Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Niezamierzone obrażenia – wiodąca przyczyna śmierci

Musimy być bardziej ostrożni. Opublikowane dzisiaj dane CDC (Centers for Disease Control and Prevention) analizują ostatnią dekadę wypadków i pokazują, że główną przyczyną śmierci osób w wieku od 0 do 19 lat są niezamierzone obrażenia. Jest to piąta najczęstsza przyczyna śmierci noworodków i osób w wieku poniżej jednego roku.

Dane były zgodne z National Vital Statistics System i są pogrupowane według wieku, płci, rasy / pochodzenia etnicznego, jak również przyczyny obrażeń i stanu. Zachęcając, śmiertelność z powodu urazu u osób w wieku 0-19 lat, który przybył nieco ponad 9 000, zmniejszyła się o 29% z 15,5 do 11,0 na 100 000 mieszkańców. Niepokojącym wskaźnikiem była częstość zatruć, częściowo spowodowana przedawkowaniem leków na receptę, która niemal podwoiła się z 1,7 do 3,3 na 100 000. Liczba zabitych pojazdów samochodowych w dzieciństwie spadła o 41%, ale nadal są one główną przyczyną niezamierzonych zgonów. Według stanu dane wahały się od 4,0 do 25,1 na 100 000 w ciągu 2009 roku.

Duża liczba możliwych do uniknięcia przypadkowych zgonów uwypukla uwagę, która jest wciąż potrzebna w odniesieniu do tego aspektu zdrowia publicznego – Krajowy plan działań na rzecz zapobiegania urazom dzieci z 2012 r. Zawiera listę działań, które należy podjąć w obszarach nadzoru, badań, komunikacji, edukacji. , opieka zdrowotna i polityka publiczna, aby skupić wysiłki na ratowaniu życia poprzez zmniejszenie liczby urazów.

Nowa, przyciągająca wzrok broszura CDC dzieli statystyki na bardziej przystępne i natychmiast dostępne fakty:

 • 1 Dziecko umiera w ciągu godziny od urazu
 • 1 na 5 zgonów dzieci jest wynikiem obrażeń
 • Co 4 sekundy dziecko jest leczone w pogotowiu, w razie wypadku
 • Dla każdego dziecka, które umiera, jest 25 hospitalizacji, 925 leczonych w ER i tysiące leczonych w gabinetach lekarskich.

A te liczby pochodzą właśnie ze Stanów Zjednoczonych. Raport następnie porównuje dane z USA z tymi na całym świecie. Jeśli chodzi o zgony dzieci w wieku 0-14 lat, Meksyk znajduje się na szczycie listy z 12,7 zgonów na 100 000 mieszkańców. Nowa Zelandia podąża zaskakująco blisko 11,1, a Stany Zjednoczone mają niewiele więcej na poziomie 8,7. Liczby te przedstawiają się w perspektywie w porównaniu ze Szwecją, Holandią i Wielką Brytanią, gdzie liczby są niewiele wyższe niż 2 na 100 000.

Państwa środkowo-zachodnie i południowe mają wyższe stawki niż kraje północno-wschodnie, Kalifornia, Oregon i Waszyngton, a najwyższe to Montana, Wyoming i Południowa Dakota. Być może bardziej wiejski styl życia i niższa populacja powodują większą liczbę wypadków drogowych w większej części.

W broszurze przedstawiono także 9,143 przypadki śmierci dzieci i podzielono je na przyczyny:

 • 4,564 – Pojazdy silnikowe
 • 1,160 – Uduszenie
 • 151 – Upadek
 • 983 – Tonięcie
 • 391 – Ogień
 • 824 – Zatrucie

Sugestie dotyczące zmniejszenia liczby obejmują:

 • Zwiększenie zbierania danych i identyfikacja obszarów problemowych
 • Więcej wykorzystania sprawdzonych strategii. takie jak stopniowe licencje dla kierowców, nauka pływania programów i większa kontrola nad lekami na receptę
 • Poprawa infrastruktury zatruć, opieki traumatycznej i usług prewencyjnych, takich jak udzielanie pierwszej pomocy i szkolenie w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

CDC sugeruje również, że członkowie społeczeństwa stają się lepszymi wzorami do naśladowania, zachowując się bardziej bezpiecznie, stosując środki ostrożności, takie jak zapinanie pasów bezpieczeństwa lub hełmy, a także przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i ogólnie bycie bardziej świadomym dzieci i młodzieży w domu, szkole i na placu zabaw.

Napisane przez Ruperta Shepherda

Like this post? Please share to your friends: