Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Zjedz śniadanie, aby poprawić swoje zdrowie serca

Nowe badanie zdaje się potwierdzać, że jedzenie jest równie ważne dla zdrowia, jak i dla jedzenia.

Amerykańscy naukowcy poprosili mężczyzn o wypełnienie ankiet dotyczących tego, co zjadali, a kiedy je spożywali, a następnie śledzili ich zdrowie przez 16 lat. Uważa się, że ci, którzy twierdzili, że opuścili śniadanie, są bardziej narażeni na atak serca lub śmiertelną chorobę wieńcową.

Główny autor Leah Cahill z Harvard School of Public Health (HSPH) i jego współpracownicy piszą o swoich odkryciach w 23 lipca w piśmie American Heart Association.

W oświadczeniu Leah Cahill, która jest stypendystką w dziale odżywiania w HSPH, wyjaśnia, co kryje się za odkryciami:

„Pomijanie śniadania może prowadzić do jednego lub więcej czynników ryzyka, w tym otyłości, wysokiego ciśnienia krwi, wysokiego poziomu cholesterolu i cukrzycy, co z kolei może prowadzić do ataku serca w czasie.”

W ramach swoich badań naukowcy przeanalizowali kwestionariusze dotyczące częstotliwości żywności wypełnione przez 26 902 pracowników służby zdrowia w wieku od 45 do 82 lat i monitorowali ich stan zdrowia przez 16 lat w latach 1992-2008. Na początku badania mężczyźni byli chorzy na choroby serca i nowotwory.

W okresie obserwacji 1572 mężczyzn doświadczyło niewydolności serca lub zmarło na chorobę wieńcową.

Kiedy analizowali dane, naukowcy stwierdzili, że mężczyźni, którzy powiedzieli, że nie mają śniadania, mają o 27% większe ryzyko ataku serca lub zgonu z powodu choroby wieńcowej niż mężczyźni, którzy twierdzili, że jedli śniadanie.

Mężczyźni, którzy opuścili śniadanie, mieli inne czynniki ryzyka

Mężczyźni, którzy mówili, że opuścili śniadanie, byli młodsi, samotni, palacze, którzy pracowali na pełen etat, nie ćwiczyli dużo i pili więcej alkoholu.

Naukowcy odkryli również, że gdy poprawiali wyniki, aby wywierać wpływ na wskaźnik masy ciała, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i cukrzycę, powiązania pomiędzy pomijaniem śniadania a zwiększonym ryzykiem ataku serca lub śmierci z powodu choroby wieńcowej były o wiele słabsze: już nieistotne statystycznie.

Zauważają, że sugeruje to „nawyki żywieniowe mogą wpływać na ryzyko choroby niedokrwiennej serca poprzez ścieżki związane z tymi parametrami ryzyka”.

Nie znaleźli też żadnych powiązań między tym, ile razy dziennie mężczyźni mówili, że jedli i ryzyko choroby wieńcowej serca.

Jedzenie późno w nocy związane z chorobą serca

Jednak znaleźli powiązanie między jedzeniem późną nocą a chorobą niedokrwienną serca. W porównaniu z mężczyznami, którzy twierdzili, że nie jedli późno w nocy, wśród tych, którzy tak robili, było o 55% większe ryzyko choroby wieńcowej.

Autorzy zauważają jednak, że sądząc po niewielu mężczyznach uczestniczących w badaniu, którzy jedli późno w nocy, było to mało prawdopodobne, aby stanowiły poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Leah Cahill twierdzi, że przesłanie z badania, które wzmacnia wcześniejsze badania, brzmi: „Nie opuszczaj śniadania”. Spożywanie zdrowego posiłku na początku dnia wiąże się z mniejszym ryzykiem zawału serca.

Porady na śniadanie

Włącz do swojego śniadania wiele rodzajów zdrowej żywności – radzi Leah Cahill – ponieważ jest to „łatwy sposób, aby zapewnić posiłek zapewniający odpowiednią energię i zdrową równowagę składników odżywczych, takich jak białko, węglowodany, witaminy i minerały”.

Miska płatków śniadaniowych
Dodanie orzechów i posiekanego owocu na płatki to „świetny sposób na rozpoczęcie dnia” – mówią autorzy

Jeśli jesz miskę zbożową, spróbuj dodać orzechy i pokrojone owoce lub płatki owsiane ze stali. To „świetny sposób na rozpoczęcie dnia”, dodaje Leah Cahill.

Starszy autor Eric Rimm, profesor medycyny w Harvard Medical School, twierdzi, że zespół przez dziesięciolecia analizował wpływ jakości i składu diety na zdrowie, a teraz to nowe badanie sugeruje, że ogólne nawyki żywieniowe powinny być również brane pod uwagę przy obniżaniu ryzyka. chorób serca.

Podczas konferencji w 2012 r. Brytyjscy naukowcy przedstawili badanie, które wyjaśniło, dlaczego ludzie, którzy opuszczają śniadanie, mają tendencję do znalezienia żywności o wysokiej wartości kalorycznej bardziej atrakcyjnej w późniejszym czasie: ich obwody mózgowe mogą być ukierunkowane na szukanie jej podczas postu.

Komentarze od organizacji charytatywnej dotyczącej zdrowia serca

Starszy dietetyk British Heart Foundation, Victoria Taylor, odpowiedział na bieżące doniesienia naukowe na temat świadczeń śniadaniowych. Ona mówi:

„W porannym pośpiechu może być zbyt łatwo pominąć śniadanie, ale to badanie sugeruje, że może to mieć większy wpływ na nasze zdrowie, niż mogłoby się wydawać.

Jednak badacze ci patrzyli tylko na mężczyzn w wieku powyżej 45 lat, więc powinniśmy zobaczyć dalsze badania, aby potwierdzić, że śniadanie ma taki sam wpływ na zdrowie serca innych grup ludzi. „

Victoria Taylor dodaje:

„Zdajemy sobie sprawę, że zdrowe i syte śniadanie może sprawić, że biszkopt z tego poranka stanie się mniej kuszący, a także da ci kolejną możliwość poszerzenia asortymentu pokarmów w diecie.

„Toast pełnoziarnisty lub płatki takie jak owsianka z mlekiem o niskiej zawartości tłuszczu to dobry sposób na rozpoczęcie dnia. Spróbuj pokrojonego w plasterki bananów lub suszonych owoców na wierzchu, a będziesz na najlepszej drodze do pięciu dni przed tym, zanim opuścił dom. „

PLMedBook