Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Cold Virus Lingers na 35% powierzchni dotkniętych

Żyjemy w świecie, w którym zimny wirus (rinowirus) zatrzymuje się na 35% powierzchni dotkniętych nieumytymi rękami – a to wiele powierzchni – mówią naukowcy z University of Virginia Health System, USA. Nawet 18 godzin po dotknięciu brudnymi rękami naukowcy wykryli ślady rinowirusa. Rinowirus odpowiada za około połowę wszystkich przeziębień u dzieci i dorosłych.

W USA dorośli zwykle łapią około dwóch przeziębień rocznie – dzieci łapią około siedmiu do dziesięciu. Największe rozprzestrzeniania się przeziębienia to niemowlęta i dzieci.

Naukowcy przeszli przez pokoje hotelowe z grzebieniem zębów, szukając między innymi obecności zimnego wirusa na powierzchni klamek drzwi, włączników światła, telefonów, pilotów telewizyjnych i długopisów.

Naukowcy doszli do wniosku, że cokolwiek dotkniesz w pokoju hotelowym, masz 50% szans na nawiązanie kontaktu i znalezienie zimnego wirusa. Jeśli powierzchnia zostanie dotknięta w ciągu ostatniej godziny, ryzyko skacze do 60% i do około 33%, jeśli ostatni kontakt ludzi z brudnymi rękami był 18 godzin temu.

Ludzie są znacznie bardziej podatni na przeziębienie, jeśli są w bezpośrednim kontakcie z osobą zarażoną. Jednak to badanie wykazało, że ekspozycja na rinowirus może trwać co najmniej jeden dzień.

W Wielkiej Brytanii każdego roku potwierdza się 120 milionów przypadków przeziębienia. W ciągu najbliższych kilku tygodni 420 000 Brytyjczyków odwiedzi swojego lekarza pierwszego kontaktu (lekarza rodzinnego – lekarza pierwszego kontaktu) narzekającego na przeziębienie. Gdy letnie ciepło na półkuli północnej ustępuje miejsca jesieniom (opadom), sezon na przeziębienie robi gigantyczny skok. Infekcje osiągają szczyt pod koniec września, a następnie ponownie w styczniu (również w okresach, kiedy dzieci wracają do szkoły).

W dzisiejszym świecie współczesnej medycyny i przełomów naukowych wciąż nam brakuje lekarstwa na przeziębienie.

Wielu ekspertów zdrowia publicznego twierdzi, że problem się pogarsza, ponieważ nasze diety się pogarszają, nasze miasta stają się coraz bardziej zatłoczone, a nasz styl życia staje się coraz bardziej stresujący.

Kliknij poniżej, aby zobaczyć artykuł z University of Virginia Health System:
„Już niedługo – badacze UVA odkryją, że goście hotelowi z przeziębieniem mogą zostawić zaraz za sobą zarazki”

Napisane przez: Christian Nordqvist
Redaktor: Medical News Today

Like this post? Please share to your friends: