Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Chińskie ćwiczenia są dobre dla serca

Czy martwisz się o swoje ciśnienie krwi i poziom cholesterolu? Tai Chi lub Qigong mogą pomóc. Te i inne rodzaje tradycyjnych chińskich ćwiczeń wydają się zwiększać zdrowie i dobre samopoczucie osób z chorobami układu krążenia, wysokim ciśnieniem krwi lub udarem mózgu, mówią badania opublikowane w Internecie.

[tai chi]

Różne formy chińskich ćwiczeń zyskują popularność na całym świecie.

Jeden z najbardziej znanych, Tai Chi, jest polecany przez Women’s Health Watch Harvard Medical Center dla każdego, niezależnie od wieku, w tym na wózku inwalidzkim. Korzyści obejmują pomaganie ludziom w utrzymaniu siły, elastyczności i równowagi.

W oparciu o starożytne chińskie sztuki walki, Tai Chi łączy w sobie delikatną aktywność fizyczną z elementami medytacji, świadomości ciała, wyobrażeń i uwagi do oddychania.

„Qi”, wymawiane „chi”, odnosi się do siły energii, która zgodnie z chińską filozofią przepływa przez ciało. Tai Chi i Qigong dążą do odblokowania i zachęcenia do przepływu qi.

Niemniej jednak, nalega na Watch Zdrowia, aby czerpać korzyści z chińskich ćwiczeń, uczestnicy nie muszą podpisywać się pod swoimi przekonaniami; po prostu idź z falą.

Niektóre badania wykazały korzyści dla pacjentów z chorobą sercowo-naczyniową, którzy wykonują tego typu ćwiczenia, szczególnie w zakresie ciśnienia krwi i wydolności wysiłkowej. Jednak zakres poprawy nie został potwierdzony.

Spadek ciśnienia krwi, LDL i trójglicerydów

Chen Pei-Jie, główny autor badań i przewodniczący Shanghai University of Sport w Chinach, a jego zespół dokonał przeglądu 35 badań, w tym 2 249 uczestników z 10 krajów.

Badania w ich metaanalizie losowo przypisali uczestnikom grupy według tego, czy wykonywali tradycyjne chińskie ćwiczenia, takie jak Tai Chi, Qigong i Baduanjin, angażowali się w inne rodzaje ćwiczeń lub nie zmienili poziomu swojej aktywności.

Uczestnictwo w chińskich ćwiczeniach zmniejszyło średni poziom skurczowego ciśnienia krwi o ponad 9.12 mmHg, a rozkurczowe ciśnienie krwi o ponad 5 mmHg. Małe, ale istotne statystycznie redukcje wystąpiły w lipoproteinach o małej gęstości (LDL), znanych również jako „złego cholesterolu” i w triglicerydach.

Pacjenci zgłaszali większą satysfakcję z jakości życia i niższych poziomów depresji.

Nie nastąpiła zmiana częstości akcji serca, poziomu sprawności aerobowej i wyników ogólnych kwestionariuszy zdrowotnych.

Współautor Yu Liu, dr, dziekan Wydziału Kinezjologii na Shanghai University of Sport w Chinach, mówi:

„Tradycyjne chińskie ćwiczenia są mało ryzykowną, obiecującą interwencją, która może być pomocna w poprawie jakości życia pacjentów z chorobami układu krążenia, główną przyczyną niepełnosprawności i śmierci na świecie.”

Ograniczenia obejmują fakt, że kryteria włączenia były różne w różnych badaniach, uczestnicy byli obserwowani przez maksymalnie 1 rok, a termin „tradycyjny chiński ćwiczenie” obejmuje szeroki zakres działań.

Zespół badał korzyści płynące z tradycyjnych chińskich ćwiczeń na różne choroby od ponad 5 lat. Autorzy mają nadzieję na przeprowadzenie nowych, randomizowanych, kontrolowanych badań dotyczących wpływu różnych rodzajów tradycyjnych chińskich ćwiczeń na choroby przewlekłe.

Apelują również o więcej dowodów naukowych, aby ustalić dokładne fizyczne i psychiczne korzyści tego rodzaju ćwiczeń.

wcześniej poinformował, że Tai Chi może zmniejszyć stan zapalny u osób, które przeżyły raka.

Like this post? Please share to your friends: