Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Zarażony wyprysk: Co powinieneś wiedzieć

Wyprysk to termin używany do opisania wielu różnych chorób, które powodują zaczerwienienie, swędzenie i stan zapalny skóry. Najczęstszym rodzajem wyprysku jest atopowe zapalenie skóry.

Egzema występuje głównie u niemowląt, a większość dzieci wyrasta z wyprysku do czasu, gdy mają około 10 lat. W przypadkach, gdy wyprysk utrzymuje się w wieku dorosłym, ludzie zazwyczaj są w stanie kontrolować swój stan za pomocą kremów z lekami.

Czasami egzema może ulec zakażeniu. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy wirus lub bakteria dostanie się do otwartych pęcherzy lub ran w miejscu wysypki wypryskowej.

Ważne jest, aby osoby cierpiące na egzemę lub opiekunów dzieci z wypryskiem wiedzieli, co powoduje zarażenie, objawy i opcje leczenia.

Przyczyny

Egzema na szyi.

Infekcje Wyprysk spowodowany jest przez różne potencjalne wirusy, bakterie lub grzyby. Oto niektóre z bardziej powszechnych drobnoustrojów odpowiedzialnych za powodowanie zakażonych wyprysków:

 • infekcje grzybicze, takie jak grzybica (grzybica)
 • wirus opryszczki pospolitej

to rodzaj bakterii znalezionych na skórze prawie wszystkich osób z wypryskiem. Żyje również na skórze około 20 procent zdrowych osób dorosłych.

rozwija się na płaczącej lub połamanej skórze. W przypadku infekcji gronkowcem egzema rozprzestrzenia się szybciej i sprawia, że ​​leczenie staje się trudniejsze.

Ringworm jest częstym źródłem grzybicy w egzemie. Ringworm można znaleźć na całym ciele i zwykle pojawia się jako izolowane łatki. Może również wystąpić między palcami, gdzie jest znana jako stopa sportowca.

Infekcje grzybicze częściej występują u osób z wypryskiem, ale są stosunkowo powszechne u wszystkich osób.

Herpes simplex może również wywoływać infekcje u ludzi z wypryskiem, więc jest to dobry pomysł dla osób z wypryskiem, aby w miarę możliwości unikać osób z opryszczką.

Wtórne zakażenie skóry wywołane wirusem opryszczki pospolitej nazywa się wypryskiem herpeticum. Jeśli nie zostanie prawidłowo zdiagnozowana i poddana terapii przeciwwirusowej, może spowodować poważne konsekwencje, prowadzące nawet do ślepoty lub śmierci.

Większość osób, u których zarażono egzemę, będzie mieć otwartą ranę w dotkniętym obszarze. Otwarte rany zwykle rozwijają się, ponieważ osoba drapała się po skórze.

Objawy

Zarażony wyprysk łatwo rozpoznać, ponieważ obszar ten zwykle wydaje się być bardziej zaogniony.

Osoba z zarażonym wypryskiem może również odczuwać:

 • palenie
 • ekstremalne swędzenie
 • drenaż płynu
 • pęcherzenie
 • biała lub żółta ropa

W bardziej zaawansowanych przypadkach dana osoba może odczuwać cięższe objawy, w tym:

 • gorączka
 • dreszcze
 • bóle
 • zmęczenie

Jeśli ktokolwiek doświadcza któregokolwiek z tych objawów w miejscu wyprysku, powinien poprosić o interwencję medyczną w celu leczenia infekcji.

Komplikacje

Starszy kobieta w gabinecie dermatologa, po skórze z tyłu dłoni zbadane pod światło.

Zarażony wyprysk jest powikłaniem egzemy, ale może powodować problemy i problemy.

Niektóre typowe powikłania zakażonego wyprysku mogą obejmować:

 • przedłużony wyprysk płomienia – infekcja musi być leczona, zanim egzema się zagoi
 • zwiększone swędzenie i pęcherze
 • problemy ze wzrostem u dzieci stosujących steroidy
 • ewentualna oporność na miejscowe steroidy o długotrwałym stosowaniu
 • blizny

Zarażona egzema może również prowadzić do bardziej niebezpiecznych komplikacji. Na przykład, jeśli nie jest leczone, poważne zakażenie staph może spowodować zakażenie krwi znane jako sepsa.

Ogólnie rzecz biorąc, im młodsza osoba, tym bardziej prawdopodobne jest wystąpienie komplikacji po infekcji. Niemowlęta i małe dzieci są szczególnie zagrożone rozwojem infekcji krwi lub bakterii, dlatego lekarz powinien je zbadać tak szybko, jak to możliwe.

Kiedy iść do lekarza

Jeśli u dziecka lub niemowlęcia pojawi się wysypka, dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z lekarzem w celu wykluczenia poważniejszych zakażeń.

Jeśli dana osoba ma przewlekłe wypryski, powinna zgłosić się do swojego lekarza, jeśli wystąpi gorączka, wystąpią dreszcze, zmniejszy się energia lub pojawią się oznaki infekcji, takie jak sączące się pęcherze i nadmierne swędzenie.

Leczenie

Leczenie zakażonego wyprysku zmienia się w zależności od rodzaju zakażenia. Jeśli przyczyną infekcji jest wirus, lekarz może przepisać leki przeciwwirusowe.

W przypadku infekcji bakteryjnych lekarz może wybrać antybiotyk doustny lub miejscowy. Lekarze prawdopodobnie zalecają kremy w łagodnych przypadkach i przepisują doustne antybiotyki w bardziej zaawansowanych przypadkach. Lekarz może przepisać krem ​​steroidowy w celu zmniejszenia związanego z nim obrzęku i zaczerwienienia.

Infekcje grzybicze wymagają stosowania kremów przeciwgrzybiczych lub leków. Podobnie krem ​​steroidowy może również pomóc w wysypce wywoływanej przez grzybicę. Niektóre przeciwgrzybiczne kremy, które mogą pomóc w zakażeniu, są dostępne bez recepty.

Naturalne środki lecznicze

Kroplomierz nad butelką oleju eterycznego, z kroplą spadającą z powrotem do szklanej butelki.

Niektórzy ludzie i opiekunowie mogą chcieć uzupełniać leki naturalnymi alternatywami, aby leczyć lub zapobiegać nawrotom infekcji.

Osoby szukające naturalnych środków na zarażony wyprysk mogą spróbować wypróbować następujące rzeczy:

 • olejki eteryczne, takie jak wiesiołek i drzewo herbaciane
 • suplementy ziołowe do wyprysków wyprysków
 • naturalne mydła i kremy z emolientami
 • probiotyki podczas przyjmowania antybiotyków
 • owsiane kąpiele pomagające złagodzić i wysuszyć egzemę

Zapobieganie

Osoba może pomóc w zapobieganiu zakażonej egzemie poprzez zmniejszenie wyprysków i unikanie zadrapań. Również osoby z wypryskiem powinny zachować skórę tak czystą, jak to tylko możliwe. Kiedy pojawiają się odblaski, osoba powinna przestrzegać zalecanego planu leczenia, aby pomóc w zarządzaniu i zmniejszyć flary.

W przypadku odblasków występujących w fałdach lub naturalnie bardziej wilgotnych obszarach skóry, należy zachować ostrożność, aby zachować suchą i czystą powierzchnię.

Perspektywy

Zarażony wyprysk jest względnie łatwym warunkiem do uniknięcia.Jednym z najczęstszych sposobów infekcji jest drapanie i skrobanie wysypki wyprysk otwartej, pozostawiając otwarty ból na skórze, do którego mogą wniknąć bakterie lub wirusy.

Dzieci z wypryskiem powinny być monitorowane i przypominane, aby nie rysowały. W przypadku zarażenia osoba powinna udać się na leczenie, aby zapobiec pogorszeniu się zakażenia.

PLMedBook