Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Wszystko, co musisz wiedzieć o DMT

DMT (N, N-dimetylotryptamina) jest halucynogennym lekiem tryptaminowym, który występuje naturalnie u wielu roślin i zwierząt. Jest również nazywany „cząsteczką duchową” z powodu intensywnego doznania psychedelicznego.

Chociaż DMT jest mniej znany niż inne psychedeliki, takie jak LSD czy magiczne grzyby, wytwarza krótkie, ale intensywne wizualne i dźwiękowe doświadczenie halucynogenne.

DMT jest substancją kontrolowaną według Schedule I w Stanach Zjednoczonych; oznacza to, że nielegalne jest wytwarzanie, kupowanie, posiadanie lub dystrybucja leku. Substancja ma wysoki potencjał do nadużywania, nie ma uznanego zastosowania medycznego i brak akceptowalnych parametrów bezpieczeństwa dla stosowania leku.

DMT nie ma zatwierdzonego zastosowania medycznego w Stanach Zjednoczonych. ale mogą być wykorzystywane przez naukowców w ramach badania I rejestracyjnego, które wymaga zatwierdzenia zarówno przez Administrację ds. Egzekwowania Leków (DEA), jak i przez FDA (Food and Drug Administration).

Pomimo swojego nielegalnego statusu, DMT jest używany w niektórych ceremoniach religijnych i różnych miejscach do „przebudzenia” lub uzyskania głębokiego duchowego wglądu.

Szybkie fakty na temat DMT

Oto kilka kluczowych punktów dotyczących DMT. Więcej szczegółów i dodatkowe informacje znajdują się w głównym artykule.

 • DMT jest stosowany jako lek od tysięcy lat.
 • Używanie narkotyku w ramach szamańskiego rytuału jest powszechne w Ameryce Południowej.
 • Skutki uboczne obejmują silne halucynacje.
 • Ze względu na charakter leku, DMT jest znany jako „cząsteczka spirytusowa”.

Fakty

Symbol chemiczny DMT.

DMT to biały krystaliczny proszek, który pochodzi z pewnych roślin występujących w Meksyku, Ameryce Południowej i częściach Azji, takich jak i.

Zwykle jest zużywany na następujące sposoby:

 • odparowany lub wędzony w rurze
 • spożywane doustnie w naparach takich jak ayahuasca
 • prychnął lub wstrzyknął przy rzadkich okazjach

Chemiczna struktura korzenia DMT jest podobna do sumatryptanu anty-migreny i działa jako nieselektywny agonista w większości lub wszystkich receptorów serotoninowych, szczególnie w receptorze serotoninowym 5-ht2a. Serotonina jest neuroprzekaźnikiem, który ma duży wpływ na większość naszych komórek mózgowych.

Istnieją pewne dowody na to, że DMT jest wytwarzany endogennie, innymi słowy, jest wytwarzany naturalnie w organizmie, szczególnie w szyszynce w mózgu.

Podczas palenia średnia dawka DMT wynosi od 30 do 150 miligramów (mg), a początek działania można odczuć niemal natychmiast. Efekt szczytowy i plateau przez 3 do 5 minut, a następnie stopniowo spadać z efektem trwającym od 30 do 45 minut.

Po spożyciu jako napar, dawka wynosi od 35 do 75 mg. Efekty rozpoczynają się po 30 do 45 minutach, piku po 2 do 3 godzin i zostają rozdzielone w ciągu 4 do 6 godzin.

Nazwy ulic DMT

DMT jest określany przez wiele terminów slangowych:

 • dimitri
 • podróż biznesmenem
 • specjalność biznesmena
 • fantazja
 • czterdziestopięciominutowa psychoza

Historia

Stosowanie DMT można śledzić setki lat wstecz i często wiąże się z praktykami religijnymi lub rytuałami. Lek jest aktywnym składnikiem ayahuasca, tradycyjnej południowoamerykańskiej parzonej herbaty.

DMT jest wykorzystywany nielegalnie do swoich psychoaktywnych, halucynogennych efektów. „Wgląd duchowy” jest jednym z najczęściej zgłaszanych pozytywnych skutków ubocznych leku.

Zdecydowana większość nowych użytkowników DMT ma już doświadczenie w stosowaniu leków psychedelicznych, a jak w przypadku innych nielegalnych halucynogenów, użytkownicy często otrzymują lek przez Internet.

Według badań przeprowadzonych w 2016 r. W ramach Światowego badania dotyczącego narkotyków, 2,24% osób stosowało DMT w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Był to jeden z najmniej używanych narkotyków ogółem, a jedynie kratom i modafinil mniej.

Skutki uboczne

Człowiek ma surrealistyczne halucynacje z zegarami.

Głównym efektem DMT jest psychologiczny, z intensywnymi wizualnymi i słuchowymi halucynacjami, euforią i zmienionym poczuciem przestrzeni, ciała i czasu.

Wielu użytkowników opisuje głębokie, zmieniające życie doświadczenia, takie jak odwiedzanie innych światów, rozmawianie z obcymi istotami znanymi jako „elfy DMT” lub „mechaniczne elfy” oraz całkowite przesunięcia w postrzeganiu tożsamości i rzeczywistości.

Podczas palenia DMT produkuje krótkie, ale intensywne halucynacje wzrokowe i słuchowe, które zostały opisane przez użytkowników jako alternatywna rzeczywistość, doświadczenie pozaziemskie lub bliskie śmierci.

W porównaniu do innych leków psychedelicznych, takich jak LSD, ketamina i magiczne grzyby, użytkownicy rekreacyjni DMT uważają, że ma on najniższy profil skutków ubocznych.

Możliwe działania niepożądane DMT to:

 • przyspieszone tętno
 • podwyższone ciśnienie krwi
 • ból lub ucisk w klatce piersiowej
 • podniecenie
 • rozszerzone źrenice
 • szybkie rytmiczne ruchy gałek ocznych
 • zawroty głowy

Doustnie DMT może powodować mdłości, wymioty i biegunkę.

W zależności od indywidualnego użytkownika, doświadczenie DMT może wahać się od intensywnie ekscytującej do przytłaczającej przerażającej. Doświadczenie może być tak potężne, że użytkownicy mogą mieć trudności z przetwarzaniem i integrowaniem „podróży” w swoje prawdziwe życie.

Psychiczne działania niepożądane mogą utrzymywać się przez wiele dni lub tygodni po przyjęciu leku.

Ryzyka

DMT jest strukturalnie spokrewniony z neuroprzekaźnikiem serotoniną iz tego względu stan zwany zespołem serotoninowym jest potencjalnie śmiertelnym ryzykiem zdrowotnym związanym z jego stosowaniem. Osoby przyjmujące leki przeciwdepresyjne są najbardziej narażone na tę komplikację.

Zespół serotoninowy pojawia się, gdy organizm gromadzi nadmierną ilość serotoniny. Stan ten jest często spowodowany przez połączenie różnych leków.

Zbyt duża ilość serotoniny w organizmie może prowadzić do szeregu objawów, takich jak:

 • podniecenie
 • zamieszanie
 • wysokie ciśnienie krwi
 • utrata koordynacji mięśni
 • ból głowy

Przy wyższych dawkach DMT może powodować drgawki, zatrzymanie oddechu i śpiączkę.

DMT może mieć poważne negatywne konsekwencje dla użytkowników z wcześniej istniejącymi problemami psychologicznymi lub chorobami psychicznymi, takimi jak schizofrenia.

Ze względu na ograniczone dane z badań, DMT nie jest znany z powodu fizycznej uzależnienia lub uzależnienia, chociaż często użytkownicy rekreacyjni mogą rozwinąć psychologiczne pragnienie leku. National Institute on Drug Abuse (NIDA) sugeruje, że w przeciwieństwie do innych halucynogenów, stosowanie DMT nie wydaje się wywoływać tolerancji leku.

Chociaż nie jest uważana za substancję uzależniającą, DMT wiąże się z wieloma zagrożeniami dla zdrowia, może wywoływać przerażające halucynacje i może prowadzić do uzależnienia psychicznego.

PLMedBook