Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Nanocząsteczki imbiru są obiecujące dla zapalnej choroby jelit

Według badań opublikowanych w 2006 r. Ginger poszukuje lekarstwa na nieswoiste zapalenie jelit. Dostarczone w formie nanocząsteczek, naukowcy uważają, że imbir może zaoferować ukierunkowane i skuteczne lekarstwo na tę potencjalnie wyniszczającą chorobę.

[korzeń imbiru]

Choroba zapalna jelit (IBD) odnosi się do grupy zaburzeń, w których jelita ulegają stanom zapalnym. Przyczyna IBD jest nieznana, ale naukowcy sądzą, że może to być choroba autoimmunologiczna, w której system immunologiczny ciała błędnie atakuje samą siebie. Dwie główne formy IBD to choroba Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Osoby z IBD często doświadczają biegunki i bólu – które mogą być ciężkie – i mogą utracić krew przez odbytnicę. Są także bardziej podatne na powikłania, takie jak anemia, ponieważ ich jelita nie pochłaniają skutecznie składników odżywczych.

Naukowcy przyglądali się nanotechnologii jako sposobowi dostarczania leków, w tym leków ukierunkowanych na układ trawienny.

Zaletą nanotechnologii jest to, że może dostarczać małe dawki leków do określonych obszarów, dzięki czemu unika niepożądanych skutków dla reszty ciała.

Korzyści zdrowotne wynikające z imbiru

Imbir od dawna znany jest ze swoich efektów terapeutycznych. Jest używany od tysięcy lat jako lek na wiele problemów zdrowotnych, w tym przeziębienia, nudności, artretyzm, migrenę i nadciśnienie.

Stosuje się go w świeżej, wysuszonej, marynowanej, konserwowanej, skrystalizowanej, kandyzowanej, sproszkowanej lub zmielonej formie, w słodyczach i pikantnych potrawach oraz jako napój.

Uważa się, że herbata imbirowa wspomaga trawienie. Suplementy z imbirem są dostępne w sklepach ze zdrową żywnością w postaci gryzaków lub zmieszane z miodem jako środek wspomagający trawienie.

Jednak nowy środek nie zostanie osiągnięty poprzez herbatę lub gryzaki. Naukowcy ze Stowarzyszenia Weteranów z Atlanty zastosowali superszybkie wirowanie, aby uzyskać nanocząstki pochodzące od imbiru (GDNP).

Tworzenie nanocząstek

Zespół, kierowany przez dr. Didiera Merlina i Instytut Nauk Biomedycznych na Georgia State University, rozpoczął od wyciskania świeżego korzenia imbiru z lokalnego targu rolniczego w blenderze kuchennym.

Szybkie fakty o IBD

  • Pomiędzy 1-1,3 milionami ludzi w Stanach Zjednoczonych na żywo z IBD
  • Uważa się, że choroba Leśniowskiego-Crohna dotyka 201 osób na każde 100 000 osób
  • 238 osób na 100 000 ma wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Dowiedz się o chorobie Leśniowskiego-Crohna

Następnie zastosowano wirówkę superszybką do uzyskania ultradźwiękowej dyspersji soku imbirowego i wytworzenia peletek.

Każda nanocząsteczka miała około 230 nanometrów średnicy, a ponad 300 z nich mieściło się na całej szerokości ludzkiego włosa.

Wyniki badań na myszach wskazują, że cząsteczki mogą zmniejszać ostre zapalenie okrężnicy i zapobiegać przewlekłemu zapaleniu okrężnicy i towarzyszącemu zapaleniu okrężnicy.

Cząsteczki wydają się pomagać w naprawie jelit poprzez zachęcanie do przeżycia i proliferacji komórek w wyściółce okrężnicy. Wydaje się także, że obniżają produkcję białek promujących stany zapalne i podnoszą poziom białek zwalczających stan zapalny.

Cząstki mogą skutecznie celować w okrężnicę, ponieważ są absorbowane głównie przez komórki w wyściółce jelit, gdzie występuje IBD.

Wydają się również nietoksyczne.

W rezultacie naukowcy sugerują, że cząstki mogą być stosowane do leczenia dwóch głównych postaci IBD, a także raka związanego z zapaleniem okrężnicy.

Składniki pomagające złagodzić IBD

Autorzy twierdzą, że wysoki poziom lipidów lub cząsteczek tłuszczowych w cząsteczkach jest kluczem do ich działania terapeutycznego. Roślina imbiru zawiera naturalne lipidy, w tym kwas fosfatydowy. Są one ważne w budowaniu błon komórkowych.

Innymi kluczowymi substancjami czynnymi naturalnie występującymi w imbirze są 6-gingerol i 6-shogaol. Wcześniejsze badania wykazały, że związki te mogą pomóc w zapobieganiu oksydacji, zapaleniom i nowotworom.

To właśnie te składniki sprawiają, że imbir skutecznie zapobiega mdłościom i innym problemom trawiennym.

Dostarczenie tych związków w nanocząstce może być skuteczniejszym sposobem celowania w tkankę okrężnicy niż spożywanie naturalnego imbiru jako pokarmu lub suplementu.

Imbir może być opłacalnym źródłem leków.

Zespół Merlin rozważa również inne zakłady, jako potencjalne „nanofabrykaty do produkcji medycznych nanocząstek”.

Merlin i jego współautorzy opisali rośliny jako „odnawialną biologicznie, zrównoważoną i zróżnicowaną platformę do produkcji terapeutycznych nanocząstek”.

Dowiedz się, w jaki sposób nanocząsteczki są stosowane w medycynie w celu zniszczenia skrzepów krwi.

Like this post? Please share to your friends: