowej. Cassia jest powszechnie stosowana w Stanach Zjednoczonych i zawiera niewielkie ilości substancji zwanej kumaryną. Niektórzy ludzie są wrażliwi na tę substancję chemiczną i jeśli przyjmują ją w dużych dawkach, mogą rozwinąć się choroby wątroby. Ludzie, którzy już cierpią na chorobę wątroby, są szczególnie zagrożeni.

Większość badań dotyczących roli kumaryny w niewydolności wątroby dotyczy znacznie większych ilości cynamonu niż te zalecane w leczeniu cukrzycy. Podkreśla to znaczenie rozpoczynania od bardzo małych ilości cynamonu.

Ludzie powinni rozważyć również zastosowanie cynamonowego dodatku cejlońskiego zamiast bardziej dostępnego cynamonu cynamonowego.

Interakcje

Cynamon jest bezpieczny do przyjmowania z większością leków i środków ziołowych. Osoby przyjmujące inny lek powinny najpierw skonsultować się z lekarzem. Nawet naturalne środki, takie jak cynamon, mogą wywoływać negatywne interakcje.

Osoby chore na cukrzycę, które przyjmują lek, który może zaszkodzić wątrobie, powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem cynamonu.Powinni także rozważyć Ceylon zamiast cynamonu cynamonowego.

Cynamon może również wchodzić w interakcje z lekami przeciw krzepliwości krwi, takimi jak warfaryna i niektórymi lekami na ciśnienie krwi.

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia negatywnych interakcji i innych działań niepożądanych, osoby chore na cukrzycę powinny rejestrować wszelkie nowe lub nietypowe objawy. Osoby chore na cukrzycę powinny zgłaszać lekarzowi wszelkie działania niepożądane, gdy tylko się pojawią. Pomaga to osobom chorym na cukrzycę podejmować dobre decyzje dotyczące leczenia i unikać potencjalnie poważnych skutków ubocznych.

Like this post? Please share to your friends: