Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Przyczyna niewyjaśnionej niepłodności odkryta dla 80% par

Przyczyna „niewyjaśnionej niepłodności” dla 80% par próbujących mieć dziecko została odkryta przez badaczy z Queen’s University Belfast i opublikowana w czasopiśmie Reproductive BioMedicine Online.

Zgodnie z raportem około 50 000 par w Wielkiej Brytanii i 1 milion par na całym świecie poddawanych jest leczeniu każdego roku. Ponad jedną trzecią z nich mówi się, że mają niewyjaśnioną lub idiopatyczną bezpłodność, co oznacza, że ​​lekarze nie mogą znaleźć niczego złego u samca lub samicy po analizie spermy i jajowodów lub macicy.

Profesor Sheena Lewis ze Szkoły Medycyny, Stomatologii i Nauk Biomedycznych w Queen’s odkryła, że ​​około 80% par zdiagnozowanych z powodu niewyjaśnionej lub idiopatycznej niepłodności ma znaną przyczynę zwaną uszkodzeniem DNA spermy. Nowa próba może pomóc tym parom zrozumieć lepsze opcje leczenia, które powstrzymają ich od marnowania pieniędzy, czasu i emocji.

Lewis wyjaśnił:

„Większość par doświadczających problemów z płodnością jest w stanie uzyskać wyjaśnienie ich niepłodności, które obejmują zarówno niską liczbę plemników, słabą ruchliwość plemników u mężczyzny, jak i zablokowane jajowody lub endometriozę u kobiet. ustalić, że można podjąć odpowiedni kurs wspomaganego zapłodnienia.

W przypadku niemal jednej trzeciej par do tej pory nie było oczywistej przyczyny niepłodności i pary te otrzymały diagnozę „niewyjaśnionej płodności”. Pary te często inwestują dużo czasu i pieniędzy w leczenie bezpłodności, takie jak zapłodnienie wewnątrzmaciczne (IUI), co nie powinno zakończyć się sukcesem. W naszym badaniu mamy przełom, który wyjaśnia przyczynę niepłodności wielu z tych par. Teraz, gdy znaleźliśmy przyczynę niepłodności dla wielu z tych par, można dla nich dostosować odpowiednie leczenie, które przekieruje ich bezpośrednio do najlepszego leczenia i zwiększy ich szanse na urodzenie dziecka. „
Innym ważnym odkryciem ujawnionym w badaniu jest to, że jest on pierwszym, który przedstawił dowody sugerujące, że prawdopodobieństwo poczęcia po zapłodnieniu in vitro jest powiązane z ilością uszkodzonego DNA, które zawiera ludzkie nasienie. Mała ilość uszkodzeń (mniej niż 15% plemników) jest uważana za normalną. Jednakże, jeżeli uszkodzenie osiąga więcej niż 25% plemników, szanse na urodzenie dziecka są obniżone, nawet jeśli para przechodzi leczenie bezpłodności.

Nowe dowody, które pochodziły od ponad 500 par i wykorzystały test męskiej płodności zwany SpermComet ™, są najnowszym z serii badań prowadzonych przez znanych ekspertów ds. Płodności męskiej w Queen’s Center for Public Health.

Lewis podsumował: „Jesteśmy Queen’s opracowali SpermComet ™, który jest unikalnym testem na niepłodność męską, który mierzy uszkodzone DNA w poszczególnych plemnikach – zapewniając wszystkim parom szczegółowe informacje o przyczynach i zakresie ich niepłodności .Ten test może przewidzieć sukces leczenia niepłodności i par szybkich ścieżek do leczenia, które z największym prawdopodobieństwem odniesie sukces, co prowadzi do skrócenia czasu oczekiwania i zwiększenia szans na powodzenie: dzięki milionowi par na całym świecie wymagającym leczenia bezpłodności, te nowe wyniki badań dadzą wiele świeżych nadziei na posiadanie rodziny. „
Napisane przez Christine Kearney

Like this post? Please share to your friends: