Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Nawożenie: twoja ciąża tydzień po tygodniu

Zapłodnienie komórki jajowej następuje zazwyczaj w ciągu dwóch tygodni następujących po pierwszym dniu ostatniej miesiączki.

Tydzień ciąży, do którego wchodzisz, jest datowany od pierwszego dnia ostatniego okresu. Oznacza to, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni nie jesteś w rzeczywistości w ciąży – organizm będzie się normalnie przygotowywał do owulacji.

Ta funkcja Centrum Wiedzy jest częścią serii artykułów dotyczących ciąży. Przedstawia podsumowanie każdego etapu ciąży, czego się spodziewać i wgląd w to, jak rozwija się Twoje dziecko. Zobacz inne artykuły z serii:

Pierwszy trymestr: nawożenie, implantacja, tydzień 5, tydzień 6, tydzień 7, tydzień 8, tydzień 9, tydzień 10, tydzień 11, tydzień 12.

Drugi trymestr: tydzień 13, tydzień 14, tydzień 15, tydzień 16, tydzień 17, tydzień 18, tydzień 19, tydzień 20, tydzień 21, tydzień 22, tydzień 23, tydzień 24, tydzień 25, tydzień 26.

Zobaczysz także wprowadzenie na końcu niektórych sekcji do wszystkich ostatnich wydarzeń, które zostały uwzględnione w wiadomościach. Zwróć także uwagę na linki do informacji o powiązanych warunkach.

Tydzień 3: Nawożenie

Będziesz jajeczkować (wypuścić jaja) około dwóch tygodni po pierwszym dniu miesiączki (w zależności od długości cyklu miesiączkowego).

rozwój zarodka

Aby zapłodnienie mogło wystąpić, plemniki muszą zostać wytryskane do pochwy podczas stosunku płciowego lub w inny sposób zostać wprowadzone przez otwór szyjki macicy w celu przejścia do jajowodów.

Gdy znajdą się w jajowodzie, plemniki przenikają i zapłodną komórkę jajową. W trzecim tygodniu po pierwszym dniu ostatniego okresu twoje zapłodnione jajo porusza się wzdłuż jajowodu w kierunku macicy.

Po zjednoczeniu jajo i plemniki tworzą zygotę, która zawiera 46 chromosomów – 23 od samicy i 23 od samca, co ostatecznie określi genetyczny skład twojego dziecka.1-3

Czym są chromosomy?

Chromosomy te będą determinować płeć i cechy fizyczne płodu oraz wpływać na osobowość i inteligencję.1,3

Chromosomy są drobnymi nitkowatymi strukturami, z których każda zawiera około 2000 genów. Geny określają odziedziczone cechy dziecka, takie jak kolor włosów i oczu, grupa krwi, wzrost i budowa.

Zapłodnione jajo zawiera chromosom jednej płci od swojej matki i jedną od ojca. Chromosom płciowy z jajka jest zawsze taki sam i jest znany jako chromosom X, ale chromosom płciowy z plemnika może być chromosomem X lub Y.

Jeśli jajo zostanie zapłodnione przez plemnik zawierający chromosom X, płód będzie płci żeńskiej (XX). Jeśli plemniki zawierają chromosom Y, płód będzie męski (XY).

W 3 tygodniu ciąży płód ma wielkość główki

Podróż zygoty dopiero się zaczęła, Spędza ona kilka dni schodząc w dół jajowodu, w tym czasie rozwinie się w morulę, kulę od 12 do 15 komórek, a następnie w blastocyst.1,2,4

Blastocysta, który w tym momencie szybko się mnoży, to grupa komórek, która zawiera wewnętrzną kolekcję komórek. Ten blastocysta ostatecznie przekształci się w zarodek i zewnętrzną skorupę, której celem jest zapewnienie ochrony i odżywienia rosnącemu zarodkowi.1,2

W tym momencie twoje przyszłe dziecko wciąż jest skupiskiem komórek o wymiarach około 0,0019 cala, czyli mniej więcej wielkości główki szpilki.

W tym czasie ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem na temat aktualnej lub pożądanej rutyny treningowej i stanu odżywienia. Zalecane może być zwiększenie spożycia kwasu foliowego i innych witamin

Substancje, które mogą zaszkodzić Twojemu rosnącemu dziecku, należy unikać alkoholu, narkotyków, niektórych leków i pokarmów. Kofeinę i palenie tytoniu należy omówić z lekarzem.

Na tym etapie ciąży obserwuje się bardzo mało spodziewanych objawów, jednak niektóre kobiety mogą mieć łagodne skurcze i zwiększenie wydzieliny z pochwy podczas stadium owulacji.3

Najnowsze informacje dotyczące nawożenia z wiadomości MNT

Selektywna technika zarodkowa może prowadzić do poprawy IVF

W nowych badaniach opublikowanych w czasopiśmie Biomicrofluidics, badacze z Tajwanu ujawniają, że stworzenie nowej techniki, która według nich może ostatecznie doprowadzić do skuteczniejszego, tańszego zapłodnienia in vitro dla par walczących o poczęcie.

Trójpochodne IVF: korzyści i ryzyko

Niedawno parlamentarzyści Wielkiej Brytanii głosowali za legalizacją dawstwa mitochondrialnego – formą IVF, która może zapobiegać przenoszeniu ciężkich chorób genetycznych z matki na potomstwo. Jeśli Izba Lordów zagłosuje za tą techniką w przyszłym miesiącu, Wielka Brytania będzie pierwszym krajem, który umożliwi tworzenie embrionów z DNA trzech osób. Choć wielu popiera, inni mówią, że darowizna mitochondrialna jest o krok za daleko w inżynierii genetycznej. Przyjrzyjmy się obu stronom argumentacji i zbadamy stanowisko USA w sprawie procedury.

Zarodki IVF: cały kod genetyczny może być skanowany pod kątem mutacji

Naukowcy zajmujący się genetyką zastosowali nową technikę, która pozwala skanować cały genom zarodków IVF za pośrednictwem komórek 10 biopsji. Naukowcy twierdzą, że testy są pierwszymi, które są w stanie wykryć wszystkie nowe mutacje genetyczne, które zdarzają się wyjątkowo osobnikowi, w przeciwieństwie do tych, które zostały wydane z rodziców.

Like this post? Please share to your friends: