Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Cure For Grey Hair and Vitiligo Found

Zmodyfikowana pseudokatalaza, nowy związek, który odwraca stres oksydacyjny, może zapewnić lekarstwo na utratę koloru skóry lub włosów, tj. Siwe włosy lub bielactwo, badacze z Wielkiej Brytanii i Niemiec podali w „The FASEB Journal” w 2013 roku.

Konieczność użycia farb do włosów, aby ukryć klasyczny znak starzenia się – siwe włosy – może wkrótce przestać należeć do przeszłości.

Plastry z Vitiligo na rękach
Mówi się, że PC-KUS przywraca kolor skóry u pacjentów z bielactwem

Naukowcy z Instytutu Pigmentary Disorders we współpracy z Uniwersytetem EM Arndt w Greifswaldzie w Niemczech i Centrum Nauk o Skórze, School of Life Sciences na University of Bradford, Wielka Brytania, wyjaśnili, że włosy ludzi szarzeją z powodu ogromnego stresu oksydacyjnego spowodowanego przez nagromadzenie nadtlenku wodoru w mieszkach włosowych. Powoduje to, że włosy odbarwiają się od środka na zewnątrz.

Naukowcy odkryli, że ten ogromny wzrost nadtlenku wodoru można odwrócić za pomocą aktywowanego UVB związku o nazwie PC-KUS, zmodyfikowanej pseudokatalazy. Zespół badawczy opracował nowe, opatentowane leczenie.

Autorzy dodali, że leczenie PC-KUS jest również skuteczne u pacjentów z bielactwem. Bielactwo to długotrwały problem skórny, który powoduje powstawanie białych łatek depigmentacyjnych, które rozwijają się i rosną w pewnych częściach skóry.

Autorka badań, Karin U. Schallreuter, M.D., powiedziała:

„Do tej pory nie ma wątpliwości, że nagła utrata odziedziczonej skóry i umiejscowiony kolor włosów może wpłynąć na te osoby na wiele podstawowych sposobów. Udokumentowano poprawę jakości życia po całkowitej, a nawet częściowej udanej repigmentacji”.

Schallreuter i zespół przeanalizowali 2411 pacjentów z różnych krajów z bielactwem. Pięćdziesiąt siedem (2,4%) z nich zdiagnozowano SSV (stricte segmentalne bielactwo) i 76 (3,2%) zdiagnozowano mieszane bielactwo, które jest SSV plus NSV (nie-segmentowy bielactwo).

Naukowcy odkryli, że osoby z SSV z określonym rozkładem neraw obejmującym rzęsy i skórę wykazywały ten sam stres oksydacyjny, występujący w znacznie częstszym ogólnym NSV. Ogólne NSV związane jest ze zmniejszonymi zdolnościami antyoksydacyjnymi, w tym reduktazą tioredoksyny, katalazą i mechanizmami naprawczymi reduktaz metoksyny sulfotlenków.

Naukowcy odkryli, że leczenie PC-KUS prowadzi do pomyślnych wyników leczenia pacjenta – przywracano pigmentację pacjentów w ich skórze i przywracano rzęsy – tj. Odzyskiwali swoją pierwotną skórę i kolor włosów.

Gerald Weissmann, M.D., redaktor naczelny The FASEB Journal, powiedział:

„Od pokoleń stworzono wiele środków, aby ukryć siwe włosy, ale teraz, po raz pierwszy, opracowano rzeczywistą metodę leczenia, która prowadzi do źródła problemu.

Jest to ekscytująca wiadomość, ale jeszcze bardziej ekscytujące jest to, że działa to również na bielactwo. Ten stan, choć technicznie kosmetyczny, może mieć poważne skutki społeczno-emocjonalne. Opracowanie skutecznego leczenia tego schorzenia może radykalnie poprawić życie wielu ludzi. „

Kobieta z siwe włosy
Siwe włosy są spowodowane masową akumulacją nadtlenku wodoru we włosowych mieszków włosowych.

Niniejsze sprawozdanie stanowi kontynuację studium z 2009 roku, które wyjaśniło, dlaczego nasze włosy stają się szare. Naukowcy z uniwersytetów w Bradford w Anglii oraz Mainz i Lubeka w Niemczech wyjaśnili w The FASEB Journal (wydanie z marca 2009 r.), Że siwiejące włosy nie mają absolutnie nic wspólnego z mądrością. Napisali, że „Szarość jest spowodowana masywnym nagromadzeniem nadtlenku wodoru z powodu zużycia naszych mieszków włosowych.”

Nadtlenek wodoru ostatecznie blokuje normalną produkcję melaniny, naturalnego pigmentu odpowiedzialnego za kolor włosów, a także koloru skóry i oczu.

Like this post? Please share to your friends: