Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Rak mózgu „zdiagnozowano w ciągu 30 minut” nowym testem

Rak mózgu jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci z powodu raka w populacji amerykańskiej. Obecne metody mogą diagnozować raka w ciągu 2 do 3 dni, ale naukowcy twierdzą, że stworzyli nową technikę, w której chorobę można zdiagnozować w zaledwie pół godziny.

Rak mózgu definiowany jest jako jeden lub więcej guzów nowotworowych w mózgu lub centralnym kanale kręgosłupa. Rak może rozwinąć się w każdym wieku, ale ryzyko zwiększa się wraz z wiekiem.

Według National Cancer Institute, w tym roku zostanie odnotowanych 23.130 nowych diagnoz nowotworów mózgu w USA, z których 1480 zgonów stanie się przyczyną.

Obecne techniki diagnostyczne tej choroby obejmują serię skanów, w tym tomografię komputerową (CT), rezonans magnetyczny (MRI) i elektroencefalogram (EEG).

Jeśli podejrzewa się guz po tych skanach, pacjent zostanie poddany biopsji – chirurgicznemu usunięciu fragmentu tkanki z guza. Wymaga to od pacjenta pozostania w szpitalu przez 2 do 3 dni.

Jednak badacze z University of Central Lancashire w Wielkiej Brytanii twierdzą, że ich nowa technika może „transformować” diagnozę pacjentów z nowotworami mózgu, eliminując potrzebę przedłużonego pobytu w szpitalu i badań inwazyjnych.

Aby znaleźć swoje wyniki, opublikowane w czasopiśmie, naukowcy przeanalizowali próbki krwi, które zostały przekazane przez 49 pacjentów z rakiem mózgu, wraz z 25 pacjentami bez raka.

Korzystając z połączenia światła podczerwonego i biomarkerów białkowych, badacze byli w stanie zdiagnozować obecność surowicy glejaka – markera pierwotnego guza mózgu.

Kiedy badacze transmitowali światło podczerwone bezpośrednio do surowicy, światło miało zdolność wykrywania drgań molekularnych, co oznacza, że ​​badacze mogli określić, czy glejaki mogą być rakowe, czy nie.

Naukowcy twierdzą, że ten test może uzyskać diagnozę w ciągu 30 minut.

Nowa technika „kamień milowy” w diagnostyce raka mózgu

Dr Matthew Baker, autor publikacji z School of Forensic and Investigative Sciences na University of Lancashire, twierdzi, że ich badania dostarczają nieinwazyjnego rozwiązania do wykrywania raka mózgu w jego wczesnych stadiach.

Zauważa, że ​​technika ta wspiera również podejmowanie decyzji medycznych i może pomóc lekarzom w poprawie wyników leczenia pacjentów, dodając:

„Osiągnięty przez nas wynik jest kamieniem milowym i ma zdolność do zrewolucjonizowania środowiska klinicznego poprzez zapewnienie obiektywnych środków dla diagnoz, umożliwiając zwiększenie wydajności i ekonomiczny wpływ na służby zdrowia.

Mamy nadzieję, że pomoże to w złagodzeniu stresu emocjonalnego pacjentów oczekujących na wyniki testu. „

Peter Abel, autor innych badań z School of Pharmacy i Biomedical Sciences na University of Lancashire, twierdzi, że zespół badawczy uważa, że ​​nowa technika może zostać ostatecznie przeprowadzona przez lekarzy w ramach regularnych badań lekarskich.

Dr Baker powiedział:

„Możliwość tanich, szybkich i względnie nieinwazyjnych testów przesiewowych jest ogromna: chciałbym, aby w formularzu wypełnionym po brzegi wypełniano zlecenia na badania krwi, takie jak cholesterol lub lipidy, kiedy pacjenci odwiedzają lekarza lub po medycznym. „

Badacze zauważają, że Lancaster University w Wielkiej Brytanii i University of Jena w Niemczech również przetestowali tę technikę i potwierdzili podobne wyniki podczas przeprowadzania testów na próbkach ludzkich tkanek.

Dr Baker mówił o planach zespołu dotyczących kontynuacji tych badań:

„Kolejne kroki to poszerzenie naszej bazy danych o surowicy i zwiększenie zrozumienia przyczyn diagnozy, a także wprowadzenie jej do kliniki wraz z naszymi współpracownikami.

Chciałbym umieścić system w szpitalu i przeprowadzić go równolegle z obecną diagnozą kliniczną, a następnie dążyć do prób klinicznych w przyszłości „.

Niedawno doniesiono o badaniu opisującym nową szczepionkę, która obiecuje dłuższe przeżycie pacjentom z guzem mózgu.

Like this post? Please share to your friends: