Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Ćwiczenia na twarzy: klucz do młodszego wyglądu?

Teraz, gdy zbliżam się do moich lat 30-tych, zaczęłam dostrzegać subtelne oznaki starzenia: wokół oczu pojawiają się zmarszczki, a moja skóra z pewnością nie jest tak twarda jak kiedyś. Tak więc, podobnie jak większość kobiet, które chcą zachować młodzieńczy wygląd, sięgam do kremów przeciwstarzeniowych i maseczek. Ale zgodnie z nowymi badaniami, ćwiczenia twarzy również mogą być warte spróbowania.

W średnim wieku kobieta patrząc na jej wygląd

Nowe badanie sugeruje, że ćwiczenie twarzy przez 30 minut, co najmniej co drugi dzień, może nadwyrężać mięśnie twarzy i prowadzić do zmniejszenia widocznych oznak starzenia.

Wyniki – dr Murada Alama, profesora dermatologii na Northwestern University Feinberg School of Medicine w Chicago, IL i współpracowników – zostały niedawno opublikowane w.

Starzenie się jest nieodłączną częścią życia. Nie ważne, jak bardzo chcemy, nie możemy zatrzymać zegara. Jeśli chodzi o nasz wygląd, z pewnością próbujemy.

Światowy rynek przeciwdziałający procesowi starzenia się wart był w 2016 r. 250 miliardów dolarów. Do 2021 r. Ta liczba ma wynieść 331,41 miliarda dolarów.

Liczby te zawierają wiele zabiegów kosmetycznych i produktów zaprojektowanych w celu opóźnienia lub zatrzymania oznak starzenia się, w tym kremów przeciwzmarszczkowych, botoksu, peelingów chemicznych i terapii przeciw pigmentacji.

Szczerze mówiąc, myśl o stosowaniu jakiegokolwiek leczenia przeciwstarzeniowego, które nie wychodzi z wanny, powoduje drżenie kręgosłupa, dlatego nowe badanie wpadło mi w oko.

Ćwiczenia twarzy brzmią prosto i ekonomicznie, i – co najważniejsze – nie wymagają schodzenia pod nóż. Ale czy naprawdę mogą nam pomóc wyglądać młodziej? Dr Alam i jego koledzy zbadali sprawę.

Testowanie 20 tygodni ćwiczeń twarzy

Do badania naukowcy zgłosili się do 27 kobiet w wieku 40-65 lat. Podczas dwóch 90-minutowych sesji „twarzą w twarz” kobiety uczono 32 ćwiczeń twarzy opracowanych przez współautora badania, Gary’ego Sikorskiego, z Happy Face Yoga w Providence, RI.

Ćwiczenia obejmowały The Cheek Lifter, w którym otwierasz usta, tworząc kształt litery „O”, ustawiasz górną wargę na zębach, uśmiechasz się do podniesienia mięśni policzka, a następnie delikatnie kładziesz palce na górnej części policzków. Następnie kilkakrotnie opuść i unieś policzki.

Innym elementem jest Happy Cheeks Sculpting, z uśmiechem na ustach ściągniętych w celu uniesienia mięśni policzkowych. Następnie umieść palce w kącikach ust i wsuń je na wierzch policzków. Tę pozycję należy trzymać przez 20 sekund.

Uczestnicy wykonywali ćwiczenia twarzy w domu przez 20 tygodni, kończąc je przez 30 minut dziennie przez pierwsze 8 tygodni i 30 minut co drugi dzień przez pozostałe 12 tygodni.

Mieli zdjęcia zrobione przed badaniem oraz po 8 tygodniach i 20 tygodniach. Te zdjęcia zostały przeanalizowane przez dermatologów w trzech punktach czasowych, aby ustalić, czy ćwiczenia twarzy miały jakikolwiek wpływ na wygląd kobiet.

Dermatolodzy byli zaślepieni eksperymentem, aby uniknąć potencjalnego uprzedzenia.

Wagowe skany twarzy Merz-Carruthers zostały wykorzystane do oceny starzenia się twarzy uczestników, a dermatolodzy oceniali 19 charakterystycznych rysów twarzy. Zostali również poproszeni o odgadnięcie wieku każdej kobiety przed badaniem oraz w 8 i 20 tygodniu.

Pojawienie się wieku zmniejszyło się o 3 lata

Czy ćwiczenia twarzy mogą nam pomóc w zwalczaniu widocznych oznak starzenia?

Ze zdjęć kobiet po zakończeniu ćwiczeń twarzy dermatolodzy zauważyli znaczny wzrost pełności górnych i dolnych policzków.

Dr Alam i jego współpracownicy wyjaśniają, że wraz z wiekiem „tłuste poduszki” pomiędzy mięśniem i skórą – które pomagają w kształtowaniu twarzy – zaczynają stawać się cieńsze, powodując opadanie twarzy.

„Ale jeśli mięsień pod spodem stanie się większy”, mówi Emily Poon z Wyższej Szkoły Medycznej w Feinbergu, „skóra ma pod sobą więcej farszu, a mocniejszy mięsień sprawia, że ​​kształt twarzy jest pełniejszy. objętość twarzy i przeciwdziałanie efektowi związanego ze starzeniem się tkanki tłuszczowej i rozluźnienia skóry. „

Wydaje się, że wzrost objętości twarzy ma wpływ na to, jak wyglądamy młodo; dermatolodzy ocenili średni wiek uczestników na 50,8 lat przed ćwiczeniami na twarz. Liczba ta spadła do 49,6 roku w tygodniu 8 i do 48,1 roku w tygodniu 20.

„To prawie 3-letni spadek w wyglądzie wieku w ciągu 20-tygodniowego okresu” – zauważa dr Alam. Same kobiety również zauważyły ​​zauważalną różnicę w wyglądzie twarzy i stwierdziły, że są bardzo zadowolone z wyników.

Czy to oznacza, że ​​powinienem zdecydować się na ćwiczenia twarzy przeciw kremowi przeciw starzeniu? Niekoniecznie, ale na pewno warto spróbować.

„Ćwiczenia powiększają i wzmacniają mięśnie twarzy, dzięki czemu twarz staje się jędrniejsza, bardziej stonowana i kształtowana jak młodsza twarz” – mówi dr Alam.

„Zakładając, że wyniki są potwierdzone w szerszym badaniu, osoby mają teraz niski koszt, nietoksyczny sposób na wyglądanie młodziej lub w celu wzmocnienia innych zabiegów kosmetycznych lub przeciwstarzeniowych, których mogą poszukiwać.”

Dr Murad Alam

Like this post? Please share to your friends: