Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o zatopionych oczach

Zatopione oczy są zwykle wynikiem starzenia się lub problemów zdrowotnych, które są mniej niepokojące. Możliwości leczenia mogą obejmować zarówno środki lecznicze, jak i środki do domu, które wykorzystują naturalne składniki.

Skóra pod oczami jest delikatna, dlatego czasem wydaje się zapadnięta i ma ciemniejszą barwę niż gdziekolwiek indziej na twarzy.

Wiek odgrywa rolę w zapadniętych oczach, ale inne czynniki mogą przyczynić się, więc może również wpłynąć na młodszych ludzi.

Większość ludzi zauważa zatopione oczy, gdy patrzą w lustro. Dokładny wygląd będzie się różnić w zależności od osoby.

Szybkie fakty na temat zatopionych oczu:

 • Medycznym terminem dla zatopionych oczu są dziury po zagłębieniu.
 • Zatopione oczy mogą być powszechne u osób starszych.
 • Chirurgia kosmetyczna i wypełniacze skórne są opcjami dla zatopionych oczu spowodowanych starzeniem się lub genetyką.
 • Lekarz poprosi o wywiad lekarski i sprawdzi twarz i oczy, aby zdecydować, czy konieczne jest leczenie.

Przyczyny zatopionych oczu

Kobieta sprawdza ona oczy i twarzową skórę w lustrze.

Większość przypadków zatopionych oczu odnosi się do jakości żywienia człowieka i zdrowego stylu życia.

Kiedy te przyczyny zostaną naprawione, zatopione oczy mogą rozwiązać bez dalszego leczenia. Oznacza to, że można uniknąć lub leczyć przyczyny w odpowiednim czasie, aby zapobiec nawrotom zatopionych oczu.

Poniżej kilka przykładów problemów ze zdrowiem i stylem życia dotyczących skóry pod oczami:

Odwodnienie

Najczęstszą przyczyną zatopionych oczu jest odwodnienie lub brak wystarczającej ilości wody w organizmie.

Spożywanie zbyt dużej ilości kawy, napojów gazowanych i napojów paczkowanych może powodować działanie moczopędne, w tym zwiększoną produkcję moczu, co może prowadzić do odwodnienia.

Niedobory witamin

Niedobory witaminy C, witaminy K i żelaza mogą powodować zatkanie oczu. W rzeczywistości, „puste” oczy są jednym z objawów niedożywienia, jak donosi w.

Witamina C pomaga w wchłanianiu żelaza i zmniejszaniu powstawania siniaków, podczas gdy witamina K odpowiada za krzepnięcie krwi.

Niedobory jednej lub obu tych witamin mogą prowadzić do łatwych siniaków, niezdrowej skóry i zatopionych oczu.

Problemy ze snem

Człowiek cierpiący na bezsenność i zły sen, leżąc obudzony w łóżku.

Niewystarczająca ilość snu lub sen złej jakości może spowodować zapadnięte oczy i przebarwienie delikatnej skóry tuż pod oczami.

Zgodnie z raportem z National Sleep Foundation z 2017 roku, dobry sen ma następujące niezbędne elementy:

 • spanie przez większość czasu w łóżku
 • nie zasypiając dłużej niż 30 minut
 • budzenie nie więcej niż raz na noc
 • nie obudzić się dłużej niż 20 minut w nocy

Starzenie się

Kolagen jest najbardziej obfitym białkiem w ludzkim ciele i nadaje skórze jego siłę i elastyczność.

W miarę starzenia się organizmu ma tendencję do utraty kolagenu. Pierwszym miejscem, w którym utrata kolagenu jest najbardziej widoczna, jest skóra pod oczami. Utrata kolagenu powoduje, że oczy ponownie osadzają się w oczodołach, sprawiając, że oczy wydają się zapadnięte.

Utrata masy ciała

Większość ludzi ma skłonność do utraty wagi w pierwszej kolejności. Czasami utrata masy ciała jest na tyle dramatyczna, że ​​naczynia krwionośne pod oczami stają się widoczne, a skóra staje się przeźroczysta, tworząc wrażenie zapadniętych oczu.

Dramatyczna utrata wagi może również powodować niedobory żywieniowe, które mogą prowadzić do zapadniętych oczu.

Genetyka

Możliwe jest, że zatopione oczy są powodowane przez genetykę lub DNA danej osoby. Jako przykład wpływu DNA, położenie oczu w oczodołach jest w dużej mierze spowodowane genetyką.

Palenie

Palenie powoduje degradację kolagenu i elastyczności skóry. Straty te mogą powodować zwisanie skóry twarzy i pojawianie się zatopionych oczu.

Alergie

Alergie mogą powodować zatkanie oczu i tworzenie się pod nimi cienia. Skutki te można przypisać zapaleniom w maleńkich naczyniach krwionośnych pod oczami lub zablokowanych kanałach nosowych, które mogą być związane z alergiami.

Infekcje zatokowe

Zapalenie zatok to kolejny sprawca zatopionych oczu. Zatkanie i ciśnienie w nosie są objawami zakażenia zatokami i powinny być zgłaszane lekarzowi.

Uraz

Wszelkie obrażenia twarzy lub kości wokół oczu mogą powodować pojawienie się zatopionych oczu. Większość złamań orbitalnych leczy się w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Jednak wiele złamań to złamania orbitalne, w których kościste brzegi oka są nietknięte, ale cienka podłoga oczodołu pękła lub pękła.

Raport z 2015 roku stwierdza, że ​​uszkodzenie oka jest powszechne w 29 procentach złamań orbitalnych.

Leczenie medyczne

Zatopione oczy wynikające z chorób, takich jak alergie i problemy z zatokami, mogą być leczone lekami. Mogą to być antybiotyki do infekcji zatok i leków przeciwhistaminowych i kropli do oczu dla alergików.

Chirurgia kosmetyczna i wypełniacze skórne mogą być brane pod uwagę przy zatopionych oczach, wynikających ze starzenia się lub genetyki. Jednak chirurgia nigdy nie jest pozbawiona ryzyka.

Wypełniacze skórne obejmują wstrzyknięcie kwasu hialuronowego do wrażliwej tkanki tuż pod oczami, co może powodować działania niepożądane.

Leczenie chirurgiczne jest najlepszym sposobem leczenia złamań oczu, przywracania regularności oka i równoważenia objętości uszkodzonej orbity w przypadku urazów oka.

Strona główna zadośćuczynienie

Zmiany w stylu życia i środki zaradcze w domu mogą pomóc w zmniejszeniu zapadniętych oczu.

W odniesieniu do następujących środków zaradczych związanych ze stosowaniem substancji w danym obszarze, dana osoba powinna upewnić się, że trzyma zamknięte oczy i unika dostania się ich do oczu.

Strona główna środki zaradcze obejmują:

Utrzymanie nawodnienia

Osoba wylewanie wody z kuchni kranu do szkła.

Woda jest najbardziej potrzebną rzeczą, jaką organizm potrzebuje, aby zachować zdrowie. Wpływa na każdy narząd w ciele, zawiera największy z nich wszystkich – skórę.

Zwykle ludzie, którzy mają zatopione oczy, doświadczają poprawy poprzez zwiększenie spożycia wody i ograniczenie napojów moczopędnych.

Picie od 8 do 10 szklanek wody dziennie może pomóc ludziom uniknąć zapadniętych oczu.

Dobrej jakości sen

Zatopione oczy często wskazują, że ktoś nie ma wystarczająco dobrej jakości snu. Według National Sleep Foundation dorośli potrzebują około 7 do 9 godzin snu na noc, podczas gdy niemowlęta, dzieci, nastolatki i osoby starsze mogą potrzebować więcej.

Olejek migdałowy

Zatopione oczy wskazują, że skóra pod oczami straciła składniki odżywcze. Przestrzeń pod oczami może być odżywiona olejem migdałowym, który jest bogaty w witaminę E, witaminę witaminową. Olejek z witaminą E to także inna opcja odżywiająca skórę.

Surowe ziemniaki

Ziemniaki zawierają witaminę C, enzymy i skrobię, aby odżywić cienką skórę pod oczami. A chłód surowego ziemniaka zmniejsza stan zapalny naczyń krwionośnych, aby zminimalizować obrzęk i ciemny wygląd. Ziemniaki można nakładać pod oczami podczas leżenia przez około 20 minut.

Torebki herbaty

Herbata zawiera przeciwutleniacze i flawonoidy. Używanie torebek z herbatą poprawia zatopione oczy, promując krążenie i rozluźniając nerwy wzrokowe i mięśnie.

Strzepuj dwie torebki herbaty przez co najmniej 5 minut. Wyciśnij z nich płyn i upewnij się, że nie są zbyt gorące dla cienkiego, wrażliwego miejsca pod oczami. Miejsce pod każdym okiem przez co najmniej 10 minut.

Plastry ogórka

Ogórek jest popularnym domowym środkiem na cienie i zatopione oczy. Plastry ogórka można umieścić pod oczami, aby uzyskać efekt chłodzenia i zmniejszyć odbarwienie i odbarwienie skóry.

Olej rybny

Olej z ryb jest bogaty w kwasy tłuszczowe, dzięki czemu jest środkiem przeciwzapalnym, który wspomaga gojenie uszkodzonych komórek.

Olej rybi można nakładać, otwierając kapsułkę z olejem rybim i nakładając olej na skórę pod oczami. Należy to zrobić przed pójściem spać do 4 tygodni.

Sok cytrynowy

Sok z cytryny jest wybielaczem natury, a po nałożeniu na skórę pod oczami pomaga w usuwaniu martwych warstw skóry i przebarwieniach. Niezbędne jest rozcieńczenie soku z cytryny wodą, aby zmniejszyć podrażnienie skóry i trzymać ją z dala od oczu.

Kiedy iść do lekarza

Jeśli zatopione oczy wydają się pogarszać z czasem, pomimo coraz więcej snu i pozostawania uwodnionym, i jeśli towarzyszą im inne objawy, należy udać się do lekarza.

Dodatkowe objawy sygnalizujące inny problem to:

 • przekrwienie przewodów nosowych
 • swędzące, suche lub zaczerwienione oczy
 • Trwające zmęczenie
 • skrajne lub nietypowe problemy z utratą wagi lub apetytem
 • nudności i inne problemy trawienne
 • bóle głowy

Na podstawie badania lub objawów fizycznych lekarz może zażądać dalszych badań w celu ustalenia przyczyny zatopionych oczu.

Przez większość czasu, zapadnięte oczy nie są związane z zagrożeniem życia. Jeśli są powiązane ze starzeniem się lub genetyką, zwykle nie powodują innych problemów.

Jednak wszelkie obawy dotyczące oczu osoby powinny być najpierw omówione przez rozmowę z lekarzem, jeśli wpływają one na ich poczucie własnej wartości lub powodują depresję i lęk.

Like this post? Please share to your friends: