Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Wszystko, co musisz wiedzieć o obciążeniu zginaczy stawu biodrowego

Odchylenie zginacza stawu biodrowego może wystąpić, gdy mięśnie zginaczy stawów biodrowych są naciągane, napięte, rozdarte lub zranione. Zakres czynności może spowodować, że stan z głównym objawem będzie ostrym bólem.

Uszkodzenie okolicy stawu biodrowego może się różnić od niewielkich urazów, które wymagają niewielkiego leczenia, do cięższych urazów, które powodują, że mięśnie przestają łączyć się z kością.

Najpoważniejsze urazy zginaczy kości biodrowych to skręcenia trzeciego stopnia, w których kość pęka wzdłuż skręcenia mięśni.

Szybkie fakty dotyczące odkształceń zginaczy stawu biodrowego:

 • Flexory są elastycznymi tkankami mięśniowymi, które pomagają rozciągnąć się i poruszyć.
 • Jeśli nadużyty, nadmiernie rozciągnięty lub zmuszony do nadmiernego wyprostowania, może dojść do obrażeń.
 • Niektóre przypadki urazu zginacza biodra wymagają leczenia.

Jakie są zginacze biodrowe?

mięsień psoas jest częścią mięśni zginaczy biodrowych, które mogą być obciążone br

Zgięcia biodrowe można znaleźć łącząc szczyt kości udowej, która jest największą kością w ciele, z dolnym grzbietem, biodrami i pachwiną.

Istnieją różne mięśnie zginaczy biodrowych, które działają, aby umożliwić osobie poruszanie się.

Zawierają:

 • mięśnie główne biodio i psoas, które są również określane jako iliopsoas
 • rectus femoris, który jest częścią mięśnia czworogłowego człowieka

Nadmierne lub nadmierne rozciąganie tych mięśni i ścięgien może spowodować urazy i towarzyszący ból i ograniczoną ruchliwość.

Objawy obciążenia zginaczy biodrowych

Wiele osób, u których wystąpi odkształcenie zginaczy stawu biodrowego, będzie miało również następujące objawy:

 • nagły, ostry ból w biodrze lub miednicy po urazie okolicy
 • uczucie skurczu lub zaciskania w mięśniach okolicy górnej części nogi
 • górna noga jest wrażliwa i obolała
 • utrata siły z przodu pachwiny wraz z uczuciem szarpania
 • skurcze mięśni w biodrze lub udach
 • niemożność kontynuowania kopania, skakania lub sprintu
 • ograniczona mobilność i dyskomfort podczas przemieszczania się, w tym utykanie
 • dyskomfort i ból w okolicy nóg, który wydaje się stały
 • obrzęk lub siniak wokół okolicy biodra lub uda
 • ucisk lub sztywność po unieruchomieniu, na przykład po spaniu

Przyczyny

biodra mogą cierpieć z powodu zginacza biodrowego

Zginacze stawu biodrowego są zajęte, kiedy podnoszą kolano w kierunku tułowia.

W związku z tym zajęcia takie jak taniec, sztuki walki lub bieganie są tam, gdzie najbardziej obciążone są zginacze biodrowe.

Sportowcy, którzy używają zginaczy stawu biodrowego w swoim sporcie i treningu, są bardziej podatni na odkształcenie ścięgna biodrowego lub obrażenia, które mogą powodować rozdarcie mięśni.

W medycynie sportowej uważa się, że wiele ran zginaczy biodrowych wiąże się ze szczepami ścięgien udowych.

Ćwiczenia

Ćwiczenia mające na celu utrzymanie elastyczności i elastyczności zginaczy biodrowych mogą zapobiec obrażeniom.

Wiele osób ma pracę, w której zasiada przez większą część dnia. Ta nieaktywność może skutkować ciasnymi zginaczami biodra, powodując ból dolnej części pleców, ból biodra, napięcie i uszkodzenie okolicy.

Ćwiczenia biodrowe mogą pomóc wzmocnić mięśnie zginaczy biodrowych. Większość ćwiczeń można wykonywać w domu i są to delikatne odcinki, które pomogą zmniejszyć napięcie i zapobiec dalszym lub przyszłym obrażeniom.

Oprócz ćwiczeń, które można wykonywać w domu, łagodne pływanie i jazda na rowerze mogą być korzystne dla poprawy siły i zapobiegania obciążeniu stawu biodrowego.

Rozgrzewające mięśnie przed rozpoczęciem ćwiczeń pomogą zapewnić, że są gotowe do rozciągnięcia i mogą zapobiec dalszemu wysiłkowi.

Nakładanie ciepła na obszar i chodzenie przez kilka minut w delikatny spacer to idealne sposoby na rozgrzanie się przed rozpoczęciem odcinków.

Rozciąga się, aby pomóc w obciążeniu zginaczy biodrowych?

Rozciągnięty motyl może pomóc w rozciągnięciu zginaczy biodrowych

Poniższe odcinki mogą pomóc zmniejszyć ucisk, zwiększyć elastyczność, wzmocnić mięśnie i zapobiec urazom.

Siedzący odcinek motyla

Siedząc prosto na podłodze, połóż podeszwy stóp, pozwalając kolanom zgiąć się na zewnątrz. Pięty należy delikatnie pociągnąć do wewnątrz, a kolana opadną dalej w kierunku podłogi. Przytrzymaj odcinek przez 10 do 30 sekund.

Gołąb poza

Zaczynając w podwyższonej pozycji deski, jednostka przynosi lewą nogę do przodu, więc kolano leży na ziemi lewą ręką. Prawa noga przesuwa się z powrotem tak daleko, jak to możliwe. Przytrzymaj pozycję, a następnie zamień boki.

Most stanowią

Aby tego dokonać, osoba powinna leżeć na plecach z ugiętymi kolanami i stopami na podłodze. Następnie biorą głęboki oddech przed podniesieniem bioder z podłogi, ściskając pośladki. Przytrzymaj przez chwilę, delikatnie niżej i powtórz.

Lunges

Osoba powinna zacząć od stania prosto ze stopami. Następnie robią krok naprzód prawą stopą, zginają kolano i przenoszą ciężar na tę nogę, po czym opuszczają biodra na podłogę i utrzymują pozycję. Powinno to zostać powtórzone po drugiej stronie.

Wall psaos przytrzymaj

Aby wykonać ten odcinek, osoba powinna zacząć w pozycji stojącej, a następnie zgiąć prawe kolano, podnosząc górną część nogi w kierunku sufitu i balansując na drugiej stopie. Następnie próbują przytrzymać przez 30 sekund przed przełączaniem stron.

Skoki na deskorolce

Razem z nogami, osoba powinna oprzeć kolana, trzymając plecy prosto i klatce piersiowej. Będąc w pozycji przysiadu, powinni podnosić każdą nogę z ziemi pojedynczo, wyciągając ją i wskazując palcami, przenosząc ciężar na drugą.

Prosto podnosi nogę

Leżąc na plecach, z dłońmi po obu stronach, osoba powinna podciągnąć lewą nogę i zgiąć kolano, utrzymując stopę na podłodze. Prawa noga jest następnie wysunięta w górę w kierunku sufitu, bez zginania kolana. Przytrzymaj odcinek przez kilka sekund, a następnie zmień strony.

Zgięcie biodra

Zaczynając od leżenia płasko na plecach z prostymi nogami, osoba następnie powoli pociąga kolano prawej nogi w kierunku klatki piersiowej, tak blisko, jak to możliwe, bez wysiłku. Po powolnym opuszczaniu nogi, to samo powtarza się po przeciwnej stronie.

Jakie są inne zabiegi?

W przypadku drobnych urazów zginaczy biodrowych ludzie zwykle nie odwiedzają lekarza, ale wolą leczyć się z domu.

Niektóre typowe sposoby, aby pomóc w leczeniu zginaczy stawu biodrowego to:

 • Odpoczynek mięśnie, aby pomóc im się leczyć, unikając działań, które mogą powodować dalsze obciążenie.
 • Noszenie owijki kompresyjnej wokół obszaru.
 • Nakładanie lodu na dotknięty obszar.
 • Nakładanie pakietu cieplnego na dotknięty obszar.
 • Gorący prysznic lub wanna.
 • Leki przeciwbólowe dostępne bez recepty, takie jak ibuprofen (Advil, Motrin), acetaminofen (Tylenol), naproksen sodu (Aleve).

Podczas przyjmowania tych leków należy postępować zgodnie z instrukcjami i nie używać ich dłużej niż 10 dni.

Jeśli ból utrzymuje się po 10 dniach, osoba może chcieć umówić się na wizytę u swojego lekarza w celu przedyskutowania alternatywnych metod leczenia.

Chirurgia

W cięższych przypadkach lekarz zwykle zaleca badanie rentgenowskie, MRI lub CT w celu ustalenia, czy kość została złamana.

Gdy uszkodzenie jest niezwykle rozległe, lekarz może zalecić, aby osoba zobaczyła fizycznego terapeutę lub poddała się operacji naprawy mięśnia. Jednak przypadki tak poważnych szkód są rzadkie.

Jeśli uniesiony zginacz stawu biodrowego powoduje utykanie lub objawy nie ustępują po odpoczynku i leczeniu w domu przez tydzień, wskazane może być skontaktowanie się z lekarzem.

Wskazówki dotyczące zapobiegania

Ludzie, którzy są szczególnie narażeni na obciążenie zginaczy stawu biodrowego, tacy jak sportowcy lub ci, którzy regularnie uczestniczą w energicznych czynnościach, które mogą uszkodzić lub nadmiernie zginać biodra, mogą podjąć środki ostrożności, aby uniknąć obrażeń.

Zapewnienie prawidłowego rozgrzania mięśni przed podjęciem aktywności fizycznej i wykonywanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie może pomóc w utrzymaniu elastyczności i wytrzymałości obszaru oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia obrażeń.

Na wynos

Odchudzanie stawu biodrowego może być bolesne i nieprzyjemne, ale rzadko stanowi powód do niepokoju. Czas potrzebny na wyleczenie zależy od ciężkości urazu, ale zwykle wynosi kilka tygodni w przypadku łagodnych szczepów i do 6 tygodni w przypadku poważniejszych obrażeń.

Odpoczynek i zatrzymanie czynności, które mogły spowodować naprężenie, daje osobie największą szansę na szybkie wyleczenie i odzyskanie sił.

PLMedBook