Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Wstrzyknięcia przeciwzmarszczkowe Dysport lub Botox – który z nich wygrywa?

Gdy kurczą się mięśnie na twarzy po zabiegu kosmetycznym na oczach, większość pacjentów i lekarzy zauważyła, że ​​Dysport (abobotulinum toksyna A) wypadł lepiej niż Botox (onabotulinumtoxinA). Jednak podczas gdy mięśnie twarzy odpoczywały, nie było żadnej znaczącej różnicy między nimi dwoma, naukowcy z University of California, San Francisco napisali w Archives of Facial Plastic Surgery.

Mimo że starszy Botox jest bardziej popularny i lepiej znany niż nowszy Dysport – wydaje się, że Dysport jest lepszy w zmniejszaniu kurzych łap.

Botoks (onabotulinumtoxinA) został zatwierdzony do leczenia zmarszczek pomiędzy brwiami w 2002 r., Natomiast Dysport (abobotulinumtoxinA) został zatwierdzony do tej samej terapii w 2009 r. Oba są związkami toksyny botulinowej – białka produkowanego przez bakterię Clostridium botulinum.

Toksyna botulinowa jest neuromodulatorem – wpływa na impulsy nerwowe. Jest to przydatne w medycynie kosmetycznej, ponieważ zapobiega powstawaniu zmarszczek poprzez paraliżowanie mięśni twarzy.

W tym badaniu naukowcy zastosowali Botox na jednej stronie twarzy i Dysport na drugą stronę tej samej twarzy 90 ochotników. Byli traktowani na kurze łapki – zmarszczki w zewnętrznym kąciku oczu, które rozwijają się wraz z wiekiem. Stopy wuja są medycznie znane jako „boczne rymy orbitalne”.

Ocena każdego pacjenta została oceniona przez naukowców za pomocą pięciostopniowej skali. Zgromadzili również dane na temat opinii o pacjentach.

Kiedy pacjenci zostali poproszeni o wyciskanie (kurczenie) mięśni twarzy w jak największym stopniu, Dysport uzyskał znacznie wyższą wartość niż Botox. 67% uczestników stwierdziło, że zdecydowanie preferują wyniki Dysport, w porównaniu do 33%, którzy preferowali Botox.

Ani naukowcy, ani uczestnicy nie mogli rozróżnić tych dwóch, gdy mięśnie twarzy pacjentów były rozluźnione.

Autorzy podsumowali:

„AbobotulinumtoxinA oferuje lepszą skuteczność w leczeniu bocznych rytów oczodołu w porównaniu z onabotulinumtoinem A. Potrzebne są dalsze badania, aby porównać 2 produkty w różnych grupach mięśni i innych wskazaniach.”
Zarówno Medicis Aesthetics Inc. (marka Dysport), jak i Allergan Inc. (marki Botox) zostały poproszone o dofinansowanie tego badania. Tylko estetyka Medicis zareagowała pieniędzmi.

Arch Facial Plast Surg 2011; doi: 10.1001 / archfacial / 2011.37.

Napisane przez Christiana Nordqvista

Like this post? Please share to your friends: